Skocz do zawartości

Challenge Corner 32 <2/2011>. SONDA


miriam

Głosuję :  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Głosuję :

    • n-pigeon
      6
    • Status
      3
    • Swiezy
      1
    • prrrszalony
      5
    • atheg
      8
    • ZiN
      0
    • Uriel
      4
    • Mruk
      9
    • leszek_lenia
      3
    • Bedyk
      10


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wlasnie znalazłem w temacie :) http://kwejk.pl/obrazek/32810/russian,dog,experiment.html

 

Ja swój glos na Mruka oddałem. Klasa. Ale n-pigeon, Bedyk, leszek na poziomie i bardzo atrakcyjnie wizualnie. Szalony rozbawił mnie do łez, a Uriel zrobił taki postęp od kiedy pamietam, że ho, ho! ZiN, Status, Swiezy, Wasze prace tez sie fajnie ogląda, dobrze sie prezentuja w starciu z konkurencja. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Atheg za dostrzeżenie, szczerze mówiąc to moja pierwsza skończona pracka no i kurcze pod koniec terminu się złapałem poważniej za jaja.

Trochę nie wiem jak kolorystykę rozbudować bo wyszedł taki jeden kolor w różnych odcieniach czego mam świadomość, ale poprawki jakieś już poszły najwyżej będzie w teczce up.

Ale liczę że kolejny temat Chc będzie bardziej sprzyjający jakieś fantasy/anatomia etc ;)

 

A link bardzo ciekawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ahteng, podpisuje się pod słowami Swiezego, bo miałem podobnie :) Jak już pisałem w swojej teczce, trochę bardziej ilustracyjnie niż koncepcyjnie mi to wyszło. Za małe doświadczenie jeszcze w CHc. Ale czekam już na kolejną edycje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeej tam marudy, konkursy tworzą ludzie ;) więc to od Was samych zależy co, kiedy i ilue się w nim znajdzie.

 

A wracając do części oficjalnej Informuję, iż 32 Edycję ChC Wygrała praca Bedyk'a. Serdecznie Gratulujemy :). Upraszam również o temat do kolejnej Edycji, wg kolejności ma być to ilustracja.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Przede wszystkim dzięki za glosy. Wiem, że w porównaniu do zwycięzców z poprzednich edycji moja praca to żaden kokos, ale mimo wszystko naprawdę milusio trafić na główną, zwłaszcza, że to pierwszy raz, a więc dziękowaczki jeszcze raz=]

 

Przy okazji tematu rozruszania ChC to skorzystam i dodam swoje 3 grosze=]

Też załapałem się na lepsze czasy ChC i wydaje mi się że wiem o czym prawi atheg.

Moim zdaniem po pierwsze kiedyś ChC niosło ze sobą jakiś forumowy prestiż, a tym czasem Hall Of Fame i ranking zwycięzców nie był aktualizowany od 15 edycji=/.Pije tutaj trochę do moderatorów, bo w końcu ta funkcja niesie za sobą jakieś konsekwencje, mam nadzieję że nie podpadam jakoś bardzo =D

Poza tym z tego co zauważyłem na innych tego typu forumach np. na cgtalku, często funkcjonują różne systemy odznaczeń za tego typu osiągnięcia co na swój sposób buduje prestiż takich konkursów i zbiera wokół nich większe grono zainteresowanych, twórców i oglądaczy działa motywująco do brania udziału i tworzenia prac na najwyższym dostępnym dla każdego poziomie.

Argh. Strasznie głupio to wygląda gdy coś takiego pisze ktoś kto właśnie wygrał, ale jeżeli dzisiaj bym tego nie napisał to już pewnie nigdy by mi się nie chciało=p

 

Dla tych co już szykują się żeby pisać, że to tylko gra o złote kalefiksy, powiem tylko, że bardzo fajnie jest zgarnąć złote kalefiksy=D

 

PS

Temacik niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedyk, problem jest taki, że ludzie wiele widzą i chcą zmian, ale my nie czytamy w myślach. Jest specjalny dział na forum, ale tam jest pusto :P Każdy wie, co drugi powinien robić. Z tą galerią to rzeczywiście wtopa :D

Co do odznak, to wiele osób tego nie chce na forum, były o tym dyskusje. Sam jestem jak najbardziej za tym, tyle, że chc jako jedyne ma te oznaczenia :P Tego prestiżu raczej nie czuję. Jakby policzyć średnią uczestników, to wypada to bardzo słabo, nawet nie licząc ostatnich bitw. Powodów może być wiele. Ja stawiam na całe to spinanie się i regulaminy i inne usztywniacze. Często w luźnym TSP (które nie ma żadnych oznaczeń) wpadają lepsze prace a i frekwencja jest znacznie inna. Czas na pracę też robi swoje. Zwykle cała zabawa, coby prawu Parkinsona stało się zadość, i tak zaczyna się pod koniec terminu :P

Zdecydowanie za mało dyskusji jest o chc. Mało kto wyraża swoje zdanie. Szczególnie interesuje mnie zdanie tych, którzy wziąć udział by mogli, ale nie wzięli i to dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedyk, wielkie gratulacje!!!

 

A co do temetu CHC, to ja akurat myslę, że to raczej na barkach uczestników niż moderatorów lezy dobro i jakość tego konkursu. Gdybym mógł/chciało mi się regularnie postowac najpierw szkice, a potem update'y prac tak jak to robiłem dawniej biorac przykład z duzo lepszych od siebie i gdyby tak do każdego CHC podchodzili wszyscy startujący to poziom każdego załozonego watku automatycznie szybowałby do góry. Im wyższy byłby poziom tym wiecej chetnych ściągalby każdy CHC. Choc swoja droga jakaś bajerancką ikonką pod nickiem bym nie pogardzil :) Mam jedno malutkie CHC z dawnych czasów i musze powiedzieć, ze kiedy wszedlem w jego posiadanie poczułem się naprawdę fajowo. Radosc bedyka jest w tym wzgledzie calkiem uzasadniona :) Chęc zdobywania nawet tak malutkich trofeuw moim zdaniem daje kopa do pracy.

 

I żeby nie pozostać gołosłownym w temacie podnoszenia poziomu obiecuje solennie wziać udział w kolejnym CHC i postaram sie by moje wpisy były regularne i trzymały poziom :)

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będę czysto teoretyzował, bo na wygraną nie ma co liczyć, ale popieram zdania poprzedników. Wrzucanie szkiców i konceptów, które są systematycznie update'owane może wyjść tylko na dobre. Myślę, że wiele można z tego wyciągnąć, i nie tylko osoba wystawiająca, ale i obserwatorzy, ba! przyszłe pokolenia wręcz! xd a co do odznaczeń, jestem jak najbardziej za, łatwiej będzie odróżnić komu trza wchodzić w odwłok :D no i oczywiście prestiż i takie tam.

 

Także gratuluje zwycięzcy, naprawdę dobra praca i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory bardzo jak dla mnie to śmieszne jest te pisanie waszych nadziei, bo wcale nie widziałem żeby w tym chc specjalnie ludzie się kwapili po wypowiedzi w każdej teczce gdzie normalnie były upy.

Jedynie co kręciło sie u prrrszalonego gdzie był sory jakiś tani chwyt i nagle wielki boom wokół popu albo raczej kółko wzajemnej adoracji to samo widzę w głosowaniu (proporcje głosów do samej pracy, bo sory ale nikt mi nie wmówi że praca prrrszalonego to wielki szał na 5ęć głosów gdzie praca osób z mniejszą bądź podobną ich ilością jest równie przeciętna i niska w wyszukaniu.

Nie wiem na co ten cukier, ja jestem innego zdania.

Nie ma już tych ludzi którzy robili poziom w Chc (tworzyli klimat swoją osobą jak i pracami o czym nie można zapomnieć) a to było motywatorem bo ktoś chciał być wielki jak oni, czuć było duży poziom konkurencji a średni poziom techniczny, plus minus prace speedowe w CHc od lepszych technicznie to żadna motywacja, tak samo znikome udzielanie w się w powstawaniu indywidualnej pracy każdego z nas.

Ile lepsze prace by powstały gdyby na prawdę ludzie się udzielali,a szczerą prawdą jest że każdy siedział nosem w swojej pracy.

Sam temat Joela czy EC z poprzednich edycji spokojnie biją na głowę zaangażowaniem forumowiczów 32gą edycje.

Odznaki nie mogą być ani złe ani dobre to tylko symbol a że stracił na wartości to raczej wina człowieka bądź ludzi, on im nadał wartość i on ją zabrał.

Pozdro

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy i sam piszesz o swoich nadziejach, a większość Twoich słów to kompletna bzdura. Powiedzcie kiedy to CHC było takie piękne i wspaniałe? Jest takie samo i wciąż brakuje poważnego podejścia. Gdyby więcej osób miało czas na prawdę kończyć prace, to by tylko i wyłącznie, one inaczej wyglądały. Sonda była by taka sama. A co do szalonego, to nie mam nic przeciwko żartom i żarcikom. Ale każdy może zobaczyć pośmiać się i po co dawać głos, który się zmarnuje?

 

P.S Nie ma tu mowy o cukrze bo to anonimowa sonda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już krew się leje. A intencje przeciez jak najlepsze. Nie ma co bić piany. Specjalnie się swoim postem uderzyłem w piersi i napisałem, że swoim zaangażowaniem w CHC podnosimy jego poziom. Ale trudno nie zgodzić się ze Swiezym, że brakuje przyjacielskiego poszturchiwania się i komentowania w wątkach. Kiedyś było to wielkim plusem i sam z tego wiele nauki wyciągnąłem. I przyznaję się, że nie chcaiło mi się skreślić paru słów do każdego z Was. Nie dlatego, że "siedziałem z nosem w swojej pracy" ale raczej dlatego, że sam na swój wątek poświęciłem może ze trzy godziny w sumie bo inne zajęcia nie pozwoliły mi na obdarzenie go odpowiednią atencją... I szkoda. Moim zdaniem trochę wszyscy mają rację. Nie ma się co złościć, że ktoś sobie safanduli o tym jak to kiedys było fajnie :) Po prostu niektórzy (w tym ja) tak mają :)

 

Ale poważnie też pisałem z nadzieją na odrodzenie CHC. Dodaję więc kolejny postulat. Komentujmy jak najwięcej. Piszmy w swoich wątkach. Będzie lepiej.

 

 

A co do fantastycznych CHC, o które pytał Status to wystarczy pogrzebac w archiwum:

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=53352

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=57312

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=61492

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=54201

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=58912

 

To takie, które z różnych względów zapamiętałem jako fajne.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy, nie wiem po co ta wycieczka. Tani chwyt,a le na co? Mniej tanim będzie duża machina, laska z gunem, smok i stado orków? :D Każdy robi, jak umie i tyle. Nieźle mi się tych 5 anonimów podlizało, ola boga, jak tylko dojdę kto to był to wyślę cukierki...

Płakanie, że kiedyś było lepiej trwa od tysięcy lat. Proponuję przerwać tę jakże smutną tradycję i ruszyć tyłki, a nie smęcić na ludzi Swiezy.

 

Może jakieś zmiany? Krótszy termin, inne zasady, tematy czy cokolwiek innego? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników:

 

atheg: Heh zarzucasz tu CHC z wymiataczami, którzy mieli jeszcze czas na takie zabawy i sami poważniej do tego podchodzili.

 

Nic się nie zmieniło, oprócz tego, że zamiast nich bierze udział grupka świeżaków. To co niby było lepsze, to ogólna otoczka. Hall of Fame było aktualizowane i widoczne od razu na stronie głównej. Każdy z uczestników miał coś do pokazania i kończył to co zaczął. Gdyby nie to, że tamci gracze teraz mają co robić i chc nie byłoby dla nich czymś malutkim na co i tak nie ma czasu, to dalej by tu byli. Wystarczy obejrzeć pierwsze teczki. Tyle krytyki i wspólnego zaangażowania. Teraz?.. no jak jest teraz? Albo nie ma czasu, albo widzieliśmy już tyle dobrych prac, że jedyne co chce nam się napisać to "wow, ale wypas". Ci ludzie naprawdę tego nie potrzebują.

 

 

To co napisałem, może wydawać się zbiorem głośnych myśli, ale powstaje tu jeden prosty wniosek. To nie jest problem CHC ( po za Hall of Fame), tylko ogólny problem forum. Wcześniej czy później, dochodzi do tego wszędzie i już. Nie narzekać i poprostu, jak to już atheg powiedziałeś, pisać dużo i u każdego. Dzielmy się doświadczeniem.

 

Do moderatorów: Przemeblowanie jest uzasadnione i dobre. Nie ma co, każdy człowiek musi się, do zmian, przyzwyczaić. Osobiście jestem za tym, żeby takie mini battle były na samej górze strony głównej. Nad lub pod rekomendacjami.

 

Nie chciałem tu nikogo obrażać, obnażać i gwałcić. Jeżeli ktokolwiek czuje się urażony niech zapyta się sam siebie, czy nie szuka konfliktów, zamiast działać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiści zauważyłem jedno w CHC, każda praca którą nań wykonałem daje mi niezłego kopa do przodu, sporo się uczę i to jest najważniejsze. Na pewno wezmę udział w następnej edycji i czekam na nowy temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy, nie wiem po co ta wycieczka. Tani chwyt,a le na co? Mniej tanim będzie duża machina, laska z gunem, smok i stado orków? :D Każdy robi, jak umie i tyle. Nieźle mi się tych 5 anonimów podlizało, ola boga, jak tylko dojdę kto to był to wyślę cukierki...

Płakanie, że kiedyś było lepiej trwa od tysięcy lat. Proponuję przerwać tę jakże smutną tradycję i ruszyć tyłki, a nie smęcić na ludzi Swiezy.

 

Może jakieś zmiany? Krótszy termin, inne zasady, tematy czy cokolwiek innego? :D

 

Ale obiecasz że co zostanie to dla mnie ;>

No stado orków już stoi trochę wyżej od "standardowej dupy" bo 3 głowy wyżej,twoja się pcha między twarze ;p

Poważnie mówiąc no spoko jest to wynik jakiejś flustracji zapewne czy inna skrajna forma odreagowania trochę nie adekwatna do konkursu która zdobyła jakąś formę uznania.

 

Co do krótszego terminu to fakt, w tym miesiącu to osobiście na początku i jak przypomniało to robiłem, proponuje skrócić do 2 tyg.

Może specjalna strona dla Chc? coś jak CAB tam widziałem że miało, nie pamiętam tego dokładnie bo coś pluginy mi szalały i przeglądarka wariowała ale to by nabierało nowego znaczenia.

Może zapytanie o sponsoring ze strony czasopism ew gnommona? jak Sketch Theatre.

 

Pozdrawiam i coraz ciekawszy jestem kolejnego Chc w tak licznym oraz liczniejszym gronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie to sporo za malo. dawniej byl taki cykl krotszy i go wydluzylismy :-)

 

Na krotkie akcje jest Speedpaint, CHC powstal po to zeby byl alternatywny konkursik dlugoterminowy, zeby byla szansa zrobic wykonczone prace.

Ja wiem ze na taka prace nie trzeba az miesiaca, ale tyle osob narzekalo ze za malo czasu, ze trwanie konkursu zostalo wydluzone. Nie bedziemy tego zmieniac. co do Hall of Fame obiecujemy poprawe :-) wkrotce zrobimy update, a potem co miech sie bedzie uzupelniac.

 

Świeżaki tez sie wkoncu wyrobia i zaczna mastaszyć w CHC :-) to tylko kwestia czasu. Tak wiec brac udzial, komentowac, wytykac byki, sugerowac. itp Od tego jest ten konkursik. A bez pracy nie ma postepow.

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżaki tez sie wkoncu wyrobia i zaczna mastaszyć w CHC :-) to tylko kwestia czasu.

 

Dobrze gada! Taki mam plan D:

 

Tak wiec brac udzial, komentowac, wytykac byki, sugerowac. itp Od tego jest ten konkursik. A bez pracy nie ma postepow.

 

Niczego więcej nie trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również, aczkolwiek do dziś go jeszcze nie otrzymałem :((. Dlatego też czekam jeszcze jeden dzionek, i jeśli go nie będzie wstawimy własny.

 

BTW. Jeśli chodzi o upy HOF'a ChC to przyznaje się bez bicia moja wina ... postaram się poprawic jak tylko czasu nieco więcej będzie.

 

Natomiast widzę że się chłopaki mocno nie potrzebnie ściskacie ;), Pamiętam jak z Kolegą Orthezą zaczynaliśmy jedynie we 2 i nie czekaliśmy na uwagi a jedynie działaliśmy, to tak na marginesie.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności