Skocz do zawartości

Audi A6 (2007)


MatiSk8

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie jest to mój pierwszy model pojazdu z użyciem MS. Wcześniej zrobiłem jedynie dwa lub trzy low-poly do GTA SA.

Zdecydowałem się tu wrzucać progress, bo jestem świadomy, że model ma błędy i mam nadzieję, że otrzymam pomoc i cenne rady od bardziej doświadczonych użytkowników maxa.

 

Siatka:

 

29541760.th.png

 

Model:

 

nadw.th.png

 

Felga:

 

felga.th.png

 

Tak się zastanawiam... czy otwory na reflektory i cięcie karoserii wykonać na siatce LP, czy po zagęszczeniu?

Edytowane przez MatiSk8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyglądaj się lepiej zdjęciom, jeszcze niewiele zrobione a już dużo niezgodności:

- wewnętrzny narożnik przedniej wnęki na lampe

- górny narożnik obwódki grila

- krzywy i niejednolicie zaostrzony chamfer idący przez całą długość boku

- przetłoczenie na zderzaku zbyt ostre, na dole drzwi chyba też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. O chamferze i grillu wiedziałem, a co do zderzaka i drzwi, to faktycznie za mało przyjrzałem się zdjęciom. Na pewno poprawie.

 

Swoją drogą, jeśli wycinam jakieś elementy po zagęszczeniu siatki to muszę uważać na trójkąty i wielokąty? Mam jedno takie miejsce gdzie mam 5-ciokąt i trójkąt, ale po MS wszystko dobrze się wygładza bez zniekształceń. Powinienem to poprawić czy może zostać tak jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały update. Poprawiłem błędy (jedynie chamfer na boku będzie inaczej zaostrzony) i wymodelowałem parę elementów. Chyba muszę też trochę podprostować maskę.

 

94243184.png

Edytowane przez MatiSk8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle co wystaje, tylko daje taki efek, bo chciałem zrobić łagodne przejście z ostrej krawędzi do tego właśnie rogu. Postaram się to trochę skorygować, żeby nie było aż tak widoczne.

 

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś uwagi to chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam sam sobie, ale cóż począć... Mam nadzieję, że przy jakichś konkretniejszych renderkach będzie więcej komentarzy.

 

Poprawiłem kilka elementów, dodałem duperele takie jak wycieraczki i zacząłem modelować zarys wnętrza.

 

96135085.png

 

75329936.png

 

Otwory na klamki postanowiłem wyciąć na większym zagęszczeniu, aby uniknąć błędów wokół nich.

Edytowane przez MatiSk8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co najbardziej rzuca się w oczy to chamfer idący przez cały bok, szczególnie nad przednim nadkolem coś jest z nim nie tak. Z mniejszych rzeczy to coś sie niedobrego dzieje na lusterku (na niższym chamferze) i przy wycięciu na wydech. Ogólnie mi sie podoba, zwłaszcza jak na pierwszy większy model, i nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia w dalszej pracy nad modelem;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu jakieś konkretne rady.

 

Chamfer na lusterku już poprawiony. Chamfer nad nadkolem również. Okazało się, że były małe odchyły względem całej długości.

 

Co dokładnie jest nie tak z wycięciem na wydech?

Edytowane przez MatiSk8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Warfan. Można powiedzieć, że dawno Cię nie widziałem.

Cieszę się, że model się podoba. Może nie poszedłem jakoś bardzo do przodu, tylko wcześniej raczej nie brałem się za samochody i w ogóle za modele HP, chociaż nie zaprzeczę, że dużo się nauczyłem przy tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko już na wykończeniu. Na tym etapie staram się poprawiać ewentualne nierówności i niezgodności z oryginałem oraz kończę modelować prowizoryczne wnętrze.

 

64498213.png

 

27499258.png

 

Połówki połączę dopiero wtedy, gdy będę miał pewność, że nie ma błędów (chociaż one zawsze się znajdą).

Edytowane przez MatiSk8
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem co nieco renderować. To moja pierwsza styczność z VRayem, więc czekam na rady co mogę poprawić. Chodzi głównie o lakier, bo nad innymi materiałami jeszcze nie siedziałem.

 

Trochę małe (staram się zaoszczędzić czas na testach), ale zawsze coś widać:

 

proba10.png

Edytowane przez MatiSk8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były pierwsze próby. Nad lakierem będę jeszcze sporo siedział. Wnętrze również będzie.

 

Jak narazie udało mi się osiągnąć coś takiego. Myślę, że jest już lepiej, chociaż muszę jeszcze doświetlić przód i posiedzieć nad refleksami.

 

proba18.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kolejny teścik po obejrzeniu prac największych samochodowych wymiataczy na tym forum.

Myślę, że widać już jakiś postęp. Jeszcze z tydzień posiedzę nad lakierem i studiem i powinno być dobrze :D

 

proba34.png

Edytowane przez MatiSk8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać duży postęp ale popracuj bardziej nad materiałami np: szyb i tarcz hamulcowych oraz ich wielkość w tylnych kołach są o wiele mniejsze, nadkola oba są lekko wgięte i z tłu pod lampą.

Nie zapomnij też następnym razem nałożyć materiałów na kierunki i tylną klamkę ;]

Jak możesz to wyłącz znaki wodne V-ray'a ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przy tem ujęciu raczej nie skecał kół. Postaraj się jeszcze trochę poprawić boki nadkoli, nieco nierówne są. A tak patrząc na to co było na początku to bardzo konkretny progress, gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boomagz - nie no, aż tak nieuważny nie jestem, wszystkie materiały będą. Na renderze tylko lakier ma gotowy materiał.

 

Berger - dzięki, koła już są wyprostowane (skręcone zostały podczas prób ujęć od przodu). A co do nadkoli to są proste, tylko studio tak się odbija. Muszę jeszcze z tym trochę powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności