Skocz do zawartości

[Co polecacie] Bank do przelewów walutowych


bambosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako że część z was zajmuje się zleceniami dla obcokrajowców chciałbym zapytać, czy możecie mi polecić jakiś dobry (czyt. tani ) bank do przelewów walutowych ?

 

Chodzi o to, że chciałbym zacząć umieszczać proste aplikacje dla androida w googlowym sklepie.

Na wstępnie trzeba im wpłacić "wpisowe" 5$ albo 25$ (nie pamiętam dokładnie).

 

Dziś zadzwoniłem do "swojego" banku PEKAO SA aby zapytać o szczegóły takiego przelewu (w zasadzie pytałem o numer CVC, a przelew tak przy okazji). Okazuje się, że przelew w dolarach to:

- 1% od kwoty (minimum 30 zł)

- 22 zł jakiejś tam opłaty

- 100 zł z coś tam (już nawet nie chciałem więcej słuchać)

 

więc przelewając 25$ (75 zł) muszę dopłacić około 150 zł (bezsens).

 

Czy znacie może jakis dobry bak, który umożliwia dokonywanie takich przelewów taniej ?

Z tego co czytałem niestety opłaty wpisowej u google nie można zrobić przez paypal :(

 

Byłbym wdzięczny za podpowiedź (niestety nie jestem na bieżąco w sprawach bankowych).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w zasadzie kazdy przelew miedzynarodowy jest tak obciążony. Odpowiedzią jest paypal, ale to nadal 4% więc przy wyzszych kwotach czesto oplaca sie bardziej bank.

 

edit: nie pytales o czas przelewu. d 2lat korzystam z payplaa ale kiedys bylo to kilka dni na weryfikacje transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie fakt ze google nie uwzglednia takiego przelewu, zalatwil bym sprawe wlasnie przez paypal. Niestety musze dokonac platnosci karta kredytowa. Nie ma w Pl zadnego taniego banku. Ktory by mi to umozliwil?

Moze zaloze sobie jakies konto w USA? :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie fakt ze google nie uwzglednia takiego przelewu, zalatwil bym sprawe wlasnie przez paypal. Niestety musze dokonac platnosci karta kredytowa. Nie ma w Pl zadnego taniego banku. Ktory by mi to umozliwil?

Moze zaloze sobie jakies konto w USA? :).

 

To przelewem czy kartą kredytową?

Kartę "kredytową" (jest debetowa, ale zrobisz nią zakupy wszędzie) możesz sobie kupić bez zakładania konta w banku. Np. tutaj:

http://bank-zachodni-wbk.na.allegro.pl/

Są też walutowe, ale ja bez problemu płaciłem złotową w sklepach USA.

Edytowane przez Polacco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś pay pal miał tak, że brali % od kasy tzn jak ci wpada z gry xdolarów to opłata jest była w jakiejś części % gdybyś chciał sobie to przelać w zł do pko i było to bardziej opłacalne ponieważ pko miało stałą opłatę bez względu na wielkość transakcji no chyba, że opłata mogła rosnąć jedynie. Najlepiej sam sprawdź i dopytaj jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na googlu pisze tak:

 

"Dodaj kartę kredytową do konta Google"

Karta kredytowa lub debetowa

nr CVC

Dane osobowe.

 

Na chwilę obecną nic nie zrobię bo moja karta nie ma nr CVC xD.

Tak czy inaczej czeka mnie wizyta w banku i wypytywanie.

 

Ps. nie bijcie mnie jeśli coś mieszam. Jedyne doświadczenie jakie mam z rozliczeniami przez internet to sporadyczne robienie przelewu z PL do PL i czasem (raz na pół roku) jakiś przelew z allegro :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr CVV/CVC to taki malutki trzycyfrowy numerek, zazwyczaj napisany na końcu paska na którym się podpisujesz na karcie.

 

Ja pracowałem w banku Millennium. Zakładając sobie w nim konto (np Dobre Konto), można założyć sub konto walutowe, do którego otrzymuje się osobną kartę Voyager do transakcji walutowych. Niemniej jednak o ile mi wiadomo, to Millennium nie należy do najtańszych banków.

Edytowane przez Shogun 3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak już ogarną bitcoiny to każą zapłacić zaległy podatek. Panowie, to jest polski US! To gorzej niż mafia ;)

jeśli miałbyś tych transakcji sporo to warto iść do banku i po prostu powiedzieć, ze szukasz dobrego konta i jakie proponują warunki i że na te standardowe to ty nie lecisz, niech dadzą coś fajnego. W banku praktycznie wszystko można negocjować. Dorzucą Ci kartę kredytową, coś tam jeszcze, jakiś program oszczędnościowy. Nie bierz polisy ubezpieczeniowej żadnej z banku tylko ;) Spróbuj negocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zapłacić Googlowi za konto developera potrzebujesz karty kredytowej, żadnych przelewów. I tak będzie Ci to potrzebne, aby obsługiwać zwroty.

 

Dodaj kartę do usługi Google Wallet. Jeśli masz Androida i możesz kupować apki - już to zrobiłeś. Płatność dokonuje się właśnie Google Wallet.

 

Zarobki z aplikacji Google przelewa później na zwykłe konto PL. Nie potrzeba walutowego. Polska jest już obsługiwana w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bambosz: Płacąc kartą nie obchodzą Cię koszty przelewu bo to inna bajka. Przykładowo chciałem zapłacić z angielskiego konta za zakupy w polsce i bank angielski od przelewu brał 30 funtów, podczas gdy za płatność kartą nic (jedynie niewielka strata na przeliczniku walut której też doświadczysz jeśli nie masz konta walutowego) - jedyne co w płatności kartą możesz zapłacić to dodatkowy koszt, który dolicza sklep za obsługę płatności kartą (zazwyczaj do 10 zł - przykładowo karen.pl dolicza 7zł)... ale akurat Google nic Ci nie doliczy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki dzięki panowie za zainteresowanie tematem i lekkie rozjaśnienie tematu.:)

Shogun 3D problem właśnie w tym, że ja mam jeszcze "starą" karte MAESTRO xD gdzie nie ma numeru CVC więc musiał bym wymienić kartę na nową (a to najpewniej dodatkowy koszt - pewnie z 50 zł).

Skoti, dzięki za wyjaśnienie myślałem że taka "opłata" idzie jako zwykły przelew (ot człowiek siedzi na wsi to ma tyły ) :)

 

Co do zabawy w kartę kredytową (bo rozumiem że taką muszę posiadać) to już zupełnie inna bajka. Na chwilę obecną muszę sobie poszukać innego banku. Przy karcie kredytowej PEKAO SA z tego co widziałem w jakimś ich cenniku opłat są opłaty za wypłaty z bankomatów więc pewnie podziękuję. Jak się kiedyś wybiorę do miasta to podpytam o konto w Deutsche bank.

Przynajmniej oprocentowanie mi z 0.01% skoczy na wyższe (wiem że pojawią się inne opłaty) i zniknie opłata za konto :).

Ale to jeszcze chwila do tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz starą, bez CVC, to idź do placówki - replacement na nową będzie o ile pamiętam za darmo. Ewentualnie zastrzeż kartę (że niby zgubiłeś) na Telemillennium (22 598 40 40) i po kilku dniach (do 2 tyg max) dostaniesz nową za free, nowoczesną, ze wszystkimi bajerami.

 

Bartolomeo, całe szczęście prawo nie działa wstecz i US nie ma prawa ściągać zaległych podatków od źródła lub formy płatności, która wcześniej nie była uznawana. Oczywiście o ile US nie ma prawa gdzieś, ale to inna, smutna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że tu nie chodzi o zmianę rpawa - tylko o jego inteerpretację. I zarządzenie US (nie pamiętam jak to się fachowo nazywa). US nie zmieni prawa, tylko zacznie je egzekwować - dochód to dochód, musisz zapłacić od niego podatek - nieważne w jakiej jest walucie.

Co do karty kredytowej - to nie używasz jej w bankomatach. Praktycznie nie używasz jej w ogóle - tylko do zakupów. I za granicą przy płaceniu czegokolwiek. Ale wypłaty z bankomatu kartą kredytową to pomyłka na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności