Jump to content

Pojazd 3D: One May In France


Recommended Posts

W ramach przygotowań do otwarcia wystawy Zapomniani bohaterowie. Polscy lotnicy we Francji 1940 powstał ten oto obrazek, przedstawiający start dwóch myśliwców Morane Saulnier MS.406 pilotowanych przez plut. Antoniego Bedę (w tle) i ppor. Stanisława Chałupę. Gdzieś tak przełom maja i czerwca 1940 r.

 

One_May_In_France_small.jpg

Link to post
Share on other sites

Są takie obrazki, że jak się je ogląda to serce zaczyna szybciej pompować i chciałoby się gapić i gapić. Ostatnio tak miałem jak widziałem 'Eye of the Hurricane' Garetha Hectora.

Dziś to samo się stało jak zobaczyłem 'One may in France'!

 

Co za kapitalny obraz! Po pierwsze temat: z latarką by szukać obrazów o Polakach we Francji, po drugie fantastyczne ujęcie! Nieprawdopodobnie mocne i dynamiczne (super, że skadrowałeś tego prawego). No i po trzecie, jak to mawiają: wykon: fajny model, teksturki, naturalne oświetlenie i postpro.

Znakomity obraz Marku.

 

Jak będę kiedyś obrzydliwie bogaty to będę Twoim stałym kupcem. Rewelacja! Ode mnie 5***** i mój głos na front. Myślę, że ten obraz na to bardzo zasługuje!

Link to post
Share on other sites

Dzięki za komentarze:) Piotrek, z tym Hectorem to przyjemne, ale gdzie mi tam do niego...

 

A przy okazji One May in France sam model jest taki sobie. Kiedyś zrobiłem Morana w Rhino i teraz nie chciało mi się dłubać od początku, więc go zamieniłem z NURBS na mesh . Tyle, że ja zawsze w takich przypadkach zrobił się totalny bajzel w siatce i i tak musiałem modelować od nowa, traktując stary model jako "kopyto". Więc w zasadzie to takie rozbudowane retopo. Niestety jak już miałem zuvmapowany model pojawił sie pomysł wykonania BFR* w skali 1:1, a tu już bumpowane linie podziałowe nie przejdą. No i cały model został pocięty na panele przy zachowaniu UV (wymagało to wielu korekt i poprawek). W rezultacie powstał BFR o rozmiarach 36000x12000 pikseli. Czyli matka wszystkich renderów. Banner z nadrukiem ma 8,2 m długości, samolot jest w skali 1:1 i będzie to sobie wisiało na wystawie.

 

BiiiG_ver2.jpg

 

Morane_big.jpg

 

 

* - Big F...n Render

Link to post
Share on other sites

Gratuluję fronta, a render tego rzutu z boku jest naprawdę ... ogromny :).

 

Przy okazji: widziałem w Empiku Twoją książkę o niemieckich projektach lotniczych z końca wojny. Ładna publikacja - zwróciłem uwagę że chyba wydana nie dawniej niż dwa miesiące temu? Także gratuluję!

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy