Skocz do zawartości

Łączenie kilku tub


thegame

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Głowię się od jakiegoś czasu jak zespawać kilka tub. Stworzyłem 4 identyczne obok siebie tuby i chce je bokami połączyć ze sobą. Niestety target weld zawodzi... innych technik nie znam. Dodam jeszcze, że 3 tuby są kopiami pierwowzoru. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sprawa się nieco odmieniła od ostatniego razu ale nadal jest podobny problem. Połączyłem wszystkie tuby za pomocą Bloean ale znowu nie mogę do tych tub dołączyć dosłownie niczego, plane, boxa totalnie niczego.. proszę o pomoc.

kastetp.png

 

kastetp.png

kastetp.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob tak jak na zalaczniku... czerwone plane'y do usuniecia> do "rekojesci" dodaj modyfikator shell i daj do wewnatrz jakas grubosc zeby byla rowna grubosci tych plane'ow usuwanych z tub> laczysz kolejne edge (te na zielono) ze soba uzywajac opcji bridge( zaznaczasz 2 naprzeciwlegle edge i dajesz bridge) pamietaj zeby moc uzywac opcji bridge musisz miec calosc polaczona w jeden obiekt editable poly.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za gęstą geometrię. Wywal te podziały na wysokości a już będzie ci łatwiej. Ogólnie lepszą metodą byłoby pobawienie się w prostą geometrię i dodanie turbosmootha do tego. Więcej byś się z tego nauczył niż używanie booleana w maxie, na który jeszcze nie raz będziesz narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hynol i tores maja racje. w maxie powinno sie pracowac na jak najprostszych siatkach i potem dodajac tylko jeden z kilku mozliwych modyfikatorow uzyskujemy zadany efekt smuklosci: turbosmooth/meshsmooth/smooth... to jest prostsze wyjscie i lepsze dla szybkosci pracy: mniej poly > szybsza praca na viewporcie i przy renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi wam o dużą ilość tych prostokątów? Jeśli tak, to mam taki problem, że nigdy nie wiem kiedy i czy przyda mi się dana krawędź/wierzchołek. Czy nie będzie potrzebny podczas pracy itp. Jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności