Skocz do zawartości

EasyVideoTexture v3- oficjalne demo!


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pojawiło się, długo wyczekiwane, pierwsze demo EasyVideoTexture- programu do automatycznego scalania fotografii w bitmapę o dużej rozdzielczości. Możecie sami wypróbować program pobierając za darmo własną kopię dema. Po więcej informacji zajrzyjcie do rozszerzenia wiadomości.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1706

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wow. Sofcik widocznie przyśpiesza pracę, i do tego za free.

 

Marvin - Też tak pomyślałem jakoś pół godziny temu. Przeciążony serwer może mają, ale udało się otworzyć stronę. Za radą kolegi wyczyściłem catche w przeglądarce.

Ostatnio było jeszcze 1191 kopii, więc na razie powoli to idzie. Pewnie się rozpędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie nietypowego miałby robić taki program?

Przecież ustawienie klatek w jedną wielka panoramę jest możliwe

od lat z automatu w photoshopie. Ma opcję autoallign która przy podobnych klatkach

sprawdza się znakomicie. Skrypty wczytujące serię prosto na warstwy też są dołączone,

więc nie trzeba ściągać nuke żeby zrobić sobie taki duży kolaż ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nuke o tyle wygrywa z shopa, ze automatycznie podaje tez ruch kamery do stitcha, ktory stworzyl. Niestety zajmuje mu to mnostwo czasu i wiesza sie pzy tym jak schizofrenik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marshall: w skrócie leci to trochę tak jak M@Ti napisał. Ja odrobinę tylko rozwinę. Rzecz pierwsza to oczywiście materiał video. Potrzebny jest track kamery, który można zrobić albo w Nuku albo w innym sofcie takim jak Boujou czy PFTrack. Ten nasz filmik rzutujemy z kamery będącej wewnątrz kuli. Czyli wyobraźić sobie można taki pokaz slajdów jak rzutnikiem na ścianę. Tylko tutaj mamy ruchomy rzutnik i wyświetlamy film a nie pojedynczą klatkę. No i cała filozofia w tym, aby zapamiętać te padające na ścianę pixele. Nuke robi to poprzez sferyczny render. Usyskujemy taką panoramkę jak klasyczne HDRI.. 360 stopni w poziomie i 180 w pionie. No i tyle. Można to potem w Photoshopie dowolnie podmalować i wrócić do Nuka. Nie wiem czy coś to rozjaśniło, no ale może choć troszkę :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności