Jump to content

Teczka 3D: salon, sofa


Maliniaq

Recommended Posts

Witam

 

Przedstawiam pierwsze w miarę zorganizowane wypociny. 3ds max design plus vray. Z racji tego, że cały czas nie jestem zadowolony z efektu, muszę kolorystycznie spasować ściany, bo na chwilę obecną bardzo średnio wyglądają. może ma ktoś pomysł odnośnie kolorystyki? Mam problem z displace map w vraymtl, w sensie mapkę sobie stworzyłem (tekstura podłogi desaturowana, podciągnięta tonalnie do mniej więcej 125 w warości każdego kanału na całej powierzchni, żeby cała nie zaczęła szaleć, i przerwy między panelami ciemne linie o wartości około 40 w każdym kanale), ale mimo to dalej podłoga jest płaska, nie wiem co robię źle. Ma ktoś jakieś pomysły co jest źle, co do wyrzucenia, co do dodania itp? Za wszelkie konstruktywne uwagi serdeczne dzięki :)

 

Acha, budzik, kwiat za narożnikiem i ramka na zdjęcie (bez zdjęcia oczywiście:) ), nie moje, pobrane z sieci. Budzik i ramka z lenistwa, nie chciało mi się już tego modelować, przynajmniej na dziś, a modelowanie i teksturowanie roślin, to dla mnie jeszcze czarna magia :)

 

EDIT: widzę, że nie było nawet na co odpowiadać, to może teraz? :) z displace sobie poradziłem, pozmieniałem trochę kolory i dorzuciłem dywan i stolik (stolik plus filiżanki z 3dmodelfree.com), ale cały czas jakoś to dziwnie wygląda. Byłbym wdzięczny za każdą sugestię i krytykę ;0

 

88695727.jpg

Edited by Maliniaq
Rozwiązanie paru problemów
Link to comment
Share on other sites

Tekstura drewna w tyle za bardzo rozciągnięta i słoje źle skierowane (półki), troszkę plastikowy dywan. Nie wiem też co to za światło w rogu przy półkach. Albo masz gdzieś jakąś dziurę albo jakieś dziwne światło tam dałeś. Ogólnie nie jest źle ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady, teksturkę drewna zaraz poprawię, nie wiem za bardzo jak dywan ustawić, ale pobawię się, może coś z tego uda mi się wyciągnąć :) Co do światła, to wrzucałem tam takie niby lampy na półki w postaci vraylight, ale skoro wygląda to jak dziurawa ściana, to będzie trzeba też to podciągnąć :) Wrzucę jutro to, co uda mi się poprawić, bo cholerka trochę się to ustrojstwo renderuje...

Link to comment
Share on other sites

Przy cieniach jakie masz mozesz spokojnie spalić mocniej to co za oknem, materiał drewna moze by sie przydało aby był bardziej błyszczacy ale napewno warto go osdzic jako vrayoverridemtl zniwelujesz tym materiałem rzutowanie koloru drewna na scianach tosamo sie tyczy materiału podłogi. Zastawa jest poprostu za biał nic sie w niej nie odbija musisz cos przy tym materiale pomajstrowac. Dywanowi brakuje miekkosci czysta ciekawośc robiłes go przy pomocy displa w materiale czy modem vray displacement?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy