Skocz do zawartości

Jack Daniels - packshot rendering


tomerk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oto mój pierwszy post na forum. Packshot Jacka Danielsa.

Większe jpgi pod adresem: www.behance.net/tomerk

Modelowanie, teksturowanie, stworzenie materiałów, oświetlenie i finalny render - wszystko moje.

 

Jak wam się podoba ? :-)

 

A tu poprawiony render:

 

[ATTACH=CONFIG]87160[/ATTACH]

Edytowane przez tomerk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie jestem przekonany czy dobrze zrobiłeś materiały. Nie czuję grubości szkła, które powinno bardzo grać światłem. Myślę że przy takim oświetleniu i enviro kaustyka też grałaby ważną rolę. W końcu niespecjalnie dobry materiał butelki zakrętki i etykiety. Sugerowałbym przeniesienie wątku do WIP'a bo niewiele mu brakuje. Najlepiej jakbyś podręczył chłopaków w renderach testowych, bo stamtąd wychodzą niezłe prace;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za wasze wypowiedzi. Tak dla porządku - soft modo 601, oświetlenie przy pomocy PACK KIT też oczywiście modo. Tri point Light setup.

To, że jest to mój pierwszy post na max3d nie oznacza że jest to mój pierwszy render... a więc

@ Lucek:

Szkło jest zrobione dokładnie tak jak powinno być zrobione, wykazuje wszystkie efekty fizyczne które są obecne w szkle. Masz grubość, absorbcję koloru światła zależną od grubości szkła, totalne wewnętrzne odbicie też jest. Nawet dyspersja się pojawia i tu się zgodzę powinna być nieco wyraźniejsza. Co do materiału na korku - przy tym typie światła będzie miękko oświetlony bez prostackich białych blików rodem z photoshopa. Może pod tym kątem powinien być nieco ciemniejszy ... Coustic efekt przy swietle rozporo rozporoszonym którego tu użyłem ciężko zobaczyć, jest bardzo mały.

 

@ Mirach:

Dziękuję za słowa uznania. Tak to modo 601.

 

@ola-f:

Jeśli wiesz jak poprawić materiał szkło, czekam na konkretne sugestie :-). Zawsze będzie okazja nauczyć się czegoś nowego.

 

Co prawda wiem że obraz jest trochę za szumiony, dało to efekt ziarnistości i nad tym powinienem trochę popracować, ale zważywszy na fakt iż każdy render trwał tylko 1H 26 min to i tak wyszło bardzo ładnie. Postaram się nastawić lepsze parametry oświetlenia i zobaczymy czy wyjdzie czyściej. Dziękuję za wasze uwagi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materialy, kolory do poprawy, na luxology dostales refke:) Material nakretki do wymiany. plyn tez malo danielsowy.

Szum to trzeba by pokombinowac. Na pewno te area lighty nie pomagaja a ich 2048 sampli to way too much.

Mozna by je zamienic na geometrie z luminosity. albo combo, geometria reflection bez indirect, area tylko swieca ale z simple shading i bez odbic. Material podlogi, nie wiem jakie masz nastawy ale to chyba ona powoduje szum. A to juz kwestia polaczenia ustawien materialy, shadera i ustawien raytracingu wiec zapodaj screeny bo po proznicy nie ma co tworzyc sagi o renderach bez szumu:)

pozdro,

uzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materialy, kolory do poprawy, na luxology dostales refke:) Material nakretki do wymiany. plyn tez malo danielsowy.

Szum to trzeba by pokombinowac. Na pewno te area lighty nie pomagaja a ich 2048 sampli to way too much.

Mozna by je zamienic na geometrie z luminosity. albo combo, geometria reflection bez indirect, area tylko swieca ale z simple shading i bez odbic. Material podlogi, nie wiem jakie masz nastawy ale to chyba ona powoduje szum. A to juz kwestia polaczenia ustawien materialy, shadera i ustawien raytracingu wiec zapodaj screeny bo po proznicy nie ma co tworzyc sagi o renderach bez szumu:)

pozdro,

uzu

 

Wiem wiem dzięki. Refka z Luxology to trochę lipa, bo tam jest przesaturowany obraz, etykietka plaska z photosopa... Pierwszy lepszy ref to nie to samo co na stronie oficjalnej Danielsa. A do tego się odnoszę.

Pozostanę przy swoim setupie i popracuję nad szumem. Obawiam się że 2048 sampli dla area to jeszcze za mało aby pozbyć się szumu... pokombinuję.

 

Ale dzięki :-) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem dzięki. Refka z Luxology to trochę lipa, bo tam jest przesaturowany obraz, etykietka plaska z photosopa... Pierwszy lepszy ref to nie to samo co na stronie oficjalnej Danielsa. A do tego się odnoszę.

Pozostanę przy swoim setupie i popracuję nad szumem. Obawiam się że 2048 sampli dla area to jeszcze za mało aby pozbyć się szumu... pokombinuję.

 

Ale dzięki :-) pozdro.

 

heh, na zywo tez ma glebszy kolor ;) poza tym refka jest smakowita a ten obrazek nie.

a co do area to w zla strone strzelasz. sample w ustawieniach materialu (podloga moze generowac przez mala ilosc sampli na roughness), shadera (shading rate np. na 0.1 ale w shaderze materialu a nie globasl), nastepnie mozna podbic ray threshold np. na 0.05 i na koniec zwiekszyc AA na 64 (powinno przy dobrych nastawach shaderow i materilow styknac).

Liczysz to z GI? jak tak to szklo wrzuc powyzej base shader, dodaj shader i odznacz w szkle visible do indirect, tam tez mozesz podbic dla szkla indywidualny shading rate np. na 0.5 jesli szum po powyzszych zabiegach nadal bedzie wystepowal.

I szczerze polecam uzywanie area lightow w tym przypadku tylko do oswietlenie, natomiast kontrolowanie odbic za pomoca jakichs pseudo softboxwo z geometrii. Tyle. Powodzenia.

uzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności