Skocz do zawartości

Jaka myszke wybrac do pracy i gier


jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

 

Ostatnio zastanawiam sie nad wybraniem pro myszki , ktora miala by mi sluzyc do pracy i do grania .

Cena do 400 zeta. Myslalem o jakiejs z logiem Razer ale ponoc mocno sie zepsula ta firma.

 

A moze ktos mial do czynienia z takim cudem ? Taki Move dla peceta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bede grau w gre heheheh .Zawsze moge sobioe kupic to i myszke .Kurde duzo gram w batka i jesli by sie gralo na tym lepiej niz na myszce pewnie bym to kupil . Ale nigdzie nie moge znalesc rzeterlnych opini uzytkownikow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do myszki to się nie wypowiem ale o ten hydrze muszę... Boziu... Move Sony jest kopią Wiimote od Nintendo. Różni się dokładnie jedna rzeczą bo musieli ominąć patent złożony przez nintendo a dokładnie jest to zamienienie umiejscowienia kamery i znacznika. W Wii kamera jest w pilocie i łapie znacznik obok telewizora a w move to zewnętrzna kamera łapie znacznik który jest w pilocie. Działa niemal tak samo a reszta technologii jest identyczna tj. żyroskopy i czujniki przyśpieszenia. Precyzja w przypadku wiimote plus (innych już się nie da kupić) jest taka sama jak Move, zagraj w Zeldę Skyward Sword jak nie wierzysz.

 

Ja rozumiem że polska to jedyny kraj na ziemi gdzie konsole sony sprzedają się lepiej niż nintendo (tak właśnie) ale nie odbierajmy tej firmie ich zasług. Tak więc nazywajmy rzeczy po imieniu: "Hydra to taki Wiimote do peceta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio nie uwierzysz ale mialem tak napisac tylko ze zapomnialem dokladnej nazwy wiec poszedlem na skroty :P

Co do hydry wydaje mi sie ze sprzet ten lepiej nadaje sie do fpsow i ze jest specjalnie pod nie stworzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak dla mnie najlepsze sterowanie w grze fpp to Metroid Prime Corruption z Wii, co prawda to nie typowy fps ale strzela się sporo, na pewno wygodniejsze i bardziej precyzyjne niż pad. Imho dorównuje wygodą i precyzją temu cudakowi:

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,9845537,To_pad__Nie__to_mysz__To_SplitFish_FragFX_Shark_360.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakiś rok temu Razer Death Adder i muszę powiedzieć, że nie jest to dobry sprzęt do pracy.

Kliki są bardzo "tępe", a precyzja urządzenia pozostawia wiele do życzenia.

Szczerze odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na tym gryzoniu -> http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Logitech_G700_-_niemal_idealna-3507.html

Nie zamienię tego stwora na nic innego. Największa turbo zaleta - 13 programowalnych przycisków (tak naprawdę to 7, reszta to standardy + przełącznik pomiędzy profilami). Po dwóch latach śmigania mogę śmiało powiedzieć że przyśpiesza ona znacznie pracę. Czasem zdarza mi się pracować bez niej i od razu widzę spadek wydajności w wyniku ciągłego sięgania do klawiatury (na drugiej ręce siedzi SpaceNavigator). Wiadomo, że do klawiatury sięgać trzeba, ale są pewne funkcje których się używa non stop naprzemiennie i wciskanie skrótów za każdym razem gdy chcę przełączyć się na przykład pomiędzy rotation / move/ scale jest denerwujące (dla mnie).

 

Zapodam pokrótce jak ona sprawuje się w boju:

3DS Max modelowanie - funkcje podpięte -

3 górne przyciski: "loop", "ring", "swift loop"

4 boczne - "rotate", "scale", "move", "cut"

 

3DS Max - animacja:

3 górne przyciski : "play" , "prev frame" , "next frame"

4 boczne - "rotate", "scale", "move", "cut" (jeszcze nie wiem co zamiast tego dać ;) )

 

Dzięki temu do klawiatury muszę sięgać naprawdę rzadko - w przypadku maxa głównie po przyciski 1,2,3,4 , ctrl+s, ctrl+z

Do tego stopnia się uzależniłem od tego gryzonia, że noszę go ze sobą do firmy. W firmie nie muszę instalować żadnego softu gdyż mysz posiada wbudowaną pamięć :)

 

Jedyny minus to trzymanie na baterii, które wynosi tak gdzieś ok 1-1,5 dnia intensywnych robót. Ładuje się poprzez dołączony kabel USB.

 

Co do gier - nie wiem, nie gram, ale firmuje się ten model jako właśnie do tego celu przeznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G700 do gier nadaje sie idealnie:) jak juz uporasz sie z ustawieniami sterownikow, hyhy;) Ja co prawda gram na podlaczonym kablu, bo jakos nie ufam myszy bez ogonka podczas grania, ale ta rzekomo nie ma zadnych opoznien.. moze kiedys zaryzykuje i odepne kabelek;)

Jedyne co moze od tej myszy Cie odrzucic to jej ksztalt. Dla mnie jest idealny, ale ja jestem przyzwyczajony (wczesniej mialem mx510) a np kumplowi zupelnie w lapie nie lezy i woli swojego cyborga R.A.T. 7 (btw tez bardzo dobry gryzon, wyglada kosmicznie, mnostwo mozliwosci konfiguracji, w tym ksztaltu), ktory natomiast mi zupelnie nie lezy. Najlepiej zanim sie zdecydujesz pojdz sobie do jakiegos porzadnego sklepu i wez do reki, zobacz czy Ci pasuje.

I pamietaj ze to dosc ciezka mycha.

 

pozdr

mt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lasera trzeba mieć bardzo dobrą podkładkę bo inaczej kursor będzie Ci skakał. Ja bym brał jakąś dobrą mysz z sensorem optycznym bo te po wszystkim pójdą. Miałem razera za czasów jak był jeszcze dobry i nie polecam. Rozsypał się po półtora roku i był za lekki jak na mój gust. Kiedyś potrzebowałem myszkę na chwile bo mi się rozsypała stara i kupiłem za koło 40zł x7 a4techa. Do dzisiaj używam tylko x7 bo są dla mnie najwygodniejsze a dużo gram w cs'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lasera trzeba mieć bardzo dobrą podkładkę bo inaczej kursor będzie Ci skakał. Ja bym brał jakąś dobrą mysz z sensorem optycznym bo te po wszystkim pójdą. Miałem razera za czasów jak był jeszcze dobry i nie polecam. Rozsypał się po półtora roku i był za lekki jak na mój gust. Kiedyś potrzebowałem myszkę na chwile bo mi się rozsypała stara i kupiłem za koło 40zł x7 a4techa. Do dzisiaj używam tylko x7 bo są dla mnie najwygodniejsze a dużo gram w cs'a.

 

Poczytaj o niej troche :D bo raczej ona idzie na wszystkim idealnie zbedne podkładnie za 200zł :D

http://www.logitech.com/pl-pl/mice-pointers/mice/devices/5845

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pół roku jade na R.A.T.-7 i jestem bardzo zadowolony. W końcu mam podpórkę na małego :D

 

mam starszą wersję tej myszki (z taką stacją ładującą) i polecam również. Do tego warto od razu zainwestować w dobrą podkładkę żelową (moja choć jest w moim odczuciu świetna - nie kosztowała chyba więcej niż 30zł). Mój nadgarstek mówi "warto" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zagladalem widze ze temat sie rozwinal troszke.

Kupilem jednak razera death adder black editon i profesjonalna podkladke pod myszke SteelSeries wym 400 x 400 mil.

i kurde musze przyznac ze Razer mnie chyba kupil na zawsze .W batku 3 skill mi skoczyl chyba 2 krotnie . W mayce mega precyzyjnie

sie modeluje nie ma zadnych zaklucen ,szarpniec viewportem itp. Dla mnie REWELACJA ! Myszka idealnie lezy w lapie.

Wszystkie te logiteki nie umywaja sie do tej myszki .

Co do R .Hydra to kurde nadal mi chodzi po glowie ta zabawka z 2 powodow :

Po 1 .chcialbym podlaczyc sobie batka do tv 40 cali grac na mega wygodnym fotelu odrzucic klawiature i myszke.

Po 2 Na klawie czesto mi sie myla klawisze pozatem kurde czuje ze dzieki temu Hydra mozna lepiej wczuc sie w fpsy.

Zobaczymy jak kiedys pogram na tym gdzies na wystawie i sie wkrece to napewno sobie to kupie.

Narazie w sieci widze same sponsorowane recenzje. Malo opini graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności