Skocz do zawartości

Stargate Studios: Virtual Backlot Reel 2012


ApaczoS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

myślałem ze to Twoja firma Apaczos, że pokazujesz :)

no jak sie obejrzy reele za 2010 i 11 różnych firm to widac dokładnie to co tu, niekonczący się pokaz greenscreenów i takich podmiotów jest sporo. Dlatego pewnie mnie zmylił ten link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się zastanawiam czy serio taniej jest to montować i kleić w cg niż wyjść na dwór i nakręcić jedną sekwencje. Niedługo wszystko poza aktorami będzie na greenscreenie. Po paru latach i aktorów się wymieni bo taki mamy zalew speców od efektów że się chłopaki nudzą. W branży koncepciarzy takie tendencje już powoli widać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monio dorabiając scenerię na greenscreenie mają pewnie większą kontrolę nad otoczeniem szczególnie w ujęciach miejskich. Zamykanie ulic organizowanie tłumów statystów pewnie wyszło by dużo drożej niż dogranie tego osobno i złożenie w studio przez grafików.

 

Reel bardzo fajny. Lubiłem kiedyś kawałek, który użyli jako background, ale niestety z powodu nadmiernej eksploatacji zaczyna się mocno przejadać.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
myślałem ze to Twoja firma Apaczos, że pokazujesz :)

 

To by było coś, jakbym po dwóch latach się dorobił takiego studia:D

 

 

Czasem się zastanawiam czy serio taniej jest to montować i kleić w cg niż wyjść na dwór i nakręcić jedną sekwencje. Niedługo wszystko poza aktorami będzie na greenscreenie. Po paru latach i aktorów się wymieni bo taki mamy zalew speców od efektów że się chłopaki nudzą. W branży koncepciarzy takie tendencje już powoli widać. ;)

 

Prosty przykład: słynna scena z "Czasu Apokalipsy" była zrobiona naprawdę. Roz...ali pół dżungli aby widz powiedział woooow!.

"Długi pocałunek na Dobranoc", wysadzili pół mostu, co prawda był to model ale i tak potem mieli problemy z władzami miasta(chyba Toronto), gdyż efekt okazał się zbyt mocny:D.

Teraz wystarczy kilka GS'ów i symulacja(w uproszczeniu), profit? oczywisty. Zresztą takie praktyki dzisiaj by nie przeszły;)

Edytowane przez ApaczoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o sceny typu 2 postaci i kawałek budynku.

 

Kwestia większej kontroli nad ujęciem, szczególnie w serialach, gdzie często i gęsto postpro się robi na kilka dni przed premierą odcinka. Nie ma wtedy czasu na "dokręcanie" ujęcia, łatwiej i szybciej jest zmodyfikować ujęcie z gs'em niż wysłać ekipę na drugi koniec miasta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze przeciez rzadko kiedy serial powstaje w danym miescie i danej lokacji. Wiekszosc robi sie w halach zdjeciowych w Los Angeles i wozenie aktorow do np. Seattle ( jak to jest chociazby w Grey's Anatomy) dla paru ujec nijak sie nie kalkuluje.

A reel fajowy. Bedzie tego coraz wiecej.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności