Skocz do zawartości

Vfx


fiszkas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym uczyć się Efektów, ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać, czego się uczyć. Możecie podpowiedzieć czym zajmuje się artysta VFX, żebym wiedział czego się mniej więcej uczyć? Chodzi mi o to, jakie działy musiałbym umieć, żeby swobodnie pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właśnie chciałbym dowiedzieć się czym zajmuje się artysta VFX, bo ostatnio słyszałem baaardzo różne odpowiedzi na ten temat. Chciałbym się dowiedzieć jakich działów muszę się nauczyć. Znam działy ale nie wiem jakie podporządkować do VFX, czy animacje, kompozycje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy grafik powinien wiedziec oco chodzi w calej produkcji by wiedziec jak wspolpracowac z innymi ludzmi. W polsce jescze nie jest tak bardzo mocne rozdzielenie na poszczegolne dzialy i czesto jest sie poprostu generalista ktory robi wiele rzeczy na raz.

 

W polsce rowniez nie ma popytu na fluidy bo zadko zdarza sie projekt ktory tego wymaga ale jak chesz sie nauczyc tej dzialki to musisz ogarnac matematyke, fizyke przede wszystkim i byc zaznajomionym z jakims jezykiem programowania/skryptowania jak python/c++ i ogolnie rozumiec czym jest grafika komputerowa od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw naucz się porządnie 3d, bo to podstawa. mam na myśli na początek modelowanie, potem teksturowanie i praca z materiałami. Następnie ogarnij kwestię oświetlenia i renderingu. Jak to już ogarniesz w miarę przyzwoicie to wróć za rok i powiemy Ci co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności