Skocz do zawartości

Creator

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Za bardzo nie wiem gdzie wrzucić więc wrzucę tutaj.

Projekt nad jakim pracowałem jakiś rok temu. Proof Of Concept, a w zasadzie to zabawka, bo nigdy nie doprowadziliśmy projektu do wersji "production ready" ;) Trzeba by doszlifować tracking i usuwanie szumów.

Wszystko działa na zasadzie mayowego servera motion capture połączonego z OpenCV (wszystko pisane w C) + skrypty melowe.

 

[video=youtube_share;nMQN1ouv_ds]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Śledzenie gałek i powiek nie byłoby nawet trudne. Dla ułatwienia trzeba by użyć hełmu z kamerą, wtedy można uprościć wiele rzeczy, bo najważniejszy w tym przypadku jest punkt odniesienia.

 

Rzeczywiście, mało mrugam na tym filmie !! dopiero teraz to zauważyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Creator fajny projekcik, który warto rozwijać, bo na tym można zrobić :) całkiem dobre pieniążki i bardzo mnie dziwi że tylu zdolnych programistów, a w PL nie mamy solidnego systemu do przechwytywania mimiki twarzy.

Mikro kamerka w min. 60FPS z diodowym doświetleniem + elastyczny auto rig(generator) z pokaźną bazą mimiki i mikroekspresji

 

Biorąc pod uwagę liczbę punktów kontrolnych, jakość prezentuje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikro kamerka w min. 60FPS z diodowym doświetleniem + elastyczny auto rig(generator) z pokaźną bazą mimiki i mikroekspresji

Zastosowana w tym programiku metoda wygładzania ruchu jest najprostsza z możliwych.Min to 75/90FPS dla płynnej animacji bez desynchu (25/30FPS po interpolacji) - w teorii...

Biorąc pod uwagę liczbę punktów kontrolnych, jakość prezentuje się bardzo dobrze.

Źródła FaceCapa dostępne tutaj: https://github.com/XantusStudio/FaceCap czyli płacić nie trzeba :) Całość opracowana pod Linuxem(Fedora/Ubuntu) z Majką w wersji 2011.

Opublikowana wersja mocno różni się od tego co widać na filmiku. Program sam szuka markerów (filtr koloru i rozmiaru) a jedyne co trzeba wskazać to nos :), który jest początkiem układu współrzędnych.

 

Pozdrawiam,

d3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@floo Tak jak wspomniał Bartek, projekt jest na githubie, jak ktoś lubi walczyć z kodem to może uda mu się przystosować program na swoje potrzeby.

Biorąc pod uwagę liczbę punktów kontrolnych, jakość prezentuje się bardzo dobrze.
Mam kilka pomysłów jak to upiększyć jeszcze bardziej przy takiej samej ilości kontrolerów :) I rzeczywiście taki auto rig do twarzy nie jest jakoś specjalnie trudny do zrobienia, pomyślę nad tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności