Skocz do zawartości

Oskary 2012 - nominacje


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ogłoszono oficjalną listę nominacji do Oskarów przyznawanych przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. My zawsze przy tej okazji zawsze skupiamy się na trzech związanych z branżą graficzną kategoriach: Krótki film animowany, Efekty specjalne oraz Film animowany.

 

Niestety film Damiana "Paths of Hate" za który trzymaliśmy mocno kciuki nie został nominowany. Mamy jednak swój polski akcent na liście filmów nominowanych. W kategorii "Najlepszy film zagraniczny" o statuetkę powalczy film "In Darkness" Agnieszki Holland.

 

Lista nominacji w trzech najbardziej interesujących nas kategoriac:

Krótki film animowany / Short Film (Animated)

 

 

 

 

Efekty specjalne / Visual Effects

 

 

  • Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 (
    )
  • Hugo (trailer)
  • Real Steel (trailer)
  • Rise of The Planet of The Apes (
    )
  • Transformers: Dark of The Moon (
    )

Film animowany / Animated Feature Film

 

 

 

  • A Cat in Paris (
    )
  • Chico & Rita (trailer)
  • Kung Fu Panda 2 (
    )
  • Puss in Boots (
    )
  • Rango (
    )

 

 

Zobacz zwiastuny: http://www.max3d.pl/news.php?id=2206

 

 

Pełna lista nominacji: http://oscar.go.com/nominees

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się że "Paths of Hate" poległ na polu marketingu - oglądałem większość shortlisty i tak mi to wygląda - bywa.

Poza oczywistościami w CGI dziwi wielki fakof dla Tintina. A tak to niech zwycieża za Moneyball, Descendants, Lubezkio, Holland lub Farhadi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że Paths of Hate nie wybrali do tego grona kurcze. Zasłużyło zdecydowanie ;((

 

Co do animacji pełno metrażowej stawiam na Rango. Podabało mi się tam podejście do oświetlenia i w ogóle co tu gadać więcej na temat całości i historii i technikaliów. Miód i tyle !

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rango również moim zdaniem zasłużyło na szczególne wyróżnienie bo jak dla mnie wprowadziło pewną nową jakość do animacji. Dobra historia, ale przede wszystkim pod względem CG jak dla mnie jest piękne.

 

Kung-fu Panda 2, nie wiem. Szczerze się zawiodłem na pierwszej części, drugiej już nie widziałem. Jak dla mnie film jakich wiele. Ale jak zobaczę wtedy ocenię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

path of hate to nie jest produkt oskarowy. nie mówię jakościowo, bo o niej branża już wydała opinię i doceniła.

 

edit: kurcze Adek trzeba mieć refleks, by sobie poczytać na spokojnie przy tym przekierowaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wczoraj był tu w PI ponury dzień. Mieliśmy powody liczyć na nominację, szanse były spore, no ale się nie udało. Life goes on. Damian, wcześniej czy później wróci po prostu z czymś jeszcze lepszym.

4 lutego wręczanie Annie Awards . Trzymajcie kciuki. Na Annie szanse były mniejsze niż na nominację, ale może dla odmiany szczęście nam dopisze.

 

salut

t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności