Skocz do zawartości

Teczka 3D:Pierwsze kroki


JakóbM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiś dwóch miesiecy uczyłem sie podstaw modelowania. Próbowałem wymodelować tę oto bmk (BMW 8 Series (E31)). Jestem świadomy ile błędów popełniłem np. nie zrobiłem dobrej bazy. pogubiłem się trochę,a dobra baza to podstawa. Wiem też ,że auto tylko przypomina samochód który miałem zamiar wymodelować. Nie będę już tego samochodu kończył .. bo trzeba by było zacząć od początku.

Właściwie to tak zrobię tylko z innym samochodem, ale wtedy już poddam weryfikacji swoją bazę jaką zrobię oraz kolejne etapy.Postaram się stosować do waszych wskazówek.

baza :

 

bazajpg_rhhqere.jpg

3bokjpg_rhhqexp.jpg

 

2przodjpg_rhhqexr.jpg

1tyjpg_rhhqexx.jpg

4tyzboku-_rhhqexs.jpg

Mam parę pytań.

Jak najlepiej wycinać poszczególne elementy karoserii ? czy lepiej brzegi "zaginać" za pomocą shift + przesuniecie czy extrude ? Jak najwygodniej chamferować brzegi?

Edytowane przez JakóbM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Zacząłem walkę z nowym samochodzikiem. A mianowicie jest to Corvetta z1961 r. Załączam Printscreeny bazy z MS oraz siateczkę. Pewnie przekombinowałem z ilością polygonów, ale nie wiedziałem jak inaczej to zrobić. Np lampy przednie sprawiają dużo problemów.

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania,jeszcze raczkuje w 3d.

 

 

 

cor1jpg_rrxnewe.jpg

 

cor12jpg_rrxnesw.jpg

 

cor123jpg_rrxnesa.jpg

 

cor1234jp_rrxneah.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie koncept bazy jest okej ale za bardzo pociachałeś tylny narożnik, musisz tak siatkę porozkładać by skończyć tam na 2 max 3 liniach.

Dbaj o to żeby siatka była prosta.(patrz np.szyba,przód maski,pod reflektorami) Dużo by wypisywać.

Kolejna sprawa dbaj o równomierne rozkładanie siatki. Nie rób tak ,że najpierw masz odstępy co 1cm a potem nagle odstęp 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki latos za odpowiedz . Póbowałem trochę zmniejszyć gęstość siatki ,ale w niektórych miejscach się po prostu nie dało. Chyba będę już z tej bazy wycinał. Czy jeszcze nie warto ?

Pozdrawiam

baza-koco_rrwhqxr.jpg

baza-koco_rrwhqxw.jpg

baza-koco_rrwhqes.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki illusion za miłe słowa i ten set zdjęć, na pewno się przyda. Rzeczywiście w moim wydaniu ma za bardzo wyłupiaste światła. Z tym ,że w pewnym momencie przy robieniu bazy pomyślałem że już nie będę się skupiał na tym czy jest wszystko tak jak w rzeczywistości i na tym czy jest idealnie prosto. Teraz już wiem ,że nie jest ani tak jak powinno być ani za bardzo prosto. To wszystko wychodzi w praniu. No ale już zaryzykowałem przekonwertowanie bazy to już nie chce wracać.

No chyba że jest jakaś mniej inwazyjna metoda jak powrót do przedniego kroku ? W sumie ta część przy zderzaku przednim powinna być trochę szersza, bardziej obła.

 

Mam też pytanko. Co zrobić żeby zniwelować tą nierówność na środku która powstaje w wyniku opcji symetry ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności.

Ostatnio modeluje sobie dwa modele, na zmianę w zasadzie. Jak trochę znudzi mi się modelowanie samochodu to biorę się za jachcik. I na odwrót.

Autko to Ford A , a jacht to Ethereal.

 

Pozdrawiam Kuba

forda.jpg

jachts.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he. Kierowca to na boki raczej nic nie widzi :-) No i drzwi mu zablokowałeś.

 

w zamyśle przód to miała być atrapa samochodu która jest dołączona do pawilonu gastronomicznego ... żeby nie była strasznie długa to tak ją właśnie umieściłem. No i wyszło trochę dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności