Skocz do zawartości

Animacja membran.


Gość tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomaszek

Witam serdecznie,

 

Z uwagi na to iż jestem nowym członkiem forum chciałbym pozdrowic wszystkich serdecznie.

Z grafiką 3D dopiero zaczynam przygodę, na co dzień pracuje w środowisku auto cad 2012, w branży sanitarnej.

Ostatnio projektując stacje uzdatniania wody znalazłem ciekawą animację która mnie zachęciła do nauki i poznania tego mega programu 3ds max .

 

Animacja :

http://kochmembrane.com/Resources/Video-Library.aspx

 

animacja nr 2 : " TARGA® II Water Treatment System"

 

Moje pytanie jest następujące: czy idzie zrobic to owym programem ? i od czego zacząc naukę typowo pod kontem tego typu technicznych animacji. ( nie interesują mnie animacje gier itp) ????

Oglądałem kilkanaście tutków w sieci poczytałem kilka artykułów, i zamierzam sie zabrac ostro do pracy. Jeśli koledzy i koleżanki mogli by mnie nakierowac był bym bardzo wdzięczny.

 

PS czy dobrym pomysłem jest zakup bibli 3ds max ?

 

 

Pozdrawiam

 

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Strzelam, że to jakaś lowresowa(low resolution) symulacja na particlach tam gdzie woda się rozprowadza. Reszta to chyba jakieś cylindry z innym system particlów w środku udających pęcherzyki powietrza w środku cieczy.

 

W zasadzie to powinieneś sobie wyrobić ogólnie wiedze o animacji, bo wtedy będziesz potrafił wymyślić jak daną rzecz zrobić. A co do książek moim zdaniem lepiej postaw na hep+videoturiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu animacji, oprócz Maxa, ja bym się jeszcze zaopatrzył w program ReealFlow. To jest specjalizowany program do animacji samej cieczy. Bardzo dobrze współpracuje z Maxem. Wprawdzie w Maxie też to zrobisz, ale Realflow jest przeznaczony tylko do tego typu rzeczy, i robi się to w nim szybciej i prościej. W maxie robisz wszystko, oprócz samej wody, a wodę w RealFlow. Robi się w nim prosto i szybko. Ale musisz wiedzieć, że do animacji tego typu potrzebny jest na prawdę mocny komputer.

No chyba, że chcesz tanio/za darmo, to całość zrobisz w całkowicie darmowym Blenderze (zarówno animację, modeling i ciecze), ale uchodzi on za program strasznie pokręcony i trudny do nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomaszek

A co masz na myśli pod hasłem : " naprawdę mocny komputer" ?

Intel core I5 2500 CPU 3,3 GHz

Pamięc 8 GB

Nividia Quadro FX 580

 

Zdaje sobie sprawę że nie ma rewelki ale do nauki i podstawowych animacji starczy? ( nie starszcie mnie nawet) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajgor tak z ciekawości czy ten Reealflow to ktoś rozdaje za darmo? zauwazyłem ostatnio ze jesli ktoś wstawi posta typu "chciałbym puscić kapkę co by się rozlała" odrazu jest odpowiedź typu w reealflow to da sie zrobić:)

 

tomaszek jeśli pracujesz w cadzie to chyba max jest najbardziej podobnym środowiskiem ale czy cada uczyłeś się z książki?

najlepiej przerobić troche różnych tutoriali żeby poznac program, a biblia to chyba najwieksze korzyści przynosi wydawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legomir: Nie w PL tylko wśród ludzi, którzy mają zwyczaj wszystko ciągnąć z pirata albo innych persji;) To jest niezależne od narodowości:) Hudego można używać za darmo niekomercyjnie, ale jest ograniczenie wielkości renderu (i inne pewnie też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomaszek

Wirnik, cada akurat uczyłem się na studiach na zajęciach, i muszę powiedziec że akurat prowadzący to ciekawie przeprowadził w sumie może ok 20 h ale same najważniejsze funkcje itp w pigułce. Naprawdę ciekawie po tych 20 h sam byłem w stanie narysowac praktycznie wszystko to co chciałem ( oczywiście zajmowało to trochę więcej czasu niż teraz, ale to były początki w końcu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajgor tak z ciekawości czy ten Reealflow to ktoś rozdaje za darmo? zauwazyłem ostatnio ze jesli ktoś wstawi posta typu "chciałbym puscić kapkę co by się rozlała" odrazu jest odpowiedź typu w reealflow to da sie zrobić:)

 

Nie. Nie jest za darmo. Ale ja nie rozumiem, dlaczego zawsze z góry w Polsce się zakłada, że MUSI być spiracony, że kogoś nie stać, albo że komuś się nie opłaci. Jest realflow? Jest. Można kupić? Można. Więc dlaczego nie polecić? Jak będziesz z kimś rozmawiać o samochodach, to też będziesz polecał syrenę, bo założysz, że wszystko ponad syreną można tylko ukraść?

Ja od dawna kupuję różne programy/media na komputer, i nie tylko bo dlaczego by nie? Na przykład filmy - jeden film na DVD kosztuje mniej, niż wyjście całą rodziną do kina, wiec kupuję. Podobnie może ktoś kupi Realflow. Bo niby czemu nie?

Ale biorę też pod uwagę, że jednak może autora nie stać na Realflow. Dlatego na wszelki wypadek (czego pewnie nie zauważyłeś) poleciłem też Blendera, bo jest darmowy, a zrobi w nim to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajgor (Co wy wszyscy z tą Polska=Piraci. pokaż mi gdzie w mojej wypowiedzi jest słowo o piractwie)

 

nie napisałem tego jako atak na Twoja osobę ani na kogo kolwiek innego tylko z czystej ciekawości bo myslałem ze może czegoś nie wiem i że może jest jakas wersja która można się chociaż pobawić. Ja tez jestem na legalu i nawet jak chce się tylko pobawić a stac mnie na plugin to go kupuje. Ale dochodziłem do tego pare lat spłacania leasingów.

Reealflow nie nalezy do podstawowych (pierwszych potrzebnych programów do nauki 3d) a opłacalnosc takiego programu to pewnie kilkanascie (tego typu) animacji z symulacją cieczy rocznie(w Polsce a nawet za ta wspaniałą granica gdzie wszyscy sa legalni ). Wiec w tym przypadku jest on troche mercedesem do przewozu drobiu:)

Zauwazyłem belendera ale moje pytanie dotyczyło realflow.

 

Tomaszek najlepiej uczyć sie od kogoś ja też tak zaczynałem .Nie mówie tu o kursie bo nigdy nie byłem ale o znajomych.

 

Ps. Ciekawe jakby założyć taki wątek żeby wpisywali się Ci co nigdy po 90 roku nie pracowali na piracie(nie ważne czy u siebie czy u kogoś). czy ktoś by sie wpisał z czystym sumieniem. Ciekawe czy ktoś byłby w stanie założyć taki wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Ciekawe jakby założyć taki wątek żeby wpisywali się Ci co nigdy po 90 roku nie pracowali na piracie(nie ważne czy u siebie czy u kogoś). czy ktoś by się wpisał z czystym sumieniem. Ciekawe czy ktoś byłby w stanie założyć taki wątek.

 

Nikt by się nie wpisał z jednego prostego powodu: ustawa antypiracka weszła pod koniec lat 90-tych, więc wcześniej używanie piratów w Polsce było legalne :) Przynajmniej w świetle polskiego prawa. A amerykańskie prawo wszyscy wtedy mieli w nosie.

Sam pamiętam, jak kupowałem pirackie gry na Commodorca a później na amigę w legalnym sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności