Skocz do zawartości

pojazd 3d: 92' Mitsubishi GTO


KraZ

Rekomendowane odpowiedzi

witam ;] po parotygodnowym grzebaniu w maxi'e osiagnolem takie cus ;]]

;] komentarze mile widziane ;d jak i rowniez pomoc ;] poniewaz utknolem na materialach zwiazanych z kolami (a mianowicie materialy opony, felgi, tarczy hamulcowej i zaciskow, ) ;dd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W Gran Turismo byl GTO TwinTurbo i byl zielony z bialymi napisamy:) Ale nigdy mi nie przypadl do gustu ze wzgledu na naped 4x4. Moze brzmi dziwnie ale wolalem FTO z napedem na przod:) Az sie lezka w oku kreci:)

A wracajac do modelu to ladnie wychodzi ale jasny lakier na bialym tle nie jest najlepszym pomyslem:) Jak w takich warunkach mamy szukac bledow jak ciezko sie dopatrzec samej bryly:)(joke:)) Na nastepny raz prosimy render bez lakieru i kontrastowy do tla:)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraz jak chcesz wiedzieć to mialem pleya i mogę ci powiedzieć że to była jest i będzie najlepsza samochodówka na świecie, mówisz tu o 1 części ja przeszłem całą 1,2 kilkukrotnie a z 2 części to licencję AI mialem całą na złoto co dawało Zielone FTO z osiągami tego z jedynki (jak pisali w czasopismach tylko elita to umiala) ja nawet postawiłem ESCUDO na 2 kołach i śmigałem 280-300 MPH !!!. Zawsze mialem zloto ale czemu nie zrobisz LM Edition to był najlepszy wypas z tej gry albo FTO ale ten czarny lub zielony, który był do wygrania :)

Polecalbym też supre lub z 2 części

-Suzuki escudo peak version (chyba go wymodeluje)

-TVR Speed 12

-subary WRX

-Jaguar XJ 220

czy coś :)

Grand turismo znam lepiej niż ci się wydaje.

Ale mitchubishi GTO albo 3000GT(bo tak było w GT2) jest bardzo fajny szczególnie jak zrobisz takiego z GT :)

Jak masz i możesz to zapuść jakieś referki na temat texturowania zamochosu :)

oki.

Życze powodzenia z tym wyśmienitym modelem :D

 

 

 

ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA :

 

Móje WIP-y:

Renault 25 : http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=6946&page=5&pp=30 - w trakcie tworzenia

Audi A8 : http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=9455&page=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.geocities.co.jp/HeartLand-Gaien/5969/ofumi3.html

http://www.ne.jp/asahi/shin/celica/aisyagto1.htm

 

teksturowanie nie jest w 100% takie samo jak na tym wozie ;] no i te gto to inny model niz to co robie

 

 

co do GT2 to za Escudo nie przepadalem ;]] wolalem dodge intrepid , albo vipera ;], pozatym nie bardzo potrafie zrozumiec autorow gry dlaczego akurat escudo zostalo zrobione najlepszym autem GT2, co do GT1 to GTO Twin Turbo mialo dwa kolory malowania zielony i granatowy ;]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelowanie zewnetrza skonczone ;d teraz mecze sie z materialami, co idzie mi znacznie gorzej ;/ mam problem z plastikiem, alufelgami i hamulcami ;d swiatla jak widac jeszcze nie oteksturowane ;] ale zabieram sie za to ;] wasza pomoc co do materialow ktorych nie umiem zrobic mile widziana ;d;d ;p (tutek by siem przydal bo tepy jestem z materialow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że masz problem z materiałami za to otexturowałeś samochód to mi się najbardziej podoba czy mażesz napisać jakiej funkcii użyłeś do narzuceniatej wielkiej naklejki PUMA (z boku) chodzi o to że ona nachodzi na odzielne elementy karoserii jak to zrobić ? tego nie wiem , a jak pytasz się o materiały to poszykaj po Forym (np rendery tam ludzie piszą take pyt. i odp. :)

Napewno się coś przyda. :)

 

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA :

 

Móje WIP-y:

Renault 25 : http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=6946&page=5&pp=30 - Kasta gotowa (robione bez blueprints)

Audi A8 : http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=9455&page=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoseria bardzo dobrze ci wyszła, poza tym wybrałeś fajne autko do modelowania :D też nim jeździłem w GT, było to jedno z tańszych używanych aut do kupienia, a wchodziły do niego wszystkie poziomy Turbo :>

właściwie to też mam zamiar wymodelować to autko, tyle że w Rhino (wczoraj printy pociąłem), tylko ciągle nie mam kiedy się za to zabrać (praca)...

 

powodzenia w modelowaniu, będe tu zaglądał :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki już działają, nieźle, ale możesz mi powiedzieć co to za "cycki" wystają na przednim zderzaku? Szczególnie na środku.

No i felgi jeszcze są złe. powinny się rozszerzać bardziej u nasady. No i sam pierścień felgi powinien mieć kształ stożka a nie cylindra, na wysokości tarcza chamulcowych powinien być mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz odnosze wrazenie jakby nadwozie nie bylo zrobione przez ciebie a kola jeynie takowe są ..... :/ bede szczery ale felgi sa beznadziejne jesli mozna je nazwac felgami ..... zupełnie nie pasuja do tego typu kolorystyki nadwozia ani nawet do kształtu nadwozia ....

 

to nic obrazliwego , jedynie moja krytyka .... moze inaczej postrzegam ten samochod ...

 

pozatym chcialbym zobaczyc model na jakiejs plaszczyznie i GI wraz z mapa HDRI na evoirment

 

mam nadzieje ze zmienisz felgi ale to tylko moa sugestia ....

 

keep it up ... i`m waiting for the final effect ..... i hope it will be worth to see it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

nadwozie ladne, choc rzucaja sie w oczy ogromne lusterka, kola ... juz lepiej ale opony do wymiany, ksztalt i material moim zdaniem

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Marcin ubolewam nad renderingami, psują ten model niestety :|

jak możesz to daj kilka ujęć z modelem bez żadnych tekstur, tylko sam materiał Standard (bez odbić, szary najlepiej), umieść go na jakimś podłożu i włącz Skylight (możesz też dodać Omni o mocy ok. 0.3 z boku auta dla podkreślenia cieni), wtedy będzie najłatwiej ocenić poprawy modelling :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem render bez materialow ze swiatlem, i qrde mam teraz pare pytan licze na to ze mi pomozecie ;]

>otoz czemu porobily mi sie na aucie takie pomaranczowe shity? :>,

>podloze to plane z materialem matte/shadow, czemu mi odbija samochod zamiast robic za cien??

> i jeszcze jedno ;] kiedy probowalem zrobic render samochodu na parkingu na podstawie tego tutka (chyba go zle zrozumialem bo pa rusku;] ) http://www.3dcar-gallery.com/tutorial/less02.htm to samochod zrobil mi sie dziwnie przezroczysty, niestety nie mam rendera bo juz mi sie komp wysypuje po tym jednym renderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory tego modelu wydają się jakby wyprane, felgi wciąz do poprawy, świetny temat tarafiłem, bo widzę ze chłopaki lubicie Gtan Turismo, podzielam zdanie niektórych, GT to najlepsza rajdówka na świecie,moja ulubiona. Mimo ze nie ma systemu zdzerzeń. Świetna gra. Jednak o grach jest teraz temat" Jaki lubicie gry" czy coś tam podobnego z nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelam bo pewny nie jestem: to pomaranczowe moze byc: przezroczyste albo miec maxowy kolor obiektu (ten gdzie sa modyfikatory)

a z tym podlozem to moze sprubuj jeszcze raz nalozyc matt/shadow nic nie zmieniajac.

 

i jeszcze moj pomysl: exportuj model i zimportuj w nowym pliku, tam sprawdz wszystko bo nie bedzie ustawionych materialow

 

moze pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gto5.jpg

import / export pomogl co do cienia ;]]

gto6.jpg

ale jakos dalej mam przezroczysty ten woz jak wrzuce tlo :?//

gto7.jpg

sorry ze tak malo obrazka ale jak widze przy renderze ze ten woz jest przezroczysty to mnie krew zalewa ;]]] , wie ktos moze jak mam sobie z tym poradzic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności