Jump to content

Różnice w 3ds maxach


Mkbewe

Recommended Posts

Witam :)

Posiadam 3ds max 2010 jednak po niedawnym formacie na moim kompie musiałem jeszcze raz instalować 3ds maxa. Miałem problem gdyż nie mogłem zarejestrować programu (problem z request code). Planuje teraz zainstalować 3ds maa 2009 i moje pytanie brzmi. Czy w modelowaniu, mappingu itp będą różnice w sposobie tworzenia tychże rzeczy czy jest to samo?

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Traitor nie strasz człowieka większość pluginów w trakcie instalacji wybiera sama lub każe ci wybrać wersje softu jaki masz , a tak naprawdę to często do nowego softu nie ma jeszcze pluginów które działają na 100% na max 2009. Zresztą na każdej stronie producenta znajdziesz info co do czego się nadaje

Link to comment
Share on other sites

Od siebie dodam że warto zainstalować do 9 "3ds max 9 service pack 2". Miałem kilka skryptów, które nie chciały działać na 9 i były przeznaczone do nowszych wersji. Po zainstalowaniu tego patcha problem został naprawiony. Przed instalacją proponuje zrobić sobie kopie wszystkich pluginów, skryptów jakie instalowałeś bowiem moim przypadku było tak że niektóre skrypty, które miałem przed instalacją patcha zainstalowane to po instalacji tego patcha przestały działać. Dopiero pomogła ponowna instalacja skryptów. I na wszelki wypadek jeszcze zrób sobie kopie swoich prac.

Link to comment
Share on other sites

Czy 3ds max 9 jest "lepszy" od 2010? Mam słabego laptopa a czytając wymagania nie chcę nawet pobierać, poza tym przy aktywacji kodu miałbym ten sam problem co w 3ds max 2010 (dotyczący request code). Ale dziękuję wszystkim za informacje :)

Link to comment
Share on other sites

Przez długi okres czasu pracowałem właśnie na 2009 zanim przesiadłem się na 2012, a z opini osób słyszałem bardzo podzielone uwagi że lepszy że gorszy także trudno jest tu opiniować obiektywnie. A taka mała uwaga nie używajcie określenia 9 bo był max 9 i to nie to samo co wersja 2009 ;)

a tu masz linki na temat tego co nowego było w obydwu wersjach i sam ocen jak bardzo ci są te nowe funkcje potrzebne ;)

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/item?linkID=9241175&id=13819209&siteID=123112

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/item?id=14718564&siteID=123112&linkID=9241175

http://www.youtube.com/view_play_list?p=E8A25220E87A13A9

Jaki masz problem z aktywacją co to za wersja softu ? raczej z produktami studenckimi jak jest taki problem to wystarczy napisać do autodeska ;) najczęściej się odezwa raczej później niż wcześniej ;)

Edited by shadowsexpe
Link to comment
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy