Skocz do zawartości

The Snow Queen - trailer


adek

Rekomendowane odpowiedzi

W internecie pojawił się trailer filmu pt. "The Snow Queen", który jest adaptacją jednej z baśni Hansa Christiana Andersena. Za jego produkcję odpowiedzialne jest rosyjskie studio animacji Wizart Animation.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2239

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gadajacy zwierzak musi byc :)

Profesjonalna robota w kazdym calu. Hollywood za wschodnia granica. Moze sie temu przyjrzec ktos od naszych Kopernikow i Zlotych Deszczykow? Nie zebym krytykowal, nie nie. Tak tylko - w celach edukacyjnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sophie - nie mialem zamiaru ale wiesz co, z drugiej strony dosyc mam politycznej poprawnosci i nie mowienia tego co mysle. A mysle sobie, ze dosyc mam gratulowania NIEKTORYM naszym filmowcom "ukonczenia projektu" czy "wytrwalosci". Wolalbym miec powod do reakcji takiej jak na wiedzminowych filmikach od Platige gdzie zapiera mi dech i mowie sobie "o kurde, chlopaki bardzo mocno dali rade". Mozna poudawac sobie to i owo ale mnie sie juz nie chce. Sila rzeczy ogladajac absolutnie profesjonalny, swietny trailer rosyjskiej produkcji przychodzi mi do glowy dlaczego my musimy robic takie kaprawe rzeczy czasami. Zawsze mozna wrzucic temat kasy ale jakos nie wiem jak mam sobie przelozyc finanse na kreske rysujacego postaci na przyklad. No bo nie wiem - zrobilby jadniejsze jakby mu wiecej zaplacic? Ale luz - olejcie moj komentarz, tak mi sie nasunelo po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak można po takich 3 mrugnięciach wyciągać jakiekolwiek wnioski o całości... byłem na stronie i wynika z niej jasno, że Rosjanie nadal mają głęboki kompleks Disneya... a szkoda bo mają swoją unikalną wyrazistość i jej powinni się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królowa Śniegu to na pewno nie jest fairy tale. Ogólnie temat dość mocno eksploatowany. Zobaczymy ocenimy. Jakoś nie przepadam za ruskimi produkcjami więc nie oceniam całości na podstawie tego trajlerka. Popieram w tym temacie dziadka3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nezumi :) no wiem ja tez mam czasem dosyć nadętej poprawności ale czemu akurat atakować tych którzy jako nieliczni próbują cokolwiek robić i ciągną produkcje do końca..to niesprawiedliwe..Kopernika całkiem dobrze się ogląda, choć rzeczywiście grafika/ koncepty trochę kuleją..jestem pewny ze niedługo będzie lepiej, Polska ma długa i piękną historię animacji. Rosja z resztą też i trochę szkoda ze teraz wszystko takie jednorodne, cóż tylko takie westchnienie nie chce rozpoczynać tematu globalizacji. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zastanawiam się dziadeku3d i Bacry, na jakiej podstawie zrozumieliście, że ktoś tu

wyciąga jakiekolwiek wnioski o całości...

W trailerze widać design postaci, poziom zdetalowania scen, palety barwne filmu, efekty cząsteczkowe, oświetlenie i rendering oraz jakość animacji - i ... wszystkie te elementy są świetne. Fakt - włosom do tych z "Zaplątanych" jeszcze brakuje, ale to co jest - jest na wysokim poziomie.

Ciekawe, że chęć i możliwość osiągnięcia światowej - KOMERCYJNEJ jakości nazywacie "kompleksem". (sophie - właśnie dlatego jest to jednorodne - zapewne ma się sprzedać na całym świecie i trafić w gusta porażającej większości, a nie jeździć po niszowych festiwalach . Czy obroni się scenariuszowo - to się okaże, ale liczę, że tak :) )

 

Bacry - no "Królowa śniegu" dramatized biography na pewno też nie jest :)

 

... a uwielbiam "Konika Garbuska", "Wilka i Zająca" i jeszcze wiele, wieele rosyjskich i radzieckich filmów i bajek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królowa śniegu to baśń a nie bajka to naprawdę duża różnica. A "Konika Garbuska" i "Wilka i Zająca" znosiłem ale szczególnie za nimi nie przepadałem. Kompleks może nie tyle Disneya ale ogólnoamerykański jest. Sami przecież pisali o jednej swojej animacji, że jest odpowiedzią na Shreka. O ile bajka ma podłoże rosyjskie i jest przez nich robiona wypada zazwyczaj dość dobrze. Nie oceniam całego narodu. Zwyczajnie ta animacja specjalnie mnie nie kręci i tyle. Co nie znaczy, że w kinach nie można zobaczyć gorszych produkcji (np. Diskorobaczki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna wrzucic temat kasy ale jakos nie wiem jak mam sobie przelozyc finanse na kreske rysujacego postaci na przyklad. No bo nie wiem - zrobilby jadniejsze jakby mu wiecej zaplacic?

 

moze i tobie wystarczy "co laska" za robote i zawsze bedziesz robil jak najlepiej potrafisz, niestety wiekszosc ludzi ceni swoja prace i robia tyle za ile maja placone.

 

 

ps

 

zapomnialem dodac ze film prezentuje sie przyjemnie:) z ciekawoscia zobacze calosc. sasiedzi ze wschodu daja rade z animacja.

Edytowane przez zio_mal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asblaze wlasnie o to chodzi ze obecnie często glownym kryterium jest ze "ma sie sprzedac na calym swiecie..i zarobic ile sie da..". nie mowie ze to jednoznacznie źle, bo tworzy sie coraz wiekszy rynek, powstają miejsca pracy i to w sektorze rozrywka/kultura? ale kreatywnie, artystycznie jest to dosc leniwe a kino jest rozpartywane w kategoriach rozrywka/kultura/sztuka. kolejna sprawa o ktora tu przypadkowo chodzi to ze swiat nam sie splaszcza przez co nasze gusty tez. czlowiek jest odkrywcą, piekne i spełnmiające jest odkrywanie roznorodnosci, odkrywanie jest motorem Rozwoju. rozwój daje człowiekowi sens i zaspokojenie. btw jestem fanem szerokopojętego zrównoważonego rozwoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadok3D - ale blyskotliwa riposta... W koleczko to samo powtarzasz jak wczesniej? Zdziwiles mnie powrotem po tym melodramatycznym tekscie jak to "umarles" pffff :D

 

zio_mal - zwyczajnie nie podejmuje sie pracy, ktora finansowo mi nie lezy. Wlasnie dlatego, ze cenie swoja prace. A jak juz sie podejme czegos to nie zgrywam primy baleriny tylko robie porzadnie. Nie podejmuje sie tez pracy ktorej nie umiem wykonac.

Ale za daleko to zachodzi - sprawa jest cholernie prosta - zobaczylem w krotkim czasie kiepska (w mojej ocenie) polska produkcje i swietna rosyjska. I pozazdroscilem rosjanom. Obie oceny dotycza technicznego wykonania. Koniec kropka - nie ma co dyskutowac tutaj bo to moje prywatne odczucia i nie zmienia sie tylko dlatego ze napiszemy dwa tysiace postow o tym dlaczego u nas jest inaczej. W Polsce powstalo sporo kapitalnych animacji ale zwykle to krotkie metraze. Z dluzszych zjadliwych to chyba tylko Jez Jerzy a tak to wiecznie widze jakas retro stylistyke, jakies sztukowanie przez lata, i co najgorsze - marny efekt. Nie narzekam ogladajac Paths of Hate na przyklad ;)

 

sophie - zeby to jeszcze bylo tak ze na przyklad Krople sa jakas artystycznie wysmakowana, metafizyczna wizualna orgia dla wybranych "ktorzy rozumieja". Albo ten nieszczesny Kopernik. Ale to sa zwyczajnie slabawe baje dla dzieci. Krzywdze nieco Krople bo nie widzialem ani sekundy a tylko screeny - ale jesli z tego co widzialem skleca na prawde dobry film to sa geniuszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za taką stylistyką postaci, ale jakościowo to jest naprawdę spoko i ludziom się spodoba.

W naszych rodzimych produkcjach są przede wszystkim źle podejmowane decyzje - realizacje stają się często niepotrzebnie droższe i kiepawe...

Moim zdaniem bardziej unikatowy styl to by była fajna rzecz, tylko żeby to było coś konkretnego jakościowo i na miarę naszych czasów (aby nadal się sprzedało i przyciągało uwagę ludzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nezumi zgadzam sie, tylko nie rozumiem ataku z obciazeniem narodowym na tamtych wlansnie tworcow..Zabrzmialo to jak pretensje ze poziom polskiej animacji jest taki a taki wlasnie przez nich. byl niedawno wątek o złotych kroplach jeśli uwazasz ze masz pomysły na konsteuktywną krytykę, ktora moze pomoc poprawic ta/ przyszłe produkcje to to bylo wlasnie to miejsce. nie pracuje ani przy kroplach ani nie pracowalem przy koperniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ocienianie ogólnie artystów to raczej nie ma co się bawić - prędzej tych co niewłaściwie ciągną za sznurki. Sam nie raz byłem zmuszony robić nieciekawe rzeczy i to często dosłownie na zasadzie - tak, dopłacam ci masę pieniędzy abyś poszedł w tym kierunku, dodał to i owo, abyś zrobił coś tak czy siak, przetestował jak wychodzi tamto, a efektem tej dodatkowej pracy i większego wysiłku jest potem lipa z której ciężko się całkiem wycofać bo już poszły na to pieniążki. Jakieś dziwne kompromisy, próby mieszania ze sobą rzeczy, które do siebie raczej nie będą pasować, wielkie wydziwianie mimo stąpania raczej po grząskim gruncie i negatywnych opinii - tak bywa niestety, a artysta często po prostu robi co ma wyznaczone do zrobienia i tyle, czasem też bywa tak że zmodyfikują jego wizję i pomysły tak, że ręce mu opadną, ale praca to praca - nie zawsze jest różowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek3D - uznalem, ze nie mam zdrowia do czytania twoich postow - na szczescie jest "ignore list". Zegnaj.

 

sophie - na pewnym etapie prac - zwlaszcza przy projektach ktore nadludzkim wysilkiem dopelzly jakos do finalu jakakolwiek konstruktywna krytyka na nic sie zda, bo zmiany i tak sa niemozliwe. Ale to i tak jeden wielki offtop tutaj - snow queen swietnie sie zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w przedszkolu... pani mówi Jasiowi żeby jednak zbudował zamek z klocków a nie tylko opowiadał innym jak się to robi bo on wie... a jasiu zatkał sobie uszy żeby tego nie słuchać ... i dalej opowiada o swojej niekompetencji.... i czuje się świetnie....:))))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi być tak, że taki mały jasiu dyktuje pani co ma robić, albo że Jasio wyrósł na młodego ale uzdolnionego nauczyciela idącego z duchem czasu, ale to co ma robić dyktuje mu pani która już dawno z jakiegoś powodu przestała się rozwijać i nie jest na bieżąco z tematem. Aby zauważać takie zjawiska nie koniecznie trzeba w tym siedzieć, zwłaszcza gdy to tkwi w samych podstawach, w różnicach ujawniających się w ogólnym założeniu. Nie może być tak, że celem jest robienie sztuki dla ludzi, a realizacja okazuje się być sztuką dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko ok ale coś mi animacja nie leży... Ale po "Puss in boots" już nic nie będzie takie samo;)

Poza tym, z pierwszym komentem Nezumiego zgadzam się... Myślę, że przyszedł w końcu czas, żeby pokazać na co stać Polaków. Gdyby się tylko dyrekcja Pisfu zmieniła na taką bardziej animacji sprzyjającą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne festiwale animacji padają ale to i tak nic nie zmienia do polskie filmy animowane za nich pokazywane i tak nie trafiają do dystrybucji kinowej i telewizyjnej.... wyparła je reklama.... to jest tak jak z kondycją teatru, jak był pokazywany szerzej w TV to istniała.... teraz przestał... wyparły go seriale....:)))

 

ps. a Nezumi nie jest polakiem wiec mu łatwo z zewnątrz wydawać jakieś śmieszne sady o tym co tutaj się dzieje...:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności