Jump to content

Vfx

fiszkas

Recommended Posts

Witam, chciałbym uczyć się Efektów, ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać, czego się uczyć. Możecie podpowiedzieć czym zajmuje się artysta VFX, żebym wiedział czego się mniej więcej uczyć? Chodzi mi o to, jakie działy musiałbym umieć, żeby swobodnie pracować.

Właśnie chciałbym dowiedzieć się czym zajmuje się artysta VFX, bo ostatnio słyszałem baaardzo różne odpowiedzi na ten temat. Chciałbym się dowiedzieć jakich działów muszę się nauczyć. Znam działy ale nie wiem jakie podporządkować do VFX, czy animacje, kompozycje itd.

kazdy grafik powinien wiedziec oco chodzi w calej produkcji by wiedziec jak wspolpracowac z innymi ludzmi. W polsce jescze nie jest tak bardzo mocne rozdzielenie na poszczegolne dzialy i czesto jest sie poprostu generalista ktory robi wiele rzeczy na raz.

W polsce rowniez nie ma popytu na fluidy bo zadko zdarza sie projekt ktory tego wymaga ale jak chesz sie nauczyc tej dzialki to musisz ogarnac matematyke, fizyke przede wszystkim i byc zaznajomionym z jakims jezykiem programowania/skryptowania jak python/c++ i ogolnie rozumiec czym jest grafika komputerowa od podstaw.

Najpierw naucz się porządnie 3d, bo to podstawa. mam na myśli na początek modelowanie, potem teksturowanie i praca z materiałami. Następnie ogarnij kwestię oświetlenia i renderingu. Jak to już ogarniesz w miarę przyzwoicie to wróć za rok i powiemy Ci co dalej.