Skocz do zawartości

Stypendium z Wyboru


Gość Nastii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nastii

Witam wszystkich serdecznie! :D

 

Nie wiem czy słyszeliście o konkursie zwanym "Stypendium z Wyboru", ale biorę w nim aktualnie udział. Już totalnie nie mam pojęcia jak i gdzie się reklamować. Chociaż reklamować to może złe słowo.

 

W każdym bądź razie, jako raczkujący grafik (w porównaniu do was tu wszystkich) - do grafików. Pomożecie? :)

http://stypendiumzwyboru.absolvent.pl/uczestnicy/dzien-z-zycia-nastii-859

 

Tu natomiast jest link do wydarzenia na fb w tym kierunku, jeżeli ktoś miałby ochotę dołączyć i wspomóc mnie zapraszając swoich znajomych:

https://www.facebook.com/events/269320686500591/

 

Bardzo proszę, nie potraktujcie tego jako spam, tylko jako prośbę o pomoc, gdyż to jest różnica.

 

Pozdrawiam was ciepło!

Nastii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Witam...

Szczerze mówiąc nie zauważyłem w Pani prezentacji szczególnego zapotrzebowania na taki sprzęt jak cintiq... a przyspieszenie pracy w znacznym stopniu zależy od naszej znajomości oprogramowania i operowania skrótami i szybszymi krokami w dojściu do finalnego efektu. Z prezentowanych przez Panią prac wynika, że głównie jest to grafika projektowa, czyli logo, jakieś ulotki, itp... naprawdę... do wykonywania tego typu rzeczy stanowczo styknie dobra myszka, Corel, Illustrator, Photoshop... a dla raczkującego grafika (jak sama się Pani określiła) poleciłbym całkiem tanie wersje Bamboo (pentagram też ostatnio wypuszcza spoko wersje) w sam raz dla studentów i laików, którzy zdziałali by równie dużo jak przy pomocy 10krotnie razy droższego cintiqa...

Sposób prezentacji pozostawia wiele do życzenia, wkońcu chodzi tu o sporą kasę... także warto by było pokazać się z jak najlepszej i profesjonalnej strony...

Staram się spojrzeć na to obiektywnie... no i serio doradzam tańsze tablety jak na początki bo ich jakość i wygoda w wykonywaniu prac wcale nie różni się aż tak znacząco od cintiq żeby wywalić te 4koła zamiast 3stów ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam podobne zdanie. Stypendium z wyboru jest zresztą popularnym miejscem na facebooku, najczęściej spotykanym motywem jest start po lustrzankę dla fotografa z pasją;) taki cintiq to jest sprzęt raczej dla profesjonalnych ilustratorów, a tym polecam raczej start po dotacje z up. Natomiast to czego potrzebuje początkujący grafik to działający soft i sporo czasu na naukę. Nie ma dzisiaj nic za darmo i szczerze mówiąc po tym co widzę nie wróżę wygranej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nastii

Szczerze mówiąc, to nie można się ubiegać o 300zł, tylko pomiędzy 1k-5k, a jak szaleć, to szaleć :) dlaczego wybrałam ten tablet? cóż... LCD to główny powód. Mam tani tablet, który całkowicie mnie nie satysfakcjonuje, a nawet denerwuje i drażni. Posiadam Pentagram Quadpen. Ani do niego sterowników pod Win7 nie ma, a rysowanie w jednym miejscu i patrzenie w inne jest dla mnie dość nienaturalne... No i chciałabym się zająć też innym rodzajem grafik, spróbować wszystkiego, szczególnie rysunku cyfrowego.

 

No i w sumie to tyle na moje wytłumaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to żeby cię krytykować, bo to nie nasz cel. Poddaję tylko w wątpliwość sens startowania w takim konkursie. Użytkowników jest pewnie multum, a głosy na ciebie jak znam facebooka okupione będą przekazaniem komuś naszych kompletnych danych. Poza tym żeby wystartować tak jak pisałem potrzebna jest nauka a nie wypasiony tablet. Ja sam startowaem na beznadziejnym AIPTEKU - sprawa godna przemilczenia. O wiele więcej może ci dać wątek z twoimi pracami w jednym z działów forum. Myślenie że dobry tablet będzie twoją przepustką do kariery na pewno w krótkim czasie obnaży całą swoją naiwność. Powodzenia w pracy i w konkursie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie rysunkiem sie nie zajmuje ale wiem, ze do kazdego radzaju tworczosci cyfrowej dobrze miec duzy i dobry monitor i dlatego patrzac na Twoja prezentacje wlasnie taki upgrade bym sugerowal plus do tego podobnie jak przedmowcy przyzwoity tablet.

 

"rysowanie w jednym miejscu i patrzenie w inne jest dla mnie dość nienaturalne..." haha, tysiace innych grafikow nie narzeka :)

 

i jeszcze cytat

"na nic sprzetu kupa jak fotograf d..pa" i to sie odnosi do kazdego rzemiosla (sprzet to nie wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nastii

Rozumiem bardzo dobrze, co macie na myśli. Nie mam klapek na oczach pod tym względem. Chcę mieć po prostu, że tak to nazwę "szkicownik elektroniczny", gdyż nie mam skanera, a myszką, czy też tabletem, który posiadam nie zrobię tego wszystkiego. Pomyślałam po prostu, że może, skoro jest tu tylu użytkowników, to ze zwykłej dobroci ludzkiego serca ktoś mógłby zagłosować. Tak po prostu, bo a co wam szkodzi? Może mi to pomoże w rozwoju, może nie. Nie dowiemy się, dopóki nie wygram. :)

 

Jak się okaże, że mi się nie uda, to trudno - płakać nie będę. Kupię sobie po prostu dużo tańszy tablet. Chociaż poziom konkursu zbyt wysoki nie jest (przeglądając inne prace), więc myślę, że jednak jakąś tam szansę mam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje isc do sklepu wacoma o ile masz możliwość i sobie zobaczyć jak się na tym pracuje. Sluyszalem ze czesto sa opoznienia i nie kazdemu to pasuje:)

ps. skaner kupisz za dużo mniejsze pieniądze

ps2. zwykły tablet nie kosztuje 400 pln, jak popatrzysz na intuosa to wyjdize ok 2K. Dodatkowo ważnym czynnikiem jest to ze 99% firm w których w przyszłości będziesz pracować nie da ci cintique'a tylko taki tablet jaki będzie albo miala wolny, albo na jaki bedize ja stac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności