Skocz do zawartości

3ds max 2009 upgrade to 2012


farelek

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizować czy nie aktualizować oto jest pytanie...

Ludzie z Autodesku straszą mnie i molestują mailami, że od 15 marca nie będę miał już możliwości "taniego" (buahhahahaaaha) zaktualizowania programu do najnowszej wersji. Trochę mnie to irytuje bo "tani" to raczej oni nie są. Dodatkowo nie podoba mi się system zastraszania.

W zasadzie nie miałem styczności z nowszymi wersjami maxa. Głównie wykorzystuję go do wizualek architektury. Jest sens w ogóle rozważać aktualizację? 8000zł+VAT to słuszna cena za te wszystkie nowości które tak strasznie przyspieszają i ułatwiają pracę?

 

Czy nie lepiej kupić za te pieniądze inny soft (np. modo), pluginy, biblioteki, etc...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Czy warto wydać ok. 9 600 PLN brutto na upgrade? Gdyby odpowiedź brzmiała nie, to nie byłoby upgradów, bo nikt by ich nie kupował. Jednak są co roku nowe. Po co? Zakładając, że dożywotnio będziesz pracował na kompie które aktualnie posiadasz to wydanie tej kasy nie ma sensu. Ale jeżeli będziesz wynieniał sprzęt to już warto się chwilę zastanowić. Szczególnie przy przejściu z 32 na 64 bity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch laptopach della (ten sam model) zainstalowałem na jednym 2010 wersję edu a na drugim 2012 SLM. Ta sama scena (duża- 3M poly, dużo proxy itp.) na 2010 cały czas się sypała (program się zamykał przy zoomowaniu) a na 2012 zero problemów. Może mi ktoś wyjaśni dlaczego? Może wersje edu mają pewne ograniczenia jeśli chodzi o wydajność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiecie że żeby max dobrze pracował to trzeba z nim siąść i wywalić flaszkę albo dwie ;) Potem działa jak złoto ;]

 

ja zwykle tocze z nim dluga debate filozoficzna podczas instalacji, proboje wytlumaczyc ze wspolpraca prowadzi do wspolnych kozysci i generalnego dobrobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch laptopach della (ten sam model) zainstalowałem na jednym 2010 wersję edu a na drugim 2012 SLM. Ta sama scena (duża- 3M poly, dużo proxy itp.) na 2010 cały czas się sypała (program się zamykał przy zoomowaniu) a na 2012 zero problemów. Może mi ktoś wyjaśni dlaczego? Może wersje edu mają pewne ograniczenia jeśli chodzi o wydajność?

 

 

Może to być różnica miedzy standardowym sterownikiem w 2010 a nitrous vievport w 2012, z mojego doświadczenia, nitrous jest stabilniejszy i działa płynniej. Ale nie nie mam zdania czy jest wart ceny upgrade'u. Mi osobiście z nowości powyżej maxa 2009 bardzo przypadł do gustu Slate material editor, bez którego nie wyobrażam sobie teraz pracy w maxie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slate material wydaje się być rzeczywiście fajny ale może poczekam jeszcze 2-3 lata i kupię drugiego maxa zamiast aktualizować starego. Zdaje się, że niektórzy pracują jeszcze na 3ds max 9.

 

Gdzieś wyczytałem, że w najnowszym ma być dodany gradient w tle - WOW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobić update z 2009 do 2012, płynność w scenach jest na pewno zauważalna, dodatkowo nie wiem jak u innych, ale sceny naprawdę rzadko( w sumie może z 3 razy się to zdarzyło) się wywalają w porównaniu ze starszymi wersjami. Po za tym ściągnij triala, sprawdź, porównasz bo co do maxa to chyba każdy ma własny pogląd na ten program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności