Skocz do zawartości

GIMPMagazine już wydane!


Dobrotek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że na tym forum jest mało osób, którzy aktywnie przeglądają nowinki związane z GIMPem. Niemniej chciałbym poinformować, że oczekiwane od pewnego czasu GIMPMagazine można pobrać ze strony:

http://gimpmagazine.org/issue1/

 

Z mojej strony napiszę, iż z tego co przeczytałem, sporo ciekawych rzeczy można znaleźć, praca nad magazynem nie poszła na marne i tym samym zachęcam Was do zapoznania się tym PDFem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Podczas przeglądania tego "magazynu" na mojej twarzy pojawiło się coś, co nazwałbym "uśmiechem pełnym politowania". Oczywiście cieszę się że młodzież ma dostęp do darmowych, legalnych, dość rozbudowanych programów graficznych jak Gimp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zaraz "uśmiech pełen politowania"?

 

Bez przesady. Pierwszy magazyn to też nie ma być jakieś nie wiem co na poziomie ComputerArts czy coś :P Osobiście trzymam kciuki za ten projekt i mam nadzieję, że wraz z popularyzacją stopniowo będą podnosić poziom magazynu. Smashing Magazine i inne projekty nie stawały się od razu "de beściakami" wraz z postawieniem pierwszych kroków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz zupełnie jakby computerarts był megaprzydatny. Osobiście uważam że nie ma tam nic czego nie znalazłbyś za darmo w necie. Parę tutoriali do PS, kilka fikuśnych czcionek i artykuł jak prowadzić studio. Kupiłem raz takiego 3 numerowego packa z ciekawości i rozczarowanie. Tutaj szykuje się coś podobnego tylko za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucek: Z pewnością nie ma nic czego nie znalazłbyś w internecie, bo na stronie http://www.computerarts.co.uk/ masz większość starszych (czyli takich jakie są w polskiej wersji drukowanej).

//Edit: Aby dać przykład tutorial z okładki najnowszego polskiego numeru 9/12

http://www.computerarts.com.pl/Resources/152.cov_big.jpg

http://www.computerarts.co.uk/tutorials/create-liquid-effects-photoshop

Edytowane przez Skoti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłodno panowie, chłodno :P ComputerArts to był przykład, co prawda nietrafiony, ale cóż, moja wina :P

Chodziło mi raczej, o to że jak każdy dobry magazyn, wymaga czasu by zaczął prezentować jakiś poziom. Może jestem naiwny, ale wierzę, że prędzej czy później to się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzenie z politowaniem na pierwszy numer magazynu to jak spogladanie z pogardliwym usmieszkiem na kogos, kto zaczyna trenowac. Nikt nie zaczyna jako mistrz, nikt nie robi swojej pierwszej pracy na swiatowym poziomie. Porownymwanie pierwszego fanzina z dwusetnym ktoryms (nie wiem konkretnie ktorym, ale sporo ich bylo) wydaniem komercyjnego czasopima jest bezsensowne. Jasne, dobrze jest sie porownywac do najlepszych ale moze na pierwszym treningu nie ma co krzyczec "ale szmaciarz z ciebie - Anderson Silva to wymiata a z ciebie nic nie bedzie.. ech, szkoda czasu...". Zobaczymy czy poziom bedzie rosl, zawsze mozna zglosic swoje uwagi a jesli kogos interesuje GIMP to moze nawet pomoc w wydaniu nastepnego numeru.

 

Na razie GIMP mnie nie zachwyca z jednego bardzo waznego powodu - transform tool jest rozbity i uzywa sie transformacji w jakis analny sposob ogolnie - droga przez meke. Ale slyszalem ze juz pracuja nad porzadnym transformem. Poza tym pracuja nad nodami a tego nie ma nawet Photoshop i mysle ze w nastepnych wydaniach GIMP moze niezle namieszac. Blender tez kiedys byl olewany i zbywany usmieszkiem a dzis najwieksze branzowe pisma o nim pisza (wygral niedawno nagrode magazynu 3DWorld za najlepszy update, jesli sie nie myle). Warto czekac - OS softy na prawde zaczynaja bardzo mocno dawac rade. Ostatnio szybciej i wygodniej zrobilem prace na Inkscape niz na Illustratorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi - już tak się nie gorączkuj ;)

nikt nie wiesza kotów na tym projekcie i nie rzuca błotem to raczej konstruktywna rozmowa :)

 

Blender/Gimp czy to inne softy 2D/3D to tylko narzędzia, moim zdaniem najistotniejsze jest jakich użyć aby wyjść z pracy o 18 :)

kogo obchodzi czym ta grafa została zrobiona (z wyjątkiem świrów z branży)

 

Sam zaczynałem od Blendera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G-B, cóż, nie tylko świrów z branży to obchodzi ;)

 

Przyznam, że ostatnio nawet często widzę, że jak ktoś zrobi pracę na naprawdę niesamowitym poziomie i się pochwali "Made in GIMP and Inkscape! :D" to już z progu jest respekt. Może nie dlatego, że używa jakiegoś lipnego i darmowego rozwiązania, ale sam fakt umiejętności oraz pokaz cierpliwości, że w tym sofcie też da się normalnie pracować (bo poza Adobe się nie da! It's impossible! A ten człowiek to zrobił!) - a czy szybko? To już kwestia umiejętności i soft nie ma nic do rzeczy ;)

 

A wracając do okładki, dla rozluźnienia - dla mnie CA ma czasami... przesadnie abstrakcyjne okładki, jakby nie wiedzieli co tam wstawić ciekawego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności