Skocz do zawartości

Doskonała gra komputerowa - ankieta


Trybal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Co konkretnie wam się w tej ankiecie podoba? Chciałem wypełnić, ale odpuściłem gdy przy którymś z kolei pytaniu stwierdziłem, że niektóre odpowiedzi narzucają bardzo subiektywną opinię autora ankiety na dany temat. Głównie tyczy się to ostatnich odpowiedzi. Gdybym chciał którąś zaznaczyć, chcąc nie chcąc zgadzając się z motywacją w niej zawartą, sam siebie musiałbym określić jako ignoranta. A że wolałbym tego nie robić to nie wypełniam ankiety.

Sądzę, że aby była miarodajna, należałoby pozbyć się fragmentów odpowiedzi, stanowiących ich rzekomą motywację. Bez urazy Trybal, ale nie jesteś na tyle przenikliwy żeby przewidzieć co kieruje ludźmi, którzy np. nie wymagają od gry warstwy fabularnej. Minecraft czy Gran Turismo nie potrzebują fabuły by być świetnymi tytułami i gracze to rozumieją.

Ty natomiast przyklejasz im karteczkę "imbecyl" - mniej więcej tyle można wywnioskować z opisu tej konkretnej odpowiedzi.

Również dobór przykładowych gier pozostawia wiele do życzenia. Jeśli grą rozbudowaną jest Wiedźmin, a grą prostą jest COD czy Diablo, to gdzie jest miejsce na Bejeweled, Zuma, Doodle Jump, czy z drugiej strony na jakiegoś Warhammera, etc.?

Swoją drogą, porównując sobie Diablo i Wiedźmina, to opis:

zabijasz potwory, zdobywasz doswiadczenie, wymieniasz ekwipunek, idziesz dalej z większym doświadczeniem i lepszym ekwpiunkiem i zabijasz potężniejszych wrogów i tak w kółko
pasuje równie dobrze do drugiego co i do pierwszego, a w kwestii złożonych statystyk postaci to chyba jednak Diablo góruje na Wieśkiem.

Cała ankieta sprawia wrażenie jakby miała tylko ugruntować wyrobioną wcześniej opinię. I to nie najlepszą. Brak tu otwarcia na inny punkt widzenia.

Jako ankieta to, według mnie, spory fail.

No chyba, że to miała być "rozrywkowa" ankieta. Jeśli tak to ok, chociaż też bez polotu.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że większości się podoba :) Co do wypowiedzi areva to faktycznie zdaję sobie sprawę z niektórych błędów ankiety i dziękuję za zwrócenie na nich uwagę ;) Na pewno wezmę to pod uwagę jeśli kiedyś będę tworzył kolejną. Oczywiście nie czuję urazy traktuję to jako konstruktywną krytykę do której zdążyłem się przyzwyczaić. Jednak nie zgadzam się z Tobą do końca, a nie chcę też wdawać się w dyskusje na tle publicznym gdyż mam skłonności do kontrowersyjnych poglądów i nie chcę robić zamieszania. Natomiast jeśli czujesz nieodpartą chęć porozmawiania o tym z przyjemnością zrobię to na GG, privie czy mailowo ;) I tak... Ankieta ma charakter czysto rozrywkowy ;) Zdaję sobie z tego sprawę, że jeśli chciałbym zbadać rynek to raczej by mi to nie wyszło ^^

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności