Skocz do zawartości

przejście na 3ds Max.


alexx600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)Mam jakieś doświadczenie z blenderem, jest to program od którego zaczynałem.Chciałbym umieć zrobić "coś" w 3ds max. Myślałem o modelowaniu w blenderze i renderze w v-ray w maxie.

Wydaje mi się,że jest tu wiele osób które tak robią, chciałbym skorzystać z ich doświadczeń:)

Czy ktoś mógłby polecić strony które pomogły mu poznać 3ds max? Które są nastawione na osoby używające blendera czy innego softu 3d?

Odpowiednik stron typu blendercookie, blenderartists (strona z tutorialami, forum międzynarodowe?)?

Mile widziane byłyby także linki z tutorialami do absoutnych podstaw/MaxScript/V-ray

Ogólnie strony które okazały się pomocne i jasno ukazujące różnice między programami czy podobieństwa.

Mam nadzieję,że nie pojawią się komentarze w stylu "mam http://lmgtfy.com/?q=3ds+max+tutorial", czy "zobacz na YouTube bo dużo jest tam tego".

Chodzi mi bardziej o to co z własnego doświadczenie okazało wam się pomocne:)

Z góry dzięki za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Traitor Jakiś tytuł konkretnie możesz polecić? Coś kiedyś mi się obiło o uszy "3ds max Biblia"? Może uda mi się wypożyczyć na wydziale architektury, pewnie z nowszych wersji na miejscu tylko ale zawsze coś. O czym jeszcze powinienem wiedzieć?

@szczuro hm jakoś o tym nie pomyślałem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cie. Ja włąsnie tak pracuje (hobbystycznie). Modeluje w Blenderze, eksport do 3d studio maxa i render w vrayu. Na początku konkretnie bez zadnych poradnikow zaczolem probowac ogarniac maxa. Było cieżko. Przerobilem potem kilka poradnikow odnosnie modelowania mebli itp. i juz bylo latwiej :D Modelowac w maxie szczerze to zbytnio nie umiem :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że może napiszę lekko nie na temat - ale może warto byłoby też rozpatrzyć renderowanie w VRayu bez użycia Maxa? Jest przecież projekt VRay/Blender z całkiem dobrymi skryptami niejako integrującymi VRaya, potrzebna jest do tego jedynie wersja standalone VRaya, która jest dużo tańsza niż ta dedykowana pod 3dsmax. Oczywiście daję to jedynie jako propozycję do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woyoooo Cieszę się,że tak pracujesz:) Chociaż nie napisałeś niczego co osobiście mogłoby mi się przydać...Ani z jakich poradników korzystałeś ani z czego uczyłeś sie vraya.

@Lucas. Chcę się nauczyć maxa bo może w przyszłości sprzedałbym jakiś model(taka wersja optymistyczna:D), jak się wejdzie np na turbosquid to plików z blend w porównaniu z max jest delikatnie mówiąc mało.

Jeżeli chodzi o vraya i blendera testowałeś to osobiście? Działa to stabilnie, efekt jest zadowalający?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do vraya to albo skorzystasz z jego helpa jeśli chodzi o to co do czego sie uzywa http://www.spot3d.com/vray/help/150SP1/index.htm albo jeśli chcesz zglebić wiedzę to warto zapoznać si z takim tytułem jak http://www.francescolegrenzi.com/blog/static.php?page=vray_guide_eng. co do pozostałej pomocy to na pewno przydatne jest zaopatrzyć się w biblie maxa. Co prawda też bym się zastanowił nad tym czy koniecznie przesiadać się na maxa skoro dobrze czujesz się w blenderze i skora ma on także vraya. A jeśli się przesiądziesz na maxa to tutoriali jest takie zatrzęsienie że nie kłopot się nauczyć tego co cie interesuje, no i masz to forum gdzie zawsze znajdzie się jakaś podpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucas. Chcę się nauczyć maxa bo może w przyszłości sprzedałbym jakiś model(taka wersja optymistyczna:D), jak się wejdzie np na turbosquid to plików z blend w porównaniu z max jest delikatnie mówiąc mało.

Jeżeli chodzi o vraya i blendera testowałeś to osobiście? Działa to stabilnie, efekt jest zadowalający?:)

 

Tak, miałem okazję używać VRay'a pod Blenderem - generalnie byłem zadowolony, jakościowo render nie powinien się w ogóle różnić (i na moje oko się nie różnił) bo to działa na zasadzie automatycznego eksportowania sceny Blendera do formatu VRay'a i odpaleniu go.

Natomiast jeśli faktycznie chcesz się nauczyć 3dsmax to na razie może faktycznie lepiej renderować właśnie tam - jeśli ogarniesz VRay'a w 3dsmax, to później, jeśli przyszłoby ci używać go pod Blenderem nie powinieneś mieć większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Jak Wy macie problem z nauczeniem się Maxa to ja nie mam pytań. Przecież o ten program, człowiek potyka się na YouTube co sekundę... ogarnijcie się ludzie, mniej coli, więcej warzyw :-)

 

Wysłane z planety Nexus 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucas dzięki za info:)nigdy jakoś nie rozmawiałem z kim kto by używał v-raya pod blenderem. Dlatego nie wiem jak jest z integrajcą :)

@Chrupek3D

człowiek potyka się na YouTube co sekundę
Bez komentarza.Nie przeczytałeś nawet mojej pierwszej wiadomości...Więcej czytanie ze zrozumieniem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucas dzięki za infonigdy jakoś nie rozmawiałem z kim kto by używał v-raya pod blenderem. Dlatego nie wiem jak jest z integrajcą

 

http://www.cmivfx.com/tutorials/view/221/Blender+V-Ray+Introduction

http://www.cmivfx.com/tutorials/view/312/Blender+to+VRay+-+Settings

 

nawet da sie znalesc nawet jakies bardziej fachowe tutki o tym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności