Jump to content

Kuchnia Cycles


RUNNER18

Recommended Posts

Zabrałem się za robienie kuchni w blenderze + render w cycles i mam nadzieje że pomożecie wycisnąć coś z tego projektu 4fun.

Render jest jeden z pierwszych testowych zaszumiony mocno choć liczył się 1h na gtx 460 i było 2200 sampli a zwykle przy takiej ilości było już w miare czysto. Może to wina meshlightów zamiast żarówek nad meblami i dużego za kamerą w drzwiach .

 

2617cf2011d7.png

 

Myślę by dodać stół na 4 osoby + jakieś krzesła by wypełnić wolne miejsce.

Jestem otwarty na sugestie porady nie tylko estetyczne ale i techniczne jeśli ktoś myśli by poprawić jakiś materiał mogę wrzycić screen jak jest zrobiony ewentualnie jak ktoś będzie bardziej zaangażowany to zapodam całą scenke z texturkami .

 

Jutro powinienem wrzucić większy render i już nie taki zaszumiony.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma okapu nad kuchenką i szufladek, same szafki; lodówki najczęściej mają na dole oddzielne drzwiczki do zamrażarki, ale może to kwestia modelu. Brakuje mi również stołu, o którym wspomniałeś, żyrandola (powinien być widoczny), żaluzji, rolet lub zasłon w oknach. Ściana bezpośrednio nad blatem też powinna być czymś wyłożona, zawsze to urozmaici scenkę.

 

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz problemy z dużymi szumami to proponuję potestować ustawienia ze zwykłymi lampami (point lub area). W jednym z projektów udało mi się dzięki nim całkowicie wyeliminować noise na jednej ze powierzchni, która czyściła się bardzo, bardzo długo.

Link to comment
Share on other sites

Szafki są narazie wstawione arrayem by zapchać miejsce zróżnicuje je gdy będzie więcej na scenie.

Myślałem że uda mi się przemycić okap zamknięty w szafce :p ale fakt chyba lepiej będzie jak zrobie niezabudowany z aluminium.

zasłony by się przydały rzeczywiście i odsune lodówke od sciany bo narazie jest nieotwieralna dodam też osobne drzwiczki od zamrażarki. Wyłącze też lampki przynajmniej narazie bo szum robią a za ładne nie są (wie ktoś może coś o IESach w cyclesie?).

Myśle nad zrobieniem małego bałaganu na lodówce magnesami/naklejkami i będe musiał jeszcze popracować nad materiałem firany.

Link to comment
Share on other sites

Wrzucam render w większej rozdzielczości i niestety wyrzuciłem meshlighty a szum dalej jest nawet po prawie 13h renderu a powinno być czysciutko (sampli było około 2700) . Druga sprawa to stół nie miałem czasu na testy za bardzo i jest po prostu brzydki (wie ktoś jak zrobić fajny obrus ?). Dodałem też okno naprzeciw mebli by doświetlić i niestety ujęło troche firany .Teraz podejrzewam że to one są za ten szum odpowiedzialne.

ffcd710434b7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy