Jump to content

Animacja przepływu wody w kanałach


mazi_dg
 Share

Recommended Posts

Witam,

na początku chciałem zaznaczyć, że właśnie stawiam pierwsze kroki w 3ds max więc proszę o wyrozumiałość.

 

Na potrzeby firmy potrzebuję zrobić animację (wizualizację) przepływu wody przez kanaliki wykonane w stalowym elemencie (zdjęcie)

http://wstaw.org/w/1Ipa/

 

 

pracuję w Inventorze i tutaj możliwości programu raczej nie wystarczą aby zrobić taką wizualizację w zadowalającym stopniu. Mam dostęp do 3ds max design dlatego postanowiłem spróbować swoich sił w tym programie, mimo iż nigdy go nie używałem.

 

Czy ktoś z osób znających się na programie może powiedzieć ile czasu potrzeba aby coś takiego zrobić (przypominam, że nie mam żadnego obycia z program i wszystko jest tu dla mnie nowe). Jeżeli można to proszę o jak najwięcej informacji typu, tutoriale, książki, rady etc.

 

W wizualizacji chcę pokazać jak woda wlatuje do jednego kanału, który jest połączony z 3 mniejszymi kanałami z których woda będzie wylatywać, czyli zrobi się taki "prysznic".

 

Bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc.

 

Każda uwaga będzie cenna.

 

Dziękuję i czekam na odpowiedzi,

Pozdrawiam,

Mateusz

Link to comment
Share on other sites

Z tego co sie orientuje to w ogole max design jest okrojony o cala paczke animacyjna. Poza tym max nie ma zadnych sumulatorow cieczy.

 

Uzywa sie do tego czesto zewnetrzynych paczek czyli RealFlow albo Naiad. Polecalbym RealFlow bo na poczatku latwiej go ogarnac niz Naiad. Ale i tak prawdopodobnie bedziesz wymagal pelnego maxa (ale moge sie mylic)

Link to comment
Share on other sites

Samo zrobienie tego to 10 min roboty nie licząc symulacji i renderu pod warunkiem że posiada się pluginy RealFlow lub Glue3d. Do obu pluginów jest ogrom tutoriali więc nie ma problemu z uzyskaniem informacji.

 

A tutaj woda na czystym maxie

Musisz tylko dostosować ustawiania do własnych potrzeb.

Link to comment
Share on other sites

Widzę że te pluginy niestety nie są darmowe, więc nie zainstaluje ich na firmowym komputerze... Są wersje demo, ale nie wiem jakie mają ograniczenia i czy uda mi się coś na tym zdziałać.

 

W każdym razie dziękuję za cenne uwagi oraz linka.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Link to comment
Share on other sites

Przypadkiem dem też nie instaluj bo nie służą one do komercyjnego użytku :)

 

Są 2 wyjścia, tutorial który ci dałem, ale nie ma pewności że w design dasz radę to zrobić albo przesiadka na darmowego Blendera a skoro to twoje początki to wybór softu nie ma wielkiego znaczenia na czas realizacji projektu. Od lat korzystam z maxa i byłbym wniebowzięty gdyby mógł bez użycia pluginów robić z fluidami to co Blender :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy