Skocz do zawartości

Monitor Apple Cinema 27"


xrs

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Noszę się z zamiarem zakupu monitora z rozdzielczością 2560x1440 px i tu muszę patrzeć na monitory 27 cali. Nie mam w ogóle doświadczenia z tak dużymi monitorami. Obecnie pracuję na 22cali z rozdzielczością 1680x1050. Spodobał mi się monitor Apple Cinema 27" i patrząc na jego specyfikację to chyba ma wszystko co jest potrzebne do pracy w dziedzinie 3d i postprodukcji (pracuję głównie przy Nuke, AfterEffect, Photoshop.. 3d okaznjonalnie).

Czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć coś na temat tego monitora? wart swojej ceny? w porównaniu do konkurencji jest naprawdę mocny? a może lepiej pójść w dwa monitory 24cale z fullHD?

z gory dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi :) czytałem poprzednie posty na forum o monitorach tak więc też je biorę pod uwagę.. stąd też odskocznia do 2 x 24cale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nom to z pewnością jest argument na spory plus, przy dwóch monitorach w wielu programach mozna sobie lepiej pracę poukładać..

 

Mam jeszcze pytanie, czy praca na tak duzym monitorze (obojętnie już jakiej firmy) 27 cali i rozdzielczosci 2560x1440 px nie męczy wzroku?

Edytowane przez xrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jesteś zdecydowany na taki monitor i kwotę to chyba najlepszą ofertą na rynku jest NEC 271W, ale musisz zadbać o odpowiednią kartę i połączyć się za pomocą Displayport aby wykorzystać możliwości 10-bitowego panelu. Co do komfortu i męczenia wzroku, to ten monitor ma wyjątkowo mały piksel 0,233 ale ja uważam to za zaletę ponieważ to monitor do grafiki a nie przeglądania internetu itp. Bardzo szeroki gamut więc odpowiednia kalibracja to oczywista oczywistość.

Chyba najniższa cena - http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B267484/refId/skapiec/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi foliami zabezpieczającymi już bez przesady. media markt co jakiś czas wyprzedaje tak monitory z wystaw, właśnie zapakowane jedynie w folię ochronną. oczywiście dostajesz normalnie gwarancję na taki monitor.

 

a co do samego monitora. nie wiem czy warto płacić tyle kasy za 3 cale więcej. tym bardziej, że za tyle kasy kupisz 2 dobre 24 calowe monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem do końca zdecydowany na ten monitor, ale faktycznie najbardziej do niego ciągnie mnie rozdzielczość 2560px i oczywiście monitor ma być do wykorzystań graficznych (głównie compositing w nuke). Myślę też o dwóch monitorach 24cale DELL U2410.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa wada dyskwalifikująca nowe monitory Apple do zastosowań profesjonalnych to błyszcząca matryca. Oczywiście znajdą się tacy dla których bliki to dodatkowy atut :)

 

Mam dwa 23" z poprzedniej serii na świetnej matowej matrycy S-IPS. To był fenomenalny model w pięknej obudowie za stosunkowo rozsądną cenę w czasie kiedy się pojawił. Teraz nie ma sensu przepłacać bo jest dużo większy wybór.

 

Za cenę tego 27" od Apple możesz mieć 30" Dell U3011 lub 2x U2410 lub nawet 2x U2711. Mam tą 30" i 27". Świecą równie dobrze co stary Apple i mają matowe matryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ta błyszcząca matryca to ogromny minus tego monitora, ale przyznam, że nie patrzyłem na Dell U2711.. jest faktycznie tańszy, parametry bardzo podobne.. muszę poszukać coś więcej o nim :) dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiłem sobie z głowy Apple i postawiłem na 2x Dell u4210 albo u2711, ale z tym drugim boję się tej rozdzielczości.. możne to dziwnie brzmi, ale na różnych forach ludzie piszą, że przy formacie 27cali to jednak jest za duża rozdzielczość i wzrok się szybciej męczy, a przy mojej pracy nieraz po 10-12 godzin dziennie przy kompie to jednak bym chciał zaoszczędzić trochę tych "oczów" ;)

dlatego jeżeli ktoś ma zdanie, doświadczenie na ten temat to plz o wypowiedź :) niestety nie mam w okolicy sklepu gdzie mają na stanie taki monitor by samemu sprawdzić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż bardzo lubię produkty Apple to monitory zdecydowanie odradzam - kup lepiej dwa Delle lub jednego a dobrego.

Apple Cinema ładnie wygląda... nic poza tym.

Dell oferuje o wiele więcej wyjść, a co za tym idzie możesz mieć jednocześnie podłączonych wiele urządzeń.

 

Widzę, że sam się rozmyśliłeś... więc dobrze robisz ! :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności