Jump to content

modelEditor name? Oderwanie menu? i jeszcze jedno pytanie :)

asblaze

Recommended Posts

Hej :)

1. Potrzebuję MEL'em odpytać majkę o viewport nad którym znajduje się kursor myszy, albo/i który jest zaznaczony.

2. Chciałbym też MEL'em oderwać menu np "show".

Ktoś zna sposób?

Pozdrawiam

Błażej

Edited by asblaze

• Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oderwać menu się raczej nie da (w sensie po prostu oderwać), gdyż menu to menu, a nie okno - a to dryfujące to są okna. Tak jak camel napisał możesz pokombinować tj. do menu dorzucić opcję "tear off" albo pod prawym przyciskiem context menu machnąć - pod którym byś miał komendę tworzącą floating okno z instancją oderwanego menu, a tamto usuwał ... przynajmniej ja bym tak to zrobił.

Swoją droga wszystkie okna w Maya to niby MEL itd. kurde niby jest zajebiste to wszystko, a w głupim Maxie masz 10x większą kontrolę nad ich budowaniem, odrywaniem, pobieraniem pozycji kursora, kontrolki oparte na .NET, obiekty ActiveX, UI builder itp. itd. Ciekaw jestem kiedy się w Maya zorientują, że coś się spowolniło w rozwoju tego softu :/

Zasadniczo wiem jak zrobić własne menu, ale chciałbym dodać nowy menuItem do istniejącego już menu "Create".

Dodatkowe pytanie brzmi:

Jak powinien się nazywać parent dla tego itemu i jak w ogóle wyczaić nazwy drop-downow?

Mam :)

mainCreateMenu

Pozdrawiam

Błażej

Edited by asblaze