Skocz do zawartości

Scena 3d: Oriental


Araiel

Rekomendowane odpowiedzi

08_final_pm.jpg

 

Może to trochę nietypowa praca, bo jest to łączona fotografia z 3d + drobny overpainting, ale że to właśnie elementy 3d w niej dominują to wrzucam tutaj do galerii.

 

Większa wersja:

http://lukaszliszko.com/mm/wip/oriental.jpg

 

Tak więc pretekstem do wykonania całej pracy był stock Marcusa J. Ranuma http://mjranum-stock.deviantart.com/ :

 

07_stock.jpg

 

Następnie stworzyłem sobie scenerię. Poniżej siatka i czysty render:

 

01_wireframe.jpg

 

02_raw_render.jpg

 

Dodałem warstwy z cieniami oraz ao aby wyciągnąć detal. W Photoshopie dodałem trochę tekstur, pobrudziłem wybranej fragmenty, trochę post-pro dla zmiany kolorystyki. Potem wykonałem próbny render z boxem o wielkości 1,7m (aby jakoś tą postać łatwiej mi było wkleić w render :P)

 

06_box_model.jpg

 

I na koniec zostało mi wycięcie postaci ze stocka oraz jakiś drobny overpainting :)

 

Użyty soft to: 3d Studio Max, Vray, Photoshop. Drzewka to "zmodyfikowany" Onyx.

Edytowane przez Araiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy jeszcze będziesz nad tym siedział, pozwól że przymarudzę/zwrócę na coś uwagę. Dwie rzeczy: cień kobietki vs cień ścianek, kobieta ma zdecydowanie ostrzejszy cień niż elementy budynku co przy jednym źródle światła (słońce) zdaje się ze sobą nie grać. Po jej lewej stronie na ścianie też widać ostry cień od zdaje się tej przegrody która patrząc np na podłogę ma mocno rozproszony cień. Druga rzecz mało istotna i mogę się mylić, światło odbite na kobietce od ściany. Wydaje mi się że jest lekko za słabe - ale to moje imo tylko. Kurcze scenka ogólnie ładniutka, przemyśl co napisałem. Pozdro =].

 

p.s. czy w lewym dolnym rogu obrazka na drewnianej framudze jest cień jej głowy?

p.s2. a spodnie bardziej mi się widzą Twoje overowane

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

Mi się całość podoba. Zawsze coś się znajdzie, ale nie będę wnikał. Podoba mi się jak umieszczenie kobietki pozwoliło na ominięcie problemu cienia na ścianie bo pada on do wnętrza. Mam pytanie czy samą scenkę wymysliłeś czy miałeś jakąś referkę? Myślę, że sama zmiana faktury spodni jest też bdb, bo dodaje życia w scenie, a inaczej całość byłaby dużo bardziej mdła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emmilius, dzięki za zwrócenie uwagi na te kilka elementów. Nad samą sceną już pewnie siedzieć nie będę. Zrobiłem ją na tyle ile pozwalały moje umiejętności i teraz czas zabrać się za kolejne projekty ;p Ogólnie nie lubię wracać do czegoś co już w pewnym momencie uznałem za "skończone". A co do Twojego pytania, to cień na framudze pochodzi z barierki, a nie z głowy postaci :)

 

Sjon, scenka jest wymyślona przeze mnie. Ale jak sobie poprzeglądasz na google jakieś fotki z domków japońskich, to i tak one wszystkie będą bardzo do siebie podobne. Wybrane elementy się zawsze w nich powtarzają, więc można mieć złudzenie, że coś takiego się gdzieś już widziało :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności