Skocz do zawartości

Scena 3D: Loft


Dandee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym podzielić się z Wami moją nową wizualizacją.

Z założenia miało to być pomieszczenie w stylu lekko minimalistycznym, stąd oszczędność dodatków i upiększaczy.

Chętnie zapoznam się z Waszą opinią i krytyką.

 

3ds max 2010 + vray + ps

 

Pozdrawiam!

 

loftboconcept6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Celem było zachowanie swoistej symetrii, kanapa stoi na środku, przerwa między płytami biegnie przez środek kadru, okno jest na środku, plus do tego 2 okna dachowe rozmieszczone symetrycznie :) No ale mój zabieg mógł zostać niezauważony ;p rozumiem :)

Dzięki za komentarze :)

 

EDIT: fotele to skóra, kanapa jest materiałowa, co moim zdaniem widać. Na fotelach jest bump, ale tak jak na skórze, bardzo delikatny, więc z tej odległości jest niestety niewidoczny...

Edytowane przez Dandee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę napisać że bardzo podoba mi się textura podłoża, ścian i materiał cornera.

Jedyne co to kamerę za wysoko ustawiłeś, postaw ją na wysokości około 170cm, czyli konwencjonalnej wysokości człowieka i będzie miodzio :)

 

salut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod indianem. Choć średnio mi się podoba materiał ściany - za mało bumpa? Mi się nie podoba lampa (wygląda jakby coś było nie tak ze skalą) i przejaranie na oknie. Ale ogólnie jest bardzo ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajnie, ale można zrobić kilka rzeczy, które moim zdaniem sprawią, że będzie jeszcze fajniej :]

 

Rozjaśniłbym fotele, i stół, jak na tak walące światło zza okna, to są strasznie ciemne. Zwłaszcza płaszczyzny od strony kamery.

Pierwszy kadr mi się bardziej podobał, skorygowałbym tylko położenie prawego fotela i byłoby git.

Nasycenie koloru na poduszkach lekko bym ściągnął, ale tak bardzo niewiele.

 

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za komentarze :) macie może jakiś pomysł gdzie dać ten prawy fotel, jeżeli kadr będzie z wysokości 170-180cm? bo próbowałem z nim wszędzie już chyba i tak jak jest wydaje mi się najlepiej. Chociaż w tym miejscu wygląda dobrze przy podniesionym kadrze tylko według mnie. Fajne porady, postaram się to jakoś niedługo dopracować i wrzucę wersję poprawioną :) i cieszę się, że się Wam podoba!

co do bumpa na ścianie to jest on naprawdę spory, tylko nie chodziło mi o ścianę z wystającymi cegłami, raczej o taką, która była już kiedyś zamalowana, ale ktoś postanowił ją odskrobać z farby dla klimatu i wyrazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszkadza mi to, że płyty są jakby naklejone, to znaczy, nie bardzo widać ich głębię, a klej między nimi również odbija światło jak same płyty, a moim zdaniem nie powinno tak być ;) Aha i ogólnie, za mało rozmyte i za mocne moim zdaniem te odbicia.

 

Wzorowałeś się na jakiejś referencji? Bo interesuje mnie to, skąd właśnie na taką podłogę akurat wpadłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spróbuje ułożyć te płyty betonowe ręcznie, bo nie idzie uzyskać zadowalającego efektu na bumpie i displace.

Podłogę wziąłem totalnie z głowy, po prostu pare razy widziałem zdjęcia z lakierowanym betonem i bardzo mi się ten pomysł spodobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności