Skocz do zawartości

DELL Precision T5400 vs składak do 3500zl


Mac26

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Poczytałem ten dział forum i nasuwaja mi się pewne pytania...

Po pierwsze: Czy warto kupowac podzespoly i skladac maszyne pod maxa czy lepiej zainwestowac w jakas nawet nie pierwszej swiezosci stacje graficzna?

 

tak jak w temacie zastanawiam sie nad wydajnoscia stacji DELL Precision T5400 z dwoma xeonami E5440 2,83 Ghz (dokladnie taka: http://allegro.pl/dell-precision-t5400-2xquad-16gb-quadro-4600-win7-i2682606605.html ) w konfrontacji z prockami ktore tu czesto polecacie jak chociazby i7 2700...

W przypadku Della mamy 8 fizcznych rdzeni bez HT, przy skladaku i7 4 rdzenie i 8 watkow.

 

Widze oczywiscie ze ten Dell ma slaba grafike ale czy nie bede mogl zainstalowac tam GTX'a 560 np?

W ten sposob mam fabrycznie skladany sprzet (testowany i optymalizowany do wspolnego dzialania), cicha i beznarzedziowa obudowe z dobrym zasilaczem.... W koncu to stacje graficzne do zastosowan profesjonalnych.

 

Chodzi mi po glowie jeszcze jedna rzecz:

Stacja HP Z600 w cenie 5500 zl...

http://allegro.pl/hp-z600-1xe5520-2x320gb-8gb-ddr3-ecc-nvs295-i2638157622.html

 

Tutaj jest mocno skalowalna propozycja. Oczywiscie poczatkowo dostaje slaby procek 2,26 Ghz 4 core z HT ale z perspektywa wrzucenia tam w przyszlosci drugiego takiego a w dalszej perspektywie nawet 2X 6core...

 

Gafike Nvidia Quadro NVS zastapilbym na razie jakims Geforcem GTX 4XX i jak finanse pozwola to wymienie ja pozniej.

 

Co o tym sadzicie? Czy pakowac sie w taki wydatek dla mozliwosci pozniejszej rozbudowy? Czy spokojnie kupic stacje Della?

 

Tak sie dziwie ze ludzie skladaja sobie sprzety i wydaja po 6 kzl zamiast np takiego HP'ka kupic....

Oczywiscie sie nie wymadrzam tylko pytam.... bo moze z czegos nie zdaje sobie sprawy...

 

Sprzet wylacznie do 3ds maxa z Vray'em - rendery i jeszcze raz rendery :) Oczywiscie chcialbym skorzystac z dobrodziejstw Active vieport na GPU...

 

Pozdrawiam,

 

 

 

[TABLE=class: sz_content, width: 1049]

[TR]

[TD=class: sz_content_right][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Edytowane przez Mac26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok dell na początek- ten xeon został wydany w listopadzie 2007 roku i jest w technologi penryn 45nm. To trochę inna epoka. Obecnie xeony bazują na Ivy Bridge (22nm)

Z HP to jest tak że może się mylę ale jeśli mamy płytę dwuprocesorową to musżą być w niej dwa procesory żeby to działało (przynajmniej tak było do niedawna- no chyba że ja mam jakieś braki w wiedzy) innymi słowy sprzedawca ma rację że można wstawić w tą obudowę drugi procesor, tylko nie dodaje że wiąże się to z wymianą płyty głównej. Jest jeszcze jeden aspekt. Z tego co wiem na typowych konstrukcjach serwerowych i roboczych nie da się podkręcać procesorów, ale są też takie (nieserwerowe) które to umozliwiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za t5400, sam poluje na taką maszynę tylko na razie jeszcze drogie są. poza tym dell to dell, ma lepsze wykonanie niż hp, nie wspomnę że 8 rdzeni to nie 4 dzielone. a propo grafy to dell'e standardowo mają nvidie xf, można się dogadać przy zakupie żeby kartę odjęli i samemu wstawić gtx.

Edytowane przez deemes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Piotr7979 - Czy naprawde myslisz ze ktos sprzedaje stacje dla profesjonalistow i informuje ze mozna rozbudowac ja o drugi procesor ale po uprzedniej wymianie plyty glownej na dwuprocesorowa...? :) Byloby to mistrzostwo swiata chyba bo w ten sposob kazdy komp ma mozliwosc dolozenia drugiego procesora :)

Jesli rzeczywiscie jest to plyta dwuprocesorowa to - masz racje - trzeba sie dowiedziec czy moze dzialac z zainstalowanym tylko jednym prockiem. Wyslalem juz to zapytanie do sprzedawcy... zobaczymy co odpowie.

 

Deemes - mowisz ze stacje Dell'a sa drogie jak na razie....Mowimy tutaj o kompie z roku 2007 ktory z dwoma prockami kosztuje 2500-3000zl. Nowe konstrukcje T5400 z xeonami nowej generacji kosztuja ok 10 kzl... Trzeba sie zastanowic czy rzeczywiscie to drogo czy nie... sam jeszcze nie zdecydowalem :)

 

Pozdrawiam,

 

P.S.

Kazda uwaga jest cenna dlatego prosze piszcie i radzcie :)

Edytowane przez Mac26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam ceny nowych, teraźniejszych dell'i z tej serii, kiedyś kupiłem t3400 z angielkiego ebaya za 1200zł, za pół roku t7400 bedzie kosztować tyle co 5400, mam nadzieje ze rzeczywiście ceny spadną bo jakby rozbudować do 24Gb ramu i wstawić gtx to 1-2 tys dochodzi a to juz około 4tyś za kompa z 2007r. nie wspomne np. o dysku ssd, kolejny tysiak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam: wedlug slow sprzedawcy stacja Z600 ma dwuprocesorowa plyte glowna i zainstalowany jeden procesor. Komp dziala na jednym zainstalowanym procesorze.

 

deemes - Masz racje, jesli spojrzec na to z tej strony to nie jest tanio.

 

jaceks - a czy sa takie modele xeonow ktore nie pracuja w parze? Nie wiedzialem... Wydawalo mi sie ze jako ze sa to procki pod serwery to wszystkie bez wyjatku moga pracowac w stacjach wieloprocesorowych.

 

Slyszalem ze T5400 nie obsluguje ttrybu SLI dla Nvidii... ponoc dopiero T7400 obsluguje.

Nie wiem jak to wyglada z tym HP :/

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

z tego co się orientuje to jeden i7 2600k jest dwukrotnie wydajniejszy niż pojedynczy E5440 a przecież i7 można spokojnie podkręcić do 4,4 GHz. Moim zdaniem nie ma kompletnie sensu kupować gotowców, oczywiście jeżeli ma się kasę to czemu nie, ale jeżeli chce się zbudować mocny sprzęt i nie ma się góry pieniędzy to jednak warto złożyć samemu; od 10 lat tak robię mimo że miałem okazję pracować na hp czy dellu; może dlatego że lubię mięć kontrolę nad tym jakie mają by komponenty i jak je ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mac26

jaceks - a czy sa takie modele xeonow ktore nie pracuja w parze? Nie wiedzialem... Wydawalo mi sie ze jako ze sa to procki pod serwery to wszystkie bez wyjatku moga pracowac w stacjach wieloprocesorowych.

 

Są i jest ich od cholery. Np. seria Xeon 3000(45nm) czy najnowsze z serii E3(22nm). I to nie wszystkie serie. Natknąłem się na takiego na tym forum tydzień temu i też otworzyłem oczy.

 

Ale z drugiej strony są też 10 rdzeniowe (20 wątków) w max 8 procesorowej konfiguracji. Także dla zasobnego Świat stoi otworem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharp - dzieki HT ktore pozwala robic rendery nie na 4 bucket'ach a 8 w przypadku i7. Ale co powiesz na tego HP'ka ktory ma xeona wlasnie z HT... dodatkowo z czasem doloze sobie drugiego takiego a moze za dwa latka jakies 2szt 6 core... To mine kusi, ta mozliwosc rozbudowy tego systemu.

 

Rzeczywiscie jesli chodzi o Dell'a T5400 to troche drogo jak na uzywanego kompa z 2007r.

HP nie jest tani ale jest nowy, rozwojowy i objety chyba 3 letnia gwarancja z czasem reakcji 24h

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do HP to o ile sie nie myle (niech mnie ktoś sprostuje) nie włożysz tam każdego xeon-a tylko takiego, który ma certyfikat HP a takie procki są o wiele droższe od normalnych np. http://www.nokaut.pl/procesory/hp-xeon-e5520-dl180.html. Powiem tak, mi się bardzo podobaja stacje z serii Z z HP ale niestety zdrowy rozsądek podpowiada mi ze za nie całe 4k można mieć składaka o większej wydajności; tak samo jest z nowymi modelami, za ich cene da się zbudować kilka wydajnych maszyn;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja napisze coś ze swojego doświadczenia.

 

Też przymierzam się do zmiany sprzętu i ostatnio co nieco się rozglądałem więc zdecydowanie polecam kupować trochę nowsze procesory i sprzęt. Ten Dell DELL Precision T5400 jest już trochę przestarzały, na pewno nie jest tak cichy jak myślisz bo Dell w tych serwerach ma strasznie głośne chłodzenie, a standardowe zasilacze jak się wyrobią to trochę problemów sprawiają. Dodatkowo jest spory problem ze stabilnością na win 7 i sterownikami niby wszystko jest ok ale stabilność szlak trafia. Poza tym

ten chipset na płycie głównej obsługuje karty graficzne do 768MB, karta z większą ilością ram-u pójdzie, ale różne cyrki się dzieją. No i musisz mieć na względzie że ram do tych kompów jest strasznie drogi, a i znaleźć komplet kości które bez problemów będą ze sobą współpracowały to też jest nie lada wyczyn, a miałem takie przypadki z serwerowym ram-em że jedna kość tego samego producenta, ale z innej partii, nie chciał współpracować z 3 innymi.

 

Ja mam Dell-a Pecision 490 poleasingowego kupionego z 3 lata temu 2x Xeon X5335 2.66 12 GB RAM-u (najpierw 4GB) w takiej samej obudowie, na tamte czasy to był demon prędkości naprawdę byłem bardzo zadowolony, no i udało się go kupić naprawdę w okazyjnej cenie (3100 zł, gdzie pół roku wcześnie za Q6600 dawałem 4500 zł). Wytrzymał 2 lata bez reinstalacji systemu nie pamiętam czy w ogóle max mi się zawiesił czy wysypał na Windows-ie XP x64 z kartą Quadro 3450/4000. Jaja zaczęły się wraz ze zmianą kraty i instalacją win 7. Teraz co 3 - 4 miesiące muszę reinstalować system, brak stabilności no i wydajność na te czasy to tyle co kot na płakał lekko ponad 6 punktów w CinemaBench 11, a przy tym pobiera o wiele więcej prądu niż nowe jednostki. Niestety jest to już dość przestarzały sprzęt i nie wiem czy znajdziesz "komercyjne" podzespoły który tyle pracy wytrzymają bez większych awarii, ale niestety na te czasy to trochę mało, obecnie używam go jedynie jako wsparcie do renderingu w sieci.

 

Zdecydowanie polecał bym nowsze jednostki, a najlepiej jeszcze na gwarancji. Serwery na pewno przepracują bezawaryjnie o wiele więcej niż zwykły sprzęt, ale czy warto przez to przepłacać skoro za 2 lata i tak będzie się chciało czegoś więcej.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novi - a co sadzisz o wspomnianej przeze mnie stacji HP Z600? Tutaj kusi mnie mozliwosc rozbudowy. Bo kupilbym stacje z dwuprocesorowa plyta i na razie z jednym xeonem 2,26 Ghz ale pozniej moglbym dorzucic drugi co daje mi 8 fizycznych rdzeni i 16 watkow. To juz wedlug mnie ma sens.

 

Chociaz forumowicze strasza wysokimi cenami xeonow do tego HP (czy rzeczywiscie musza to byc jakies specjalne procki dla HP? )

Kupilbym do niego GF GTX 480... cena 5500 (1 procek, 8 ramu) +jakies 500/600 zl karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O HP się nic nie wypowiadam, bo nie miałem z nim styczności. Patrząc po jakości wykonania np. laptopów albo innego sprzętu to bym się zawahał. Na przykład jak bym miał wybierać miedzy tym HP a takim samym Dell-em na gwarancji (oczywiście od Dell-a), ale np. 500 zł drożej to bym się nawet nie zastanawiał i wybrał Dell-a.

 

Zastanowił bym się nad tą rozbudową jeśli HP ją będzie wspierał to Ok, ale samemu znalezienie takiego samego procka w dobrej cenie raczej będzie graniczyło z cudem musiał byś raczej od razu wymienić komplet. Napisz do tej firmy czy HP zapewni tobie 2 procesor w razie gdy będziesz gotowy na rozbudowę i ile by to kosztowało bo może się okazać że, za rozbudowę zapłacisz tyle co za nowego kompa.

Na pewno kusi że jest to nowy sprzęt i na gwarancji. Minusem jest to że możesz mieć go dobrze oplombowanego i przy byle g... odłączony kabelek czy kurz na wentylatorze będziesz musiał wołać serwis.

 

P.S.

Ja bym darował sobie jakieś tam GF GTX czy inne badziewia. Każdy ma swoje zdanie na ten temat, ale ja stanowczo polecam, tanie słabsze, ale profesjonalne karty Graficzne. Zapytaj się o zmianę karty na np. Quadro 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Nowi dobrze prawi. Co da karty są różne opinie ja pracueje na FX i jestem zadowolony, może dlatego że duzo CAD'a używam lecz nie omieszkam stestować GTX. A jak już dyskusja weszła na poziom nowych maszyn to nie zawaham sie wstawić za DELL, po prostu ich logistyka i serwis jest na najwyzszym poziomie. Z HP nie do końca jest tak pięknie, a dobry serwis to tez ważne. I nie zgodze się z *Monio, też pracowałem na Dell Precision i na HP Z, i sama obudowa nawet wydaje się solidniejsza, HP to plastik a Dell to stop metalu, cięższa lecz za to masywniejsza, a co w środku to już kwestia budżetu i technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, temat przetrawiam. Niestety nie znajde DELL'a z dwuprocesorowa plyta za 5500 zl :( i to nowego. Co do karty graficznej to wlasnie zawsze mnie to zastanawialo.Nvidia ma w ofercie Quadro i Geforce'a... gdy patrze na ceny i np. ilosc rdzeni CUDA to zastanawiam sie co mialoby mnie sklonic do Quadro...

GTX 560 Ti - ok 600 zl i 384 CUDA cores

Quadro 600 - ok 600 zl i 96 CUDA Cores

Quadro 4000 - ok 2500zl i 256 CUDA Cores

 

O co chodzi z tymi Quadro? Wydawalo mi sie ze podstawowym parametrem decydujacym o wydajnosci np Vray RT sa wlasnie rdzenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze niestety są sterowniki. Jeśli chodzi o stabilność max-a i innych programów to przynajmniej z mojego doświadczenia widać różnice i to bardzo dużą.

Odnośnie rdzeni Cuda to inna sprawa, dla mnie to jeszcze całe to renderowanie kartą graficzną itd. to jeszcze trochę raczkuje, jak odpalam Vray RT z większą sceną i czekam aż to wszystko się odpali i załaduje to mnie szlak trafia i jakoś do tego się nie przekonałem, ale poczytaj niektórzy na forum ostro działają z renderingiem GPU więc popytaj. Widziałem w renderach testowych że ktoś dobrze radzi sobie z tym silnikiem GPU w blenderze zapytaj jak ze stabilnością itd. bo z tego co pamiętam to używa 2x GF GTX 480. Może jak bym mnie było stać na potworka z 6 kartami po 1500 rdzeni CUDA każda, to pewnie i bym zmienił zdanie, ale na razie nie widzę w GPU potencjału w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.... ale jak sie sprawdzi taka Quadro 600 w porownaniu do Geforce GTX 560 TI gdzie roznica ilosci rdzeni jest czterokrotna na korzysc Geforce'a....

Nie chcialbym byc posadzony o to ze patrze jedynie na cyferki jak swego czasu robili domorosli fotografowie dla ktorych jedynym wyznacznikiem byla ilosc Mpx w aparacie.

Moze te Quadro ze swoja optymalizowana pod programy profesjonalne architektura oferuja cos zamiast "CUDA cores"?

 

Chetnie wyslucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale Hardware -> Karty graficzne, monitory, urządzenia wskazujące jest wiele tematów testów i porównań. Można powiedzieć że GF vs Quadro to istny temat Tabu. Oczywistym jest iż karta z większą liczbą rdzeni CUDA będzie liczyła szybciej pewne rzecz, ale zacytuje z jednego wątku

quadro 600 takich objawów nie daje. Wydajność oczywiście identyczna jak 560ti i inne. ALE! (od teraz wszystkie punkty poprzedza sformułowanie "sprawia wrażenie" ale nie są to delikatne różnice, po prostu nie wiem jak to zmierzyć).

- przełączanie wireframe - shaded i z powrotem w bardzo ciężkich scenach trwa dużo krócej

- nie odczuwam laga od orbitowania nad sceną - po prostu alt+mmb działa jak należy

- nie uraczyłem ani razu wariacji na temat latających poligonów po scenie - max 2012 generował nam takie problemy jak błędy wyświetlania, powiedzmy, raz na 2 tygodnie . Na quadro tego po prostu nie ma.

Karty z przeznaczeniem do gier

Błędy przycięcia (przycięcia przy obracaniu elementu), brak przeleczenia z Nitrous do Open GL, błąd przy zaznaczonej opcji (Ignore Backfacing po mimo zaznaczenia (nie działa), czasami max się wykszacza i wyskakuje błąd z jakimiś plikami DLL od sterowników.

Direct3D, Open GL tutaj korona należy do Quadro po prostu deklasują karty do Gaming-u stabilnością i działaniem [...]
i tak jak kolejny raz powtarzam, mając w kompie przez 2 lata Quadro 3450/4000 SDI bez rdzeni CUDA wsparcia renderingu GPU i innych super ekstra dodatków pracowało mi się o niebo lepiej niż jak musiałem zmienić karte na Radeona 3870x2 czy GF 9800. Przy standardowych kartach max wywalało notorycznie, bez żadnej zapowiedzi tak jak by się zmęczył z view-portami. Jakiegoś super przyspieszenia nie było mimo iż były to nowsze karty, więc dla mnie zamiast super szybkich obliczeń najważniejsza jest stabilność i komfort pracy.

 

Tutaj tematy o Quadro:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=81471

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=85099

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Novi - o kartach napisze w nastepnym poście. Teraz o stacji HP z600 i xeonach:

 

Dowiedziałem się od sprzedawcy że do tego HP'ka mozna wsadzić "normalnego" xeona od intela i nie musi to byc żadna specjalna wersja dla HP - to już dla mnie duży plus.

Jedyna rzecz ktora jest wymagana to system chłodzenia procesora ktory musi być kompatybilny z systemem chłodzenia obudowy tych stacji. Koszt takiego to 200 zł.

 

W cenie 5499 dostane 1 xeon E5520 2,26 Ghz, 8 GB RAM ECC oraz kartę Nvidia Quadro 600 plus 2 dyski 320 GB w RAID 0

Ponadto w stacji zaimplementowany jest Kontroler RAID 0,1,5,10 ktory sam kosztuje swoje. Pamietam jak kiedyś chciałem kupić taki kontroler do stacji Mac Pro... To było cos ok 2 kzł jeśli dobrze pamiętam :) ale to chore ceny appla

 

Tak jak pisałem, nie znajdę nowego Precision'a od Della w takich pieniadzach :(

A naprawde wydaje mi sie że możliwosć dołożenia drugiego procka i masy RAMu da mi spokoj na dlugi czas.

 

Ale piszcie, jeszcze nie zdecydowałem... każda uwaga jest dla mnie cenna.

 

Dzisiaj liczyłem sobie ile kosztował by mnie zestaw z i7 2700K i 16 GB Ramu... wyszło mi 5000 zł i to bez szaleństw jeśli chodzi o grafike bo z GTX'em 480

WIec tak sobie myślę że markowa stacja z 3 letnia gwarancją na części i robocizne to dobry wybór.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak liczyłeś ceny że wyszła Ci kwota 5000zł za sprzęt oparty na i7? Tak na szybko:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2012_poradnik_zakupowy?page=0,9

zmieniamy CPU na 2700k (+250zł)

dokupujemy 8GB ramu (+139zł)

obudowa - cokolwiek w zakresie 200-400zł

 

Jakby nie patrzeć zamykasz się w kwocie poniżej 4tys brutto, w tej cenie masz dysk SSD, który da Ci o niebo wyższy komfort pracy niż RAID 0 oraz 1TB na magazyn. Quadro z tej stacji HP to jakiś absolutnie lowendowy model, jestem przekonany że Radeon z tego zestawu będzie szybszy (sam pracuje na karcie ponad 2 razy wolniejszej i jest to wystarczająca wydajność). A problemów ze stabilnością 3dsmaxa na zwykłej karcie od dawna nie uświadczyłem.

Jedyny plus stacji HP to serwis i dłuższa gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo - i jakby nie patrzec dołożyć bede mogl sobie co najwyzej Ramu i wymienic karte.

Nie zapominajcie ze mowimy o systemie dwuprocesorowym gdzie mozliwosc rozbudowy jest o niebo wyzsza niz skladaka na jeden procek... nie wspominajac o ilosci RAMu ktory moge tam wlozyc.

 

Jesli chodzi o maxa to ten dysk SSD to przyda mi sie raczej nijak.

 

Ale dzieki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znasz kogos to pracuje na jednej z tych stacji to stestuj, jak kupisz ta drugę, wtedy bedziesz maił 100% pewności świadomego wyboru:)) a tak na serio to ja tez zauważyłem róznice na plus jak przeskoczyłem z karty do gier na quadro, po prostu niektore sceny przestały lagować. Nowi bardzio dobrze to opisał. a ta karta rzeczywiście słabiutka ma tylko 256mb, to kiepściutko, dobre karty quadro zaczynają sie od 4 cyfrowych wersji. wymieniałem kiedys procek w Precision z core duo na quad i żadnego chłodzenia nie musiałem wymieniać, jedynie bios bo był starszy niz nowy procek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac26 - okej, masz możliwość dokupienia 2. procesora za kolejne ~1500zł. I nawet wtedy taki zestaw ma wydajność na poziomie "składaka" z i7.

http://www.cbscores.com/

Moim zdaniem gra nie warta świeczki. Jedyna płaszczyzna na której socket 1155 przegrywa to ilość ramu - AFAIR max 32 GB. Jeśli wykorzystasz więcej, to jest to argument.

 

A co do SSD - moim zdaniem się przydaje. Szybkość wczytywania projektów, ładowania Xrefów itd, jest nieporównywalnie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... czegos tu nie rozumiem. Czy to znaczy ze 4 core i7 2700K przewyzsza wydajnoscia 8 core dwoch xeonow E5520?

Nie tak to widzialem.... wedlug moich przypuszczen kupujac stacje z jednym xeonem dostaje tylko nieco mniejsza wydajnosc od i7 2700K a to przez roznice taktowania....

Czy ja dobrze rozumiem ze ta stacja HP to takze leciwa konstrukcja Nahalem z czasow 2008-2009 ? Bo jesli tak to dalbym sie zlapac na to :/

Spojrzalem w specyfikacje i zobaczylem ze plyta obsluguje procki 6 core to pomyslalem ze to cos przyszłościowego :/

 

Wyjasnijcie mi to koledzy prosze...

Edytowane przez Mac26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo - no widzisz... tak to jest gdy sie nie sledzi nowinek technicznych. Teraz rozumiem dlaczego wszyscy trąbią o tych 2700K

Nie dość że taktowanie chyba 3,4 Ghz to jeszcze kręcą się ładnie.

 

Jaceks - Głównie boli mnie czas renderingu na moim i5 2 core 4 Threads. Dlatego tak się skupiłem na ilości rdzeni czy samych procków właśnie. Pomyslałem sobie że nawet dwa wolniej taktowane procki z HT dadzą mi dwa razy taka ilość bucket'ow reenderujących więc musi to być szybsze :/

 

Chyba w związku z tymi doniesieniami zacznę się rozglądać za składakiem. Jaka obudowa będzie cicha i beznarzędziowa? Co jest jeszcze ważne - by nie przypominała instalacji obcych H.R. Giger'a... :)

 

Pytam o to bo jeśli chodzi o płytę i resztę to na pewno znajdę odpowiedź w innych wątkach forum a nie chcę powielać tematów. Zainwestuję także w RAM bo jak czytałem na forum nawet super procek gdy zapcha się RAM nie pomoże i render może trwać dwa razy tyle ile by mógł.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wharp - wlasnie o tej obudowie myslalem. Wiem ze chieftec to solidne obudowy. Na dodatek nie wyglada jak choinka ze swiecacymi diodami na wentylatorach za szybkami z plexiglasu :)

 

jaceks - podobno z dobrym chlodzeniem to te 2700K moga pracowac nawet 4,2 Ghz bez turbo... to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka towerów Chiefteca przez kilka lat. Faktycznie są solidnie zbudowane z grubej blachy, ale są kiepsko zaplanowane - zasilacz u góry zwiększa wymiary i ogranicza chłodzenie. Teraz używam tylko Antec Three Hundred. Jest mniejsza, ale lepiej zaplanowana z wielkim wentylem na górze przy samym procesorze. Blacha jest cienka i czasem, raz na kilka miesięcy potrafi wejść w wibracje, ale jest za to o połowę tańsza i lepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie wypowiem porownawczo.

Od ladnych paru lat mam zestaw Antec 900, bardzo fajnie zaplanowany, wszystko dostepne itp itd. Z problemow: nie przewidzieli wkladania filtrow przeciw kurzowi i nie jest to cicha obudowa.

Moje dziewcze rok temu kupilo sobie wlasnie owego Fractal Design R3 - jak dla mnie prze swietna obudowa. Bardzo ladny i prosty design oraz cicha jak cholera. Jak pracują 2 kompy w pokoju to po samym dzwieku nie da sie stwierdzic czy ten z FD3 jest wlaczony czy nie. W skrocie - polecam :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R3 i R4 mają standartowo maty wyciszające, które można usunąć i dorzucić kilka wiatraków w celu lepszej przewiewności. Kiedy składałem swój zestaw brałem pod uwagę jeszcze coolermaster silencio ale zrezygnowałem po obejżeniu jej w sklepie. Nie przekonała mnie grubość blachy o ile pamiętam. Nie jestem pewien ale chyba później wyszedł nowszy model i mogło się coś zmienić z materiałami w nim zastosowanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ten fractal design define r4 naprawdę do mnie przemawia. Obejrzałem sobie na YT filmik i wygląda naprawdę na przemyślaną. Design także trafia do mnie bo nie chciałbym boomboxa :)

 

Teraz skupię się na płycie głownej bo jak wiem to podstawa. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Polecicie coś?

 

Jestem dobrym sluchaczem :) Jak na razie odwiedliście mnie od zakupu starego HP'ka na rzecz składaka i7, obudowa też zaakceptowana :) więc widzicie że chodzi o realną pomoc :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałeś o RAID, w tej chwili to tak naprwade standart na płytach. Parę postów wcześniej była mowa o dyskach i szybkości o ie dobrze pamiętam. Teraz mam na system ssd wcześniej pracowałem na raidach, 5(w starszym kompie) i 0 (w nowszym). Jednak na ssd chodzi soft szybciej niż na Raid (moje odczucie).Dodatkowo na starszym kompie (miałem RAID5) wywalił mi się kontroler. Dane udalo mi się odzyskać po podpięciu dysków do płyty z takim samym kontrolerem. Dobra troche sie rozpisalem ale chodzi mi o to ze uwazam ze jak chcesz miec szybszy komp to daj sobie spokoj z RAID bo 1jest wolniejszy, 2 nie jest taki pewny, nawet te bezpieczniejsze wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr7979 ok, kupie jakis maly dysk SSD na system i wrzuce 1 TB HDD 7200 rpm.

MMoje mysli kraza teraz wokol plyty glownej. Skad te rozpietosci cenowe? Od 300 zl do 1400 zl... mozecie mnie uświadomić?

 

A tak wlaściwie to dlaczego kupować 2700K na LGA 1155 skoro w tej samej chyba cenie bylby i7 3820 na LGA 2011 gdze pozniej moge wlożyć jakiegoś sześciordzeniowca? O czymś nie wiem?

Bo jest jeszcze i7 3770K za prawie te same pieniadze ktory jest odrobine szybszy od 2700K... To dlaczego jesli juz na podstawkę 1155 nie brać 3770K? :)

Wiem że kombinuje ale czytam teraz różne porównania i pytania nasuwają się same...

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Mac26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr7979

Kontrolery dodawane do płyt to nie są kontrolery sprzętowe. Są w pełni uzależnione od procesora dlatego są wolne i mulą. To w zasadzie rozwiązania softowe. Natomiast kontrolery sprzętowe, które możesz sobie kupić i zamontować do płyty to już inna rozmowa. Pracują niezależnie na swoim procesorze.

 

Acha, nie wszystkie kontrolery zewnętrzne to sprzętówki!!! Nie wiem jakie teraz są ceny ale do niedawna najtańszy sprzętowy kontroler to min ok. 1000zł i to bez RAID 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dobre pytanie o 3770k sam się zastanawiam skąd to umiłowanie do SB skoro pjawiło się IB, mam pewne podejżenie że SB się lepiej chłodzi (jekieś plotki obiły mi się o uszy), dzięki temu lepiej kręci, ale w praktyce nie wiem jak jest z tymi procesorami, niech ktoś obeznany skoryguje moją wypowiedź.

Jeśli chodzi o LGA 2011 to na pewno MB są droższe o tych z 1155. 2011 obsługuje do 8 banków pamięci ale musisz się liczyć z tym że sensowna płyta kosztuje od 1100-1200 w górę. Plus procesor robi się ok 2500.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr7979 - Rozumiem ze plyta z 2011 bedzie drozsza... ale jesli dzieki temu ze to wchodzacy socket to dluzej beda pod niego nowsze procki. Jeśli dodać do tego obsługę 8 banków pamięci to mówimy o bardziej przyszłościowej propozycji.

Dołaczam sie: niech ktoś obeznany wypowie się w temacie :)

 

jaceks - rzeczywiscie trzeba tutaj zrobić rozróżnienie na kontrolery sprzetowe i software'owe. Jeśli pisalem o korzyściach takiego kontrolera to mialem na myśli oczywiście sprzetowy.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności