Skocz do zawartości

Teczka 3D: modele i rendery


sylwex1982

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bez urazy ale ten "szezlong" z drutu to raczej ani wygodny by nie był a w formie takiej jak na renderze pod ciężarem człowieka "rozjechał" by się przy pierwszej próbie skorzystania z niego.

No i moja subiektywna ocena przedmiotu - ładne toto nie jest (jakieś "łoże tortur" raczej?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

przypomina Moroso Fjord'a no ale szału nie ma.

Jest kilka miejsc w których odbiega od oryginału na przykład:

 

nóżka, a dokładnie łączenie rury z tym metalowym kwadratem na którym trzyma się krzesło:

33588495.jpg

 

model gnie się w wielu miejscach, szycia nie są dokończone i są w złych miejscach:

41610934.jpg

 

krzesło jest troszkę za "cienkie" w oryginale jest stanowczo grubsze i wygląda bardziej "miękko", koło szyć są lekkie wybrzuszenia, a u ciebie jest płasko:

53832747.jpg

 

no i oczywiście brakuje szyć jak w ogyginale:

76236974.jpg

 

salut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dzięki Indian za komentarz,dobrze że mi pokazałeś niedociągnięcia-dzięki temu zobaczyłem kuksy.PZDR.

 

...po korektach:

morossofiordmodel.jpg

 

 

szwy.jpg

 

 

nogax.jpg

Dałem mod.Push i troszkę go pogrubiłem.PZDR.

Edytowane przez sylwex1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@3d_operator: w miejscu gdzie ma iść szew robisz na edgu extrude,potem w szwie zazanczasz vertexy i na nich również extrude.Wszystko.PZDR.

 

edge extrude- jeżeli szew idzie równo z linia siatki a co jeżeli idzie pod kątem do niej (przecina face'a)?

vertex extrude- tego nie rozumiem. Musze mieć chyba bardzo gęsta siatkę (tyle vetexów co nitek), żeby to wyszło?

 

ps. nie wiem jak dokładnie wygląda to krzesło ale na fotce indiana widać że nitka idzie obok extrude a u ciebie w extrude.

Edytowane przez 3d_operator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jedną rzecz, która mi pomogła w organice, mimo, że nie jestem specem.

Dużo lepiej mi się modeluje, gdy pierw coś zacznę rysować na kartce lub tabletem w PSie. Jak narysujesz około 10-20 głów z boków (bo tu głównie u Ciebie kuleje) powinien być spory przeskok w skillu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest jakiś kierunek. Ciężko u mnie z wyobraźnią, nie mam wzoru żeby coś samemu stworzyć- z reguły kopiuję istniejące już przedmioty czy osoby. Muszę się przemóc kiedyś z tym szkicowaniem-choć niesamowicie mi się nie chce( jakaś blokada). I wkurza mnie też że zbyt długo mi to wszystko idzie- w sensie modelowanie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności