Skocz do zawartości

FaceBug - trailer filmu z Drimagine


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Co do animacji to jak na tak szybki projekt i doświadczenie twórców wyszło b.fajnie. Wróciłbym jednak jeszcze do tego projektu i poprawił chociażby rendering, wiele pracy was to kosztować nie będzie, a efekt końcowy będzie dużo lepszy. Bardzo nie podoba mi się montaż, jak macie muzykę w tle to róbcie chociażby cięcia, gdy słychać bit, u was synchro muzyka/obraz nie istnieje i wygląda to b. amatorsko, dla mnie ten aspekt najbardziej psuje odbiór.

 

surowy - to jest dość absurdalne podejście, pracownik to nie niewolnik i warunki pracy powinny satysfakcjonować obie strony. Gdyby pracodawca nie miał pracowników to g**** mógłby zrobić, więc występuje tutaj mocna zależność. Niestety ludziom gada się głupoty, że to pracodawca decyduje i mamy potem takie płace, a nie inne. Ludzie narzekają, że mało dostają, a sami godzą się na taki system i traktowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja się nie znam, ale może specjaliści mogliby tak opisać coś w stylu:

1. animacja - podoba mi się to i to, nie podoba mi się to i tamto

2. modeling - tak samo

3. oświetlenie

4. Skinning

5. kompozycja

6. rigging

7. Texturing

 

 

Teaser został nam przedstawiony jako skończone dzieło - zakładam, że wykonane zarówno z Waszą pełną starannością i wrażliwością estetyczną jak i tolerancją na niedoróbki (bo to też trzeba brać pod uwagę:)

 

Dlatego ja np. nie chcę i nie mogę konstruktywnie skrytykować materiału.

Nie chcę, bo leży to w kompetencjach wykładowców i nikomu nie zamierzam wpieprzać się w program nauczania, bo może nauczyciel wycisną z Was tyle ile zdołał i, bo wszystko nad czym się rozpiszę i tak nie pchnie już projektu do przodu.

Nie mogę, bo to oznacza sporo indywidualnej pracy z animatorem. (Animacja to działka w której jakoś się czuję).

 

Dlatego jedyne co mogę napisać to to, czy mi się materiał podoba czy nie i niech tak zostanie.

 

Wierzę, że ten projekt miał głównie spełniać zadania dydaktyczne, i takie spełnił.

Zapewne nauczył Was pracować w zespole, ponosić konsekwencje wcześniejszych błędnych decyzji jak i czerpać radość z zaplanowanych udogodnień, szybkiego reagowania w krytycznych sytuacjach i umiejętności dźwigania brzemienia odpowiedzialności nie tylko za swoją pracę.

 

Najcięższa nauka to ta, że Wasze wytworzone w pocie czoła dzieło może innych wcale nie zachwycać, albo powodować zazdrość :)

 

Teraz pozostaje tylko szkolić oko i wrażliwość w wybranym zakresie. (Np jestem kompletnie ślepy na to o czym pisał Tweety, za to klują mnie w oczy połamane stawy w kostkach bohatera :P ).

Życzę Wam i sobie wytrwałości w tym szkoleniu :)

 

Błażej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alojzy Bombelek napisal:

"Nie moze byc tak ze ktos wrzuca cos np. Prezydencje i jest 120 stron bicia piany co jest zle, a wrzuca cos 2ga osoba na gorszym poziomie i jest 20 stron zachwytow"

 

Btw Ciesze sie, ze uczestnicy projektu odpowiedzieli na moje pytania, widze jednak, ze kazdy z nich pominal lub wypowiedzial sie nijak o kwestii pieniedzy.

 

 

Jeśli ciekawi Cie aby kogoś z nich zatrudnić to może gadaj z nimi o kasie na privie, a nie tak na forum, bo nie sądzę że ktoś Ci tutaj powie że chcę tyle czy tyle... O takich sprawach gada się bezpośrednio z pracodawcą i stawke się ustala w zależności od projektu i innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Swiat dzieli sie na murzynow i tych, ktorzy nimi kieruja."

swiat sie zmienil Pawle.

trailer spoko, troche wtf ale skilla zdobyliscie no i pokonaliscie zapewne wiele przeszkod to sie liczy. odpocznijcie chwile i dalej :) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surowy napisal:

"Próbujesz się dowiedzieć, ile chcą zarabiać. A ja się zastanawiam, skąd mają to wiedzieć, skoro jeszcze nic w 3d nie robili za kasę."

 

No wlasnie. Skoro ktos czegos nie wie naturalna procedura jest zadawanie pytan, czyz nie?

 

A jak szukasz mechanika samochodowego nie majac pojecia o mechanice i cenach (tak jak zgodnie z Twoim zalozeniem pojecia o zarobkach nie maja autorzy omawianego przez nas filmu) to co robisz? Idziesz do mechanika (szefa) i pytasz go czy jest swietny? Jakie ma stawki i czy sa dobre?

 

Nie.

 

Nie dowiesz sie czy stawki sa uczciwe i korzystne nie robiac rozeznania wsrod innych mechanikow, a przede wszystkim klientow doswiadczonych w boju, ktorzy automatycznie powiedza Ci czy warto w ogole tam robic samochod.

 

 

Ja nie chce nikogo zatudniac, mnie po prostu ciekawi temat. I jesli nawet w tym watku jeszcze nikt nie odwazy sie na takie rozmowy to mozliwe, ze kilka watkow pozniej juz tak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

Teraz pozostaje tylko szkolić oko i wrażliwość w wybranym zakresie. (Np jestem kompletnie ślepy na to o czym pisał Tweety, za to klują mnie w oczy połamane stawy w kostkach bohatera :P ).

Życzę Wam i sobie wytrwałości w tym szkoleniu :)

 

Błażej

 

Każdy ma swoje zboczenia AS ;)

 

 

Ja się nie znam, ale może specjaliści mogliby tak opisać coś w stylu:

1. animacja - podoba mi się to i to, nie podoba mi się to i tamto

2. modeling - tak samo

3. oświetlenie

4. Skinning

5. kompozycja

6. rigging

7. Texturing

 

cokolwiek te słowa nie znaczą :)

 

tyle, że o ile na takie punkty można sobie pozwolić przy pojedynczym obrazku o tyle przy całym filmiku to już nie poleci tak łatwo.

Czasami animacja jest w miarę ok, a światełka już nie, a czasami światełka siedzą a animacja gryzie po oczach. Można tylko opisywać poszczególne gryzące miejsca a autorzy animacji muszą to sami zebrać do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko czy będę obserwował na tym forum konstruktywną krytykę jak wyjdzie cały film. Chętnie bym się czegoś dowiedział z profesjonalnego punktu widzenia np. animatorów czy ludzi od montażu bo wiadomo że animując w zasadzie przez 6 miesięcy i ucząc się jednocześnie innych przydatnych rzeczy animacja nie będzie na wysokim poziomie. W takim czasie poznajesz podstawy, szukasz własnego workflow. Marta kiedy puścicie całość do sieci???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię klimaty steampunkowe, więc w moich oczach animacja jakoś się broni, co nie zmienia faktu że design tych robaków jest co najwyżej średni, i że psują efekt. Nie podoba mi się również to, że mam poczucie, że te robaki zostały dodane "na siłę" tylko po to by tytuł animacji był chwytliwy, i by ludzie zaczęli wiwatować "i like it" nie ze względu na treść i wykonanie a ze względu na skojarzenia z portalem społecznościowym. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ludzi co nie tak dawno zaczeli swoja przygode z 3d to jest b. dobrze.

Nie jestem specem od 3D, dopiero zaczynam, ale wiadomo - niedociagniecia sa widoczne. Ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

 

Pracujcie dalej i wierze w sukces kolejnej produckji.

 

Jedynie co denerwowalo mnie najbardziej to montaz.

Jest po prostu amatorski, zero spojnosci, brak synchro. Musicie nad tym popracowac koniecznie.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności