Skocz do zawartości

iPiSoft Recorder - domowy motion-capture za darmo!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna firma oddaje jeden ze swoich produktów zupełnie za darmo. Tym razem jest to bardzo interesująca rzecz, albowiem program iPiSoft Recorder, który przekształca popularne urządzenie Kinect w "domowy system motion-capture". Za pomocą tego urządzenia możemy nagrać ruch, zapisać go w np. formacie BHV i wczytać w programie 3D.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1799

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawostka czy już przydatne narzędzie?

BTW. Chyba za darmo to jest 30 dniowy trial.

 

EDIT:

Nie mam windowsa i kinecta, żeby sprawdzić ale z materiałów na stronie iPiSoft wnioskuje, że sam Recorder zgrywa tylko surowe dane z czujników kinecta i bez obróbki w iPi Studio to niebardzo są one przydatne. Obym się mylił.

Mimo wszystko ciekawy news i narzędzie.

Edytowane przez Przybysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, iPi Recorder jest darmowy. iPi Studio to coś innego.

 

Zobacz filmy (link w newsie na końcu). Efekty końcowe myślę całkiem niezłe. Taki ruch jeszcze jak rozumiem można optymalizować już np. w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek: Sorki, za nieporozumienie,

moje "chyba już o tym było"

dotyczyło zastosowania Kinecta

w budowaniu "budżetowego" systemu do MoCap.

 

Kinect to bardzo ciekawy sprzęt,

o ogromnym potencjale.

Z niecierpliwością czekam

na coś w rodzaju Kinect HD....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie poczytam opinie od ludzi, którzy to testowali.

 

EDIT:

 

Nie wiem czy zauważyliście, ale pierwszy film nagrany jest przy użyciu 4-ech kamer,

a nie przy pomocy kinecta.

Na drugim filmie natomiast bardzo słabo pokazana jest jakość nagranej animacji.

Edytowane przez Levus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby jak najmniej mocap w filmach animowanych :]

 

Tu się zgadzam, ale o to bym się akurat nie obawiał.

Mocapu w cartoonach się na szczęście nie używa, bo większość ludzi zdaje sobie sprawę, że to plastycznie nie współgra. Naturalistyczne ruchy na cartoonowych postaciach wyglądają conajmniej głupio. I vice versa zresztą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam wiedzy o konstrukcji ruchu w animacji ale duzo oglądam(od przynajmniej 20 lat) i często mam wrażenie i najczęściej przy reżyserii mimicznej,że występuje schemat "mimiki emocji, gry aktorskiej" w reżyserii postaci. Zwykle zwalałem ten fakt na właśnie jak wy to nazywacie mocap

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla autora wątku IPI soft motion capture jest za darmo to ja jestem od jutra proboszczem ;)

 

Ciekawe czemu licencje zatem są płatne?.... Paradoks?

 

Nagrywanie recorderem to początek do sesji mocap. potem potrzeba skalibrować scenę w której postać będzie animowana potem "IPI soft-em" renderuje się animacja.

Edytowane przez maxofp2p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etapie layoutu duze studia uzywaja mocapu na potege, szczegolnie Dreamworks. Potem animatorzy to animuja od zera albo mocno przerabiaja, ale i tak oszczedza to mase czasu przy blockingu scen. W ogole mysle ze mocap to przyszlosc animacji, tyle ze te narzedzia ktore sa i do samego etapu nagrywania i pozniejszej przerobki sa po prostu jeszcze prymitywne strasznie.

A sam mocap z kinecta traktowalbym na razie jako ciekawostke tylko. Troche jednak za duzo ograniczen.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam, ale o to bym się akurat nie obawiał.

Mocapu w cartoonach się na szczęście nie używa, bo większość ludzi zdaje sobie sprawę, że to plastycznie nie współgra. Naturalistyczne ruchy na cartoonowych postaciach wyglądają conajmniej głupio. I vice versa zresztą:)

 

niestety nie wszyscy zdaja sobie z tego sprawe -> Panu Stevenowi Spielbergowi nie przeszkadza to, ze mocapowe postaci vs. recznie animowany pies wygladaja tragicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdaje sie, ze ten Recorder jak to pisalem byl udostepniony za darmo. Pozostale programy nie. Ale sam recorder byl.

Tytuł tematu zatem jest mylący, popieram fakt że "IPI Recorder" jest darmowy ale hasło "Darmowy motion-capture" jest moim skromnym zdaniem niewłaściwym określeniem tytułu tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności