Skocz do zawartości

scena 3D: widok na staw


Bacry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten mostek bardzo mnie zaintrygował. Mógłbyś stworzyć jakiegoś tutka jak go robiłeś?

Bardzo chciałbym spróbować taki zrobić, lecz stopień mojego zaawansowania w modelowaniu daje mi do zrozumienie że sam nie dam jeszcze rady :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutka? Nie wiem czy sam jestem na tyle dobry by wytłumaczyć albo czegoś nauczyć. Zwłaszcza, że nie wątpliwie nie posiadam daru przekazywania wiedzy:D

Ale może w wolnym czasie, jeżeli podoba się na tyle by o nim opowiedzieć, czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie na polygonach to naprawdę przydatna rzecz. Problemy ze speederem są związane właśnie z nadmiarem poligonów:D A łódeczka właśnie jest dopieszczana.

Nie ma co ruch na max3d jest duuuży i zawsze można liczyć na szybkie odpowiedzi. A są może na forum jacyś żeglarze? Jeżeli tak to może powiedzą kilka słów na temat mojego steru. Jak na razie nie zabieram się za niego bo kształt chyba nie jest zbyt realny, a w sieci ten element jakoś nie jest szczególnie prezentoany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) pikna lodeczka a co do oszczedzania na poly to popieram przy tych wszystkich dodatkowych efektach zwiazanych z materialmi wody itp. moze troche przedluzyc i zamulic render :) czekam na kolejne updaty :) ceikawi jak poradzisz sobie z materialem wody i jak to wszystko bedzie wygladac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, pale ok, ciekawy detal... Ale poza tym to żaden model mi się nie podoba... Strasznie dziwnie modelujesz (nie wiem po co)... Jak rozumiem z premedytacją tak zniszczyłeś siatkę mostka... Tyle że nie wygląda to przekonująco w żadnym razie, poza tym takie rzeczy robi się na teksturach... Displacami etc.... Wtedy jest kontrola i komfort...

 

Cóż, ambitny stillek... Powodzenia i miłej pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek jest potraktowany noisem. Na pierwszym widoczku z viewporta widać jak wygląda bez. Ostatecznie dodane będą pęknięcia i zadrapania. Lubię dłubać takie bzdurki:D

Dzięki z rumpla, szukam... tylko niespodziewanie bardzo popularne to słowo jest za granicami naszego pięknego kraju. Polecam przejżenie googli. Pozdrawiam Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to \'ramie steru\' to tzw. rumpel - i fakt - powinien byc ciut dluzszy i moze to zgrubienie troche jest bez sensu - pamietaj ze to musi pasowac do reki - a skoro to jest mala lodka - to wlasciwie do jednej dloni :)

 

dulki - czyli te \'trzymawki\' do wiosel - zdecydowanie nie tak - zbyt delikatne i moim zdaniem nie funkcjonalne

 

a tak pozatym spox :)

 

ps. i nie wiem co to te takie bolce w okolicach dziobu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jak sie dokladnie przyjzalem:

 

burty sa chyba zbyt grube - po co w takiej malej lodce takie grube burty - przeciez to nie pancernik - mozesz zrobic to tak - jak chcesz miec takie grube - sama burta ciensza a na jej \'szczycie\' cos ala parapet - czyli szersza \'listwa\' (o ile pamietam mozna to nazwac \'okreznica\')

 

no i jescze - jak kolo steru ma sie zmiecic sternik?? - jak bedzie chcial sobie usiasc przodem w kierunku dziobu to sie niezmiesici (chyba ze bedzie bardzo chudy :) - a moglby sobie siasc bokiem - ale nie ma na czym - mozesz sprobowac polaczyc obie lawki (ta ostatnia i przedostatnia) dodatkowymi siedziskami po bokach (wzdluz burt)

 

generalnie - nie bardzo wiadomo jakie proporcje ma ta lodka - raz wydaje sie ze jest naprawde duza a raz ze to mala skorupka

 

pozdro

 

ps. - no i moze sproboj jeszcze zrobic burty ukladajac klepki \'na zakladke\' a nie \'na styk\' - wiecej dlubania z tym ale moze wygladac duzo lepiej :)

 

[Wyedytowany dnia 14-6-2004 > ftorek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez Bacry

Mostek jest potraktowany noisem. Na pierwszym widoczku z viewporta widać jak wygląda bez. Ostatecznie dodane będą pęknięcia i zadrapania. Lubię dłubać takie bzdurki:D

 

Bardzo dobrze że lubisz, tyle że efekt nie przekonuje....

 

Tutaj obrazek poglądowy (Dave Cardwel) o technice którą przywołałem:

 

user_image-1083382294icp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi dałeś do myślenia z tymi kamykami:D Szczerze nie widziałem do tąd tak dobrej bump mapy:D Ale to po części zasługa Zbrusha (no i oczywiście autora) ale na mostek przyjdzie jeszcze pora. Tak więc walczymy dalej z łódką. No burty są za grubę i myslę jak by je pocienić (w sensie procedury). Zakładki jakoś niebardzo chce mi się robić ale kto wie. Dulki (fajne te nazwy macie) rzeczywiście wyglądają jak wtyczki. Tylko jak zrobić, żeby były bardziej funkcjonalne? A te bolce w okolicach dziobu to już całkiem moja imaginacja. Wyszło mi, że można by tam wiązać liny do mocowania różnych zdobyczy morza:D

A i jeszcze wielkość zasadniczo to ma być łódka tak na dwie osoby.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagi Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bump strasznie spowalnia renderingi, czasem z 5 sekund potrafi się zrobić i 15, przy zaawansowanych i 45 sekund... Lepiej zrobić na poly :), 300.000 poly na mostek będzie jak ulał, i rendering godzinny :), tyle można robić w tym czasie... Jak się rozwijać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli most będzie widziany z dalszej odległości to można zamiast modelu, bumpa czy też mapy displ. użyć mapy normal generowanej przez z brusha. Daje znacznie leprze rezultaty niż bump, a renderuje się tak samo szybko (zresztą nie wiem czy ten rendering pokazany przez gothama to właśnie nie model z mapą normal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te koleczka po bokach - zupelnie bez sensu moim zdaniem - jakbys przybijal do jakiegos miekkiego a wysokiego brzegu - wyrywal bys z niego sporo materii i jeszcze na dokladke jakby woda falowala (co sie zazwyczaj zdaza :) to mogloby dojsc do rozprucia tej skorupki w bardzo krotkim czasie

 

dulki - jak masz mala lodka - to sie musza \'pchac w oczy\'

 

no i widzisz dorobiles te laweczki z tylu - ale posadz tam teraz chlopka :) - nie bardzo sie tam zmiesci - a domyslnie - tam wlasnie powinien siedziec w czasie sterowania

 

no generalnie - lepiej jak poprzednio :D - ale nie do konca

 

w sumie - to tak sie czepiam szczegolow - po prostu takie lodki widzialem swego czasu na codzien i mnie boli jak patrze gdy cos nie gra

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łódeczka troszkę za grube dechy ma chyba.. teżyroszkę łódek się namodelowałem do mojej animki i tak to na mój gust wygląda.. aco do tych deformacji barzdo ładnie spisuje się v-ray displace.. z odpowiednio przygotowaną teksturką czyni cuda..

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei:

Pionier- ustawienie łódki można zobaczyć na początku tread\'a. Raczej bliskie ujęcie.

Batou- niestety to max 5 i VRay (a może na szczęście)

dulki - zobaczę jak będą wyglądać nieco większe

Orion - te gwoździe mają być drewnianymi kołkami do mocowania różnych lin itp. (już pisałem, że to moja imaginacja)

ftorek - nie całkiem kojarzę o co chodzi z rozpadaniem się łódki, może osłabienie drewna przez zamocowanie haczyków? ławeczka tylna - nie bardzo jest miejsce na tą ławeczkę, jak będzie węższa to się nie da na niej siedzieć (ale może jakoś to rozwiążę kompleksowo- rozszerzę całość)

sith_LORD - łódeczka ci się moja nie podoba ;) te dechy są już nieźle odchudzone. Nie jest to jakiś gwóźdź programu, ale też nie chcę żeby jej błędy kłuły w oczy:D

Pozdrawiam wszystki i dzięki za kom. Niestety aktualizacja dopiero po weekend\'zie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"Orion - te gwoździe mają być drewnianymi kołkami do mocowania różnych lin itp. (już pisałem, że to moja imaginacja)\"

 

Hmmm wiesz Bacry imaginacja imaginacją, ale jak patrze jakby tu zawiązać jakikolwiek węzeł cumowniczy to dochodze do wniosku, ze pare mniejszych falek, które podbiją łódeczke no i juz po mocowaniu, a łódeczka ląduje gdzieś na środku jeziorka. Takich kołków się nie uzywa, uzywa się mocowań w kształcie litery T albo znaku PI (tylko nie takiego krzywego), pospolicie się to nazywa knaga.

 

Ogólnie jest ok. Jednak jeszcze ja bym pogrubił i poszerzył dulki, ponieważ nie wejdzie tam wiosło, a nawet jak wejdzie to nie bedzie mogło dobrze pracować:].

 

Aha rumpel czyli ster do odchudzenia, bardzo niewygodnie by sie go trzymało :P Sama płetwa sterowa tez mogłaby być troche cieńsza, no ale tego nawet nie bedzie widac :].

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak najgorzej mieści się ten gość za sterem.

Więc ostateczna wersja łódeczki teraz biorę się za dopieszczanie mostka (oczywiście na pierwszy ogień pójdzie mapa i displace Vray\'a).

 

lodN01.jpg

lodN02.jpg

lodN03.jpg

I jeszce pocieniony rumpel:

lodN04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieno teraz wygląda super:P OPRÓCZ jednego szczegółu. Na ch... jemu cztery knagi ? :D To nie frachtowiec, nie szarpie sie na wietrze jak Mamut, którego ścisneli za jaja. Wystarczy po jednej knadze na kazdej burcie ale przekręcone o 90 stopni niz jak masz ty, a bedzie full wypas i juz sie nie bede czepial :D. Ogólnie to mi sie bardzo podoba :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... model b. ladny ale nie jestem pewien czy ktokolwiek stosuje ster w łodziach wiosłowych, to są takie małe jednostki ze wystarczy dobrze pomachac jednym wioslem zeby obrocic sie w miejscu itepe. W kazdym bądź razie ja się nie spotkalem :-), chyba ze robisz małą żaglóweczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaglówka z przetrąconym żaglem. Od tak zostało ze starej łupiny:0 Już ten ster zostanie nie chcę go likwidować, nie kłuje przecież tak bardzo w oczy.

P.S. Gacuś nie przeklinaj.

 

[Wyedytowany dnia 22-6-2004 > Bacry]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności