Skocz do zawartości

JPEGmini - kompresor JPG


adek

Rekomendowane odpowiedzi

JPEGmini to dosyć świeży algorytm kompresji obrazu, który potrafi zmniejszyć rozmiar standardowych zdjęć w formacie JPG nawet do 80% zachowując jakość oryginału. Warto dodać, że pliki wynikowe są w pełni kompatybilne z programami obsługującymi standard JPEG. Warto wypróbować jeśli komuś zależy na rozmiarze pliku.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1901

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

JPEGmini isn’t a new format. It’s a better compressor for the good old JPEG format. No change required to your browser or other decompressor software.

 

Basically, the image is iteratively compressed until the visual difference between the original image and this iteration of the compression is indistinguishable. The result is visually lossless, and the optimal JPEG compression setting doesn’t need to be known a priori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie coś takiego dobrego dla PNG? :]

do png nie moze cos takiego istnieć z uwagi na specyfikę formatu. ale można zapisywać w 32bitowym jpegu.

 

na początku się zastanawiałem czym sie różni od zwykłego kompresowania, ale chyba ma więcej bitów na kolor i w sumie pokazuje ile można zejść bez strat w jakości pliku, co na pewno się przyda, bo takiego narzędzia nie mialem dotychczas pod ręką. Leci do ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze dodać, że na stronie głównej w obrazku do porównania jakości z tym dużym statkiem orginaljpg_mini na dole po prawej stronie jest pani w stroju do nurkowania. W orginal widać jej bardziej dupę co akurat jest istotnym detalem, który po kompresji niestety się gubi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki - mylisz się

Co do kompresji to tutaj jest wszystko bardziej wygładzane a jak chcę zachować drobny detal to niestety tracę go i lepiej wygląda moja wizka po PS-ie zachowując ten sam rozmiar pliku. Jak dla mnie rewelacji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, żadne cuda. Ściągnąłem to trzecie zdjęcie (John Picken), w PS dałem "Save for web and devices" (jest wtedy elegancki podgląd), ustawiłem JPG 50%, Convert to sRGB, Embed color profile i wyszła ta sama wielkość pliku, a jakość nawet ciut lepsza (na masce samochodu nad tabliczką z napisem "Tributo" jest sporo szumu, który został rozmyty przez JPEGMini, a PS go w miarę zachował). Jedyne co tak naprawdę ten programik robi to pilnuje, żeby różnica była niezauważalna (nie trzeba samemu patrzeć w oknie podglądu czy jest ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapisałem skan "na pałę" w kompresji 85% w gimpie a potem za pomocą tego JPEGmini i z 162KB zrobił mi 140KB. czyli nic spektakularnego, bo ten skan mógł bym w gimpie skompresować spokojnie na 75% co daje 113 KB a różnica jakości dla tego skanu jest bez znaczenia.

To w prawdzie był dokument czarno-biały, a algorytm jest zoptymalizowany pewnie pod zdjęcia, ale właśnie tu by mi się przydał, żeby załączniki tłuste nie szły mailem. cóż, do tego zadania jest bezużyteczny. i do tego online, więc oszczędność czasu i pasma jest taka, że zamiast wysłać duże, trzeba wysłać duże, ściągnąć zoptymalizowane i wysłać zoptymalizowane :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o PNG, to są takie programy np. PNG Crush, ktore bardziej 'upychają' plik i zajmuje mniej, bo kompresja PNG z Photoshopa jest mało optymalna, swojego czasu jak pisałem gierka na komórke i ważna była wilekość plików graficznych to png crush naprawde konkretnie zmiejszał wielkość pliku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności