Skocz do zawartości

Teczka Solo


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam teczkę, bo się zabrałem za modelowanie low poly i będę tu wrzucał moje wypociny :D Mam nadzieję, że z Waszą pomocą dojdę do jakiegoś konkretnego poziomu :)Ok na początek może nie coś zajebiście skomplikowanego, pudło na amunicję. 44 trójkąty :Dammobox.th.jpgmodelw.th.jpgdiffusek.th.jpgnormalso.th.jpgNa razie niewiele tego, ale na dniach dodam następny model. Jeżeli widzicie jakieś błędy to piszcie, im szybciej je wyeliminuje tym lepiej :DPozdrawiam,Solo

Edytowane przez Solo
Sformatowanie posta :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@inside dzięki za radę :)

 

Dodaje siatkę i tekstury beczki :)

 

ESAdql.jpg

DwXnTl.jpg

XbbNul.jpg

 

A dzisiaj udało mi się wymodelować takie oto drzwi :) Stwierdziłem, że zrobię do nich małe "enviro" :D

Mam nadzieję, że wyszło dobrze jak na początkującego :)

 

348 trójkąty

 

BiB9Xl.jpg

xXAe2l.jpg

izGHFl.jpg

0U15vl.jpg

 

Pozdrawiam,

Solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, Twoje prace bardzo mi się podobają. Mają klimacik. Mam do Ciebie prośbę, robię jakiś czas w maxie ale za cholerę nie mogę ogarnąć teksturowania, możesz mnie jakoś naprowadzić ? Z jakich tutów korzystałeś ? Powiedz mi jak wypalać normalki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :)

Cieszę się, że Ci się podobają pracki :D

Jeżeli chodzi o normalki to tu na forum mi polecili dobrego tutka http://cg.tutsplus.com/tutorials/autodesk-3d-studio-max/how-to-bake-a-flawless-normal-map-in-3ds-max/

 

A co do teksturowania musisz poszukać jakichś tutków co do unwrap uvw i potem już kombinować. Jeżeli o teksturowanie chodzi to ja tam za bardzo tutoriali nie przeglądałem, ogarnąłem to mapowanie i teraz staram się coś stworzyć metodą prób i błędów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Oczywiscie wiem, ze dopiero zaczynasz, po prostu kilka uwag na szybko:

1) Normalki niewiele daja. Na beczce praktycznie nic. Zobacz co sie stanie gdy zmniejszysz teksture 2 razy, wszystko znika, a tak sie stanie w grze przy 2 mipmapie.

Za duzo dajesz malego detalu z tekstury koloru, za malo kszatltu obiektu. Przykladowo dla beczki, zarysowane powinny poszczegolne deski i obrecze, a nie pojedyncze sloje. Podobnie z tekstura drzwi, caly ten maly detal jest niemal tak samo silny jak metalowe sztaby.

2) Mapowanie:

Starsznie duzo miejsca marnujesz. Teksura bialego kamienia powtarza sie kilkukrotnie bez sensu. To samo z gruntem. UV-ka nie musi miescic sie w zakersie 0-1, moze wychodzic poza i wtedy mniejsza tekstura sa sie bedzie powtarzac.

Na beczce wystarczylby jedna metalowa obrecz, i mniej desek. Reszte mozna tilowac.

3) Polaczyles kilka roznych rodzajow kamieni w roznej dziwnej skali i to sie gryzie. Zwracaj wiecej uwagi na skale, policz z kalkulatorem ile kamieni zmiesci sie na metr itp.

4) Tu masz kilka edgy, ktore nic nie wnosza do obiektu:

captureofv.jpg

 

Na plus i to duzy, to ze fajnie dobierasz kolory i tekstury zgrywaja sie ze soba. Walcz dalej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za konstruktywny komentarz :) będę sie starał, żeby poprawić to co wymieniłeś :)

 

PS. Chociaż mam pytanie odnośnie tego małego detalu. Co masz na myśli, że za dużo go daje? :P Tzn chodzi mi o to, żebyś mi podsunął tip'a co miałbym zrobić, żeby to lepiej wyglądało :)

 

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrz na ta stronke, jest tam kilka tutoriali na temat tworzenia tekstur:

http://www.philipk.net/tutorials/materials/woodrough/woodrough.html

 

Looknij jego drewno, zobaczysz, ze pomimo dosc silnego detalu, najbardziej widoczny jest ksztalt pojedynczych desek. Potem widoczne sa nawieksze pekniecia, a dopiero na koncu male pory. Chodzi o sile kazdej tej warstwy. U Ciebie wszystko jest na jednym poziomie. Sloje sa niemal tak samo silne jak szpary miedzy deskami.

 

Albo na te kamienie:

http://www.polycount.com/forum/showthread.php?t=92381

 

Znow najwazniejsze ksztalty to same kamole, potem duze pekniecia, na koniec delikatnie detal.

 

Oczywiscie ci kolesie tworza baze w Zbrushu, wiec niejako widza od razu swoj ksztalt. Tworzenie normalek w 2d (nvidia plugin, crazybump, nDo etc.) pomimo, ze wydaje sie latwiejsze, wcale takie wbrew pozorom nie jest. Wlasnie dlatego, ze nie widzisz calej bryly i troche dzialasz po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo normal map nie robi sie bezposrednio ze zdjecia:

a) zdjecie trzeba najpierw pozbawić szumów (czyt. rozmyć)

b) potem ręcznie wyretuszować niepotrzebne detale

c) zmienić w height-mape. Ale to w sumie nie jest jakoś szczególnie istotne.

 

Ja zawsze mialem problem z takimi scianami itp w Zbrushu dopoki nie odkrylem magicznego przycisku GrabDoc i shaderu normal mapy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że zapytam tutaj. Ostatnio przyglądam się bliżej UDK i takie moje pytanie, czy zna ktoś tutorial, który by pokazał jak zrobić wnętrze ze swoich własnych modeli, a nie poprzez BSP?

 

Chciałbym zrobić pokój, używając ścian itd wymodelowanych przeze mnie. Problem tkwi w tym, że jak już wymodeluje, wyeksportuje do FBX i wrzucam do UDK to przy testowaniu "postać" tak jakby wisi w powietrzu i nie porusza się. Dodam, że przy opcjach eksportu nic nie zmieniam, może to przez to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wałkując temat, właśnie przeglądałem tutorial na hourences i nic. Dzisiaj wszedłem i zwróciłem uwagę na collision per poly, przetestowałem i działa! :D Także dzięki w sumie za nakierowanie ;) Człowiek rano ma nieco odświeżony umysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybywam z kolejnym pytaniem :P

Mianowicie chodzi o rozdzielczość tekstury. Staram się stworzyć coś sensownego w UDK, ale mam problem z teksturowaniem tego wszystkiego.

 

pkNrr.jpg

 

Zrobiłem sobie mur, nałożyłem teksturę, ale jak się podchodzi bliżej to jakość jest widoczna jak po prawej. Wrzuciłem tam drzewko, takie gotowe z UDK i można się wcisnąć do tego drzewa i zobaczyć jak mrówki pracują...

Nie za bardzo wiem, co zrobić, żeby uzyskać podobną jakość :(

 

Tekstura murów jest wielkości 2048x2048 więc na pewno da się z niej wycisnąć więcej, tylko jak? Będę bardzo wdzięczny za jakieś w miarę szybkie odpowiedzi, bo muszę do jutra skończyć "poziom" na zajęcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Texel Ratio i tiling.

 

Texel ratio to ile pixeli jest na jednostke.

 

A tiling to sam wiesz.

 

Moge sie zalozyc, ze tekstura na tym drzewie to 1024 stilowana kilka razy, a w shaderze jest jakis blending z inna tekstura, dzieki ktoremu nie widać ze sie tiluje.

 

Ogólnie jak chcesz w miare dobrze wygladajce obiekty to texel ratio powinno byc przynajmniej 4 (256u = 1024px), 256u to okolo 4m, zalezy jaka skale stosujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności