Skocz do zawartości

jednostki miary


makej

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie do bardziej doświadczonych ,

Chodzi mi o jednostki miary w 3 d max

1. jakie one mają faktycznie znaczenie

2. jaka jet różnica i po co to jest czyli / unit setup i system unit setup

Dlaczego :

Opisuje sytuację nad którą myślę .

 

Buduje boxa 1x1x1 i teraz zmieniając jednostki box się nie zmienia , jedyna różnica jaka jest to wielkość boxu względem grid

Albo jeszcze inaczej

gdy projektuję duże pomieszczenie to wstawiając kamerę do środka można sobie je przeglądać w koło i problem powstaje z pomieszczeniem małym

 

nie wiem jak to rozgryźć czy. np projektując salon 6 metrów 6 metrów i łazienkę 2 metry na 2 metry łazienki nie da się ładnie oglądać i tak samo gdy zmieniejednostki na kilometry sytuacja jest ta sama tylko że zamiast ( m ) mam ( km )

 

Myślę ze wystarczyła by tylko opcja zmiany cale i metry a dalej przesuwając przecinek powstawały by nowe wymiary czy też proporcje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Znaczenie to one maj jeśli nie masz ustawionych jednostek w customize w jednym i drugim miejscu na takie same to np floor generator podaje ci wymiary zgodne z jednostka główną zastosowaną w maxie a nie tą jaką sobie wybrałeś i już w takim przypadku masz rozbieżności bo nagle gdy wrzucasz dajmy na to deskę 200 cm na 18 cm a generator podłogi w tym monecie działa domyślnie na calach to ci podłoga w pomieszczeniu o jakiś konkretnych wymiarach wyjdzie cudak bo skrypt policzy że deska ma mieć 200 cali na 18 cali. Ogólnie 1cm to nie 1cal a 1km to nie 1mila. Floor generator dałem jako obrazowy i łopatologiczny przykład tego zagadnienia. Także bardzo ważne w jakich jednostkach robisz obiekty, używasz skryptów czy pluginów.

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostki mają kolosalne znaczenie przy oswietleniu.

Oświtlenie będzie przeliczane prawidłowo w skali watów lub lumenów, o ile scena posiada rzeczywiste wymiary. Jak zrobisz ścianę wysoką na 2,5km zamiast 2,5 metra.... potestuj po prostu.

Edytowane przez piko84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności