Skocz do zawartości

Komputer 2500-3000 zł, składany czy gotowy zestaw, nowy czy używany?


rdawlud

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Odłożyłem sobie ok. 3000 zł na komputer i mam kilka pytań.

 

1. Szukać gotowego zestawu czy składać samemu?

2. W tej cenie lepiej kupić nowy czy używany?

 

Jak da radę to chciałbym wrzucić w cene monitor. Jak nie to sama skrzynka. Prosiłbym o jakiś sprawdzony zestaw. Póki co wyczytałem, że procek i7 2600k jest dobry ?. Najgorzej z dobraniem płyty głównej do tego itp bo komputery jako takie kompletnie mnie nie interesują. Postaram się coś złożyć i tutaj wrzuce o ile nikt nie wrzuci jakieś sprawdzonej propozycji i prosiłbym wtedy chociaż o ocene.

 

Jest kilka gotowych tematów ale ludzie mają różne potrzeby, jeden gra, drugi renderuje na gpu a ja chciałbym jak najlepiej spożytkowac pieniądze bo dla mnie jako studenta jest to spora kwota i trochę zdrowia poświęciłem żeby ją zarobić.

 

Jakaś charakterystyka:

- programy : 3ds max + Vray, Photoshop, Archicad. Tylko to.

- Nie gram w gry. Nie renderuje na gpu. Więc karta grafiki minimum żeby miło się pracowało na ww programach. ( ale film żebym mógł obejrzeć na nim )

- nie chce dysku ssd. Może później dokupie. Narazie bez.

- ramu raczej 16 GB

-dysk twardy wole szybsze 500 GB niż 1T albo różnice dorzucić do czegoś ważniejszego ( np. płyta główna?), chyba że to bez sensu oszczędność

 

Zastanawiam się czy też nie lepiej kupić w tej cenie używany, z lepszymi podzespołami bo niby komputery szybko na wartości tracą. Ale z drugiej strony jak mi się sypnie to zostanę bez kompa i pieniędzy. Moglibyście coś mi polecić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mysle ze mozesz się zmieścić spokojnie w 8gb. dysk 1tb tez nie jest Ci potrzebny myslę. Z tanich płyt to gigabyte powinien dać radę, jak kupisz tanią kartę to spokojnie monitor sie zmieści w cenie. Pamiętaj o jakimś dobrym zasilaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. A na co wpływ ma płyta główna? Słyszałem, że jak płyta się popsuje to leci reszta podzespołów także tutaj mogę kupić lepszą. Mógłbys polecić jakiś model dobrze zgrany z tym prockiem? Czy obojętnie co mogę wybrać?

 

Karta graficzna tak jak wspomniałem, najtańsza która uciagnie te programy. Co do dysku i ramu masz rację w sumie. Jakbym napisał na jakim komputerze teraz pracowałem to pewnie na wielu twarzach by się uśmiech pojawił ;)

 

Na zasilaczu też nie zamierzam oszczędzać, tyle wiem. Dobiera się go jakoś pod płyte główną czy obojetnie?

 

I obudowa, jakaś droższa ma lepsze właściwości ? Typu wentylacja podzespołów itp czy to tylko za wygląd płace? Który mnie osobiście mało interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASRock P67Pro3 (B3) - ok. 320zl . Bardzo fajna, wydajna, i tania plyta. Nie mam na niej zadnych zwisow.

 

Cooler - To zależy czy chcesz krecic procka, czy nie. Obudowa tez zależy od tego czy komp będzie kręcony, czy nie (cyrkulacja powietrza, miejsce na Cooler).

 

Jeżeli będziesz robil Overclocking, co jest bardzo proste na wyżej podanej plycie (wybierasz preset z biosu), to osobiście poleciłbym bardzo ciche i wydajne chłodzenie Noctua NH-D14 - ok.320zl i obudowę ANTEC THREE HUNDERD - ok.230zl

 

Jeżeli chodzi o zasiladło to może OCZ ModXStream Pro 700W 80+ Modular (odpinane kable) - 320zl

 

ps. 2600k jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Czyli mam tak:

 

 

1) Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 321zł

2) Procesor Intel Core i7-2600 3.4GHz (BX80623I72600) BOX 1113,93zł

3) Zasilacz OCZ ModXStream Pro 700W modular SLI PSU (OCZ700MXSP-EU) 309zł

4) Pamięć Kingston KVR1333D3N9/8G 195zł

5)Obudowa Antec Obudowa Case/Three Hundred Two EU (0-761345-15320-1) 332zł

6) Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002) 199,00

- wziąłem pierwszy lepszy. Da radę taki?

7) została grafika:

 

całość kosztuje 2470 zł czyli na monitor jest problem, no ale trudno. zostawie stary.

 

I to jest wszystko co musze kupić? O niczym nie zapomniałem? Znaczy, że zamawiam sobie na morele.net np, karze im złożyc i przychodzi do mnie komp którego podłączam tylko i sobie pracuje?

 

Aha, i na kręceniu procka się nie znam także wolę tam nic nie grzebać. Pzdr

 

Edit:

Jeszcze chłodzenie, zapomniałem:

8) Chłodzenie CPU Noctua NH-D14 LGA2011 329 zł, czyli całość to 2800 zł. Czyli średnio z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie krecisz to nie potrzebny Ci cooler (ktorego nie wliczyles) wystarczy boxowy i obudowa duzo za droga. ja bym celował w coś za 60pln. wtedy starczy i na tania grafikę i na tani monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie trzeba nawet nic grzebać by nieco podkrecic procka. Wystarczy w biosie wlaczyc gotowy preset np. 4.6ghz, i tyle. Zawsze to troszkę więcej mocy niż standardowe 3.4ghz. No ale jak kto woli:)

 

Obudowa byla wliczana pod overclocking, wiec można wziasc w takim razie tansza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. nie wiem jak to jest na morele.net. Ja tam zakupiłem laptopa z kompami nie mam pojęcia. Pozostaje jeszcze kwestia chłodzenia i systemu. Musisz dowiedzieć się dokładnie jak to u nich jest. System jak system ale chłodzenie. Jeśli zaaplikują Ci jakies standardowe to raczej z podkręcaniem będzie cienko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700w? to bardzo duzo, jak nazwa wskazuje do kart graficznych spietych w sli, tu mozna spokojnie gdzies do 500-550W zjechac. W procesorze masz zintegrowana karte hd 4000 o ile to ivy bridge ktora jest naprawde niezla, problem z nia jest taki ze plyta ktora wybrales zintegrowanych kart graficznych z procesora nie obsluzy. Chlodzenie za 300zl? przesada, spokojnie znajdziesz cos o polowe tansze i wcale duzo nie gorsze. Ja boxowego chlodzenia nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie chodzi o to, że się nie orientuje w tym . Modele wpisałem jak Traitor polecił. A sam wole tańszych nie szukać skoro nie wiem na co patrzeć bo wybiorę cos słabego/ niekompatybilnego i będzie źle.

 

Co do procka To czemu nie wrzucili od razu w 4.6 Ghz skoro da się zmienic bez problemu i działa? Nie wiem, szybciej się moze popsuć czy gwarancje trace? Zresztą to są dodatkowe koszty jak widzę a kompuer chciałbym kupić już, nie mam czasu zbierać dalej bo tak możnaby w nieskończoność.

 

Czyli obudowa nie robi różnicy? Bo mi design niepotrzebny, ale jak np. cyrkulacja lepsza to mogę zapłacic więcej.

5)Obudowa Abilite D432 czarna

http://www.morele.net/obudowa-abilite-d432-czarna-537565/

 

Na zasilaczu i chłodzeniu słyszałem, żeby nie oszczędzać także moge wziąć droższy jak trzeba.

 

Ja komputera używam tylko do ww programów, obejrzenia filmu i internetu. Nic więcej. Także jeśli ta zinegrowana karta mi do tego wystarczy to nie widzę powodu kupowac oddzielnie. Tylko jak piszesz to znowu inna płyte trzeba brać i zaczynają się schody... Procesor myślałem ten:

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-2600-3-4ghz-bx80623i72600-box-360562/

 

A jak muszę kupić jednak karte to prosiłbym o wrzucenie pasującego modelu do tego wszystkiego to sobie dopisze juz do listy i będzie z głowy.

Edytowane przez rdawlud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chłodzenie sobie podarował. jest może głośniejsze ale darmowe. Działa ok. Jak Ci się zepsuje to napisz i Ci wyśle moje boxowe, bo sam nie używam. Nie oszczędzanie na chłodzeniu to takie na wyrost. Ja spokojnie pracowałem na 4.2ghz na boxie zanim nie przyszedł pocztą cooler i nie płakałem. jak masz mały wiatrak i tanią mała kartę to i cyrkulacja Ci nie potrzebna. Ale żeby nie mieszać w głowie, bo będzie za duzo teorii to moze weź chłodzenie, będziesz spał spokojniej przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf: Nie wiem jak to wygląda u ciebie, ale jak box się rozkręci to jest głośniejszy nawet niż karta od nvidii. Dla mnie 200zł za komfort pracy to jest niezły interes, w dodatku można podkręcić procesor;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miare fajne zestawy sa na purepc.pl, oni tam co miesiac uaktualniaja.

Wyzsza czestotliwosc pracy czy tez podniesione napiecie wplywa nz zywotnosc tranzysorow.

Praktycznie wszystkie obudowy sa do siebie podobne, a ulepszona cyrkulacja powietrza to belkot marketingowy. Zreszta czy naprawde ten core i7 bedzie obciazony na 100%? nie sadze, przez jakies 99% swojej obecnosci bedzie pracowal na obnizonej czestotlowosci tj 1,6 ghz generujac przy tym jakies 35ºC.

Oszczedzanie na zasilaczu to kupowanie urzadzenia za 50-150zl. Praktycznie wszystko powyzej tej kwoty juz oszczedzaniem nie jest. Jest kilku producentow o uznanej renomie i tego radze sie trzymac. To samo z chlodzeniem, ja mam scythe grand kama cross za 150zl, i jestem 100% pewny ze przepaci wydajnosciowej miedzy ta noctua za 300zl nie ma.

Ten procesor jest oparty na rdzeniu sandy bridge i ma zintegrowanego hd3000, ze 2x slabszy od hd4000. Zawsze mozesz sprawdzic czy da rade, jak nie da to sobie jakas karte dokupisz.

Idz na purepc.pl i tam masz zestawy na marzec podpatrz co oni radza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Rozumiem cooler = chłodzenie?

 

Na purepc.pl są widze fajne zestawy, ale i tak musiałbym w nie ingerowac bo są bardziej uniwerslane a ja chce stricte pod grafikę, np. jak mam procesor który mnie interesuje i7 to do tego karta za 1500 zł. Ale rozwiałes moje wątpliwości co do obudowy i mam chłodzenie tańsze, a podkręcać nie planuje. Ale widze tam jakis lepszy ten i7, bo ma 3770k ? Może tam ta karta lepsza?

 

Zresztą niektóre modele podzespołów jak wpisze to mam 5 niemal identycznych, 1 literka różnicy i różne ceny i teraz głów sie o co chodzi jak w tym nie siedzisz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noctua przesadna? Zalezy do czego. Jezeli ktos czytal ze zrozumieniem, to zauwazy, ze pisalem konfig pod OVERCLOCKING. Kupujac procesor I7 2600K samo przez sie rozumiem, ze bedziesz chcial go podkrecac. Jezeli nie zamierzasz krecic procka, to wystarczy darmowe chlodznie boxowe dodawane wraz z prockiem. Warto jednak zauwazyc, ze jest ono strasznie upierdliwe (nabiera obrotow podczas obciazenia procesora), przez co dostajesz gratisowego potwornego WYJCA. Jezeli chcesz miec maszyne bardzo cicha i super schlodzona, nadal sie upieram, ze Noctua to jedno z najlepszych rozwiazan. Znacznie tansze i rownie wydajne? Zart.

 

ps. Morele nie posiada w asortymencie Noctuy pod ta podstawke. Jezeli chcialbys ja kupowac to w innym sklepie.

 

Obudowa za droga? Mozna kupic za opisane 60zl, ale wez pod uwage, to, ze zakupiony pozniej cooler moze sie nie zmiescic pod maske, a nadmiar ciepla nie bedzie dostatecznie wyprowadzany na zewnatrz.

 

Zasilacz. Po co 700w? Jak to po co, jezeli ktos robil kiedykolwiek OC wie, ze wiaze sie to ze zwiekszonym poborem mocy.

 

Ja pisze na czym pracuje, i z czego jestem bardzo zadowolony. Nic nie buczy, nic sie nie przegrzewa, nic sie nie wiesza od kilku lat. Oczywiscie mozna kupic najtanszy asortyment, ale jak to mowi stare przyslowie "kupujac najtaniej, kupujesz dwa razy".

 

Karta za 1500 na poczatek zabawy? Ja mam karte za 650zl i w zupelnosci sie sprawdza w pracy zawodowej.

 

No ale dobra, juz nic nie pisze:) Byle by tu zaraz ktos nie wyskoczyl, ze do grafiki potrzebne jest koniecznie quadro;)

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie no nikt tak nie napisał, tylko w tych zestawach jest karta do procka i7 za 1500 zł czyli i tak musze wymieniać komponenty czyli składać a z tym sie męczę juz od wczoraj i mam natłok informacji. Teraz juz powaznie zgłupiałem i nie wiem co brac, a wtym tyg chciałbym cos kupic sobie już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytac kilka testow, by wyczytac ze wydajnosc tego coolera jest tylko przecietna, podobnie jak jego glosnosc. Ciekaw jestem jak z zywotnocia lozysk. Ja Noctue testuje od solidnych wielu lat i jest nie do zdarcia.

 

Tak czy owak, kolega nie chce robic OC, wiec moze wlozyc cokolwiek.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek, może masz rację - nie używam już boxa ale też coś głośnego i obudowa otwarta. Miałem napisać ze to tak bardzo nie przeszkadza ale w sumie mam do internetu i innych pierdół jak filmy laptopa więc może właśnie dlatego i wprowadziłbym w błąd, że będzie dobrze. Niemniej wolałbym lepszy/drugi monitor do pracy niż cisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zainteresowanie. Przeczytałem ten wątek kilka razy na spokojnie i mniej więcej wiem co brać. Bardzo pomocne rady. Jeszcze jedna rzecz mnie tylko zastanawia:

 

Czy Waszym zdaniem karta grafiki zintegrowana w procku i7 2600k wystarczy mi do pracy w maxie, photoshopie i obejrzenia jakiegoś filmu? Bo jak nie muszę to szkoda mi kasy na grafike, kupię to chłodzenie lepsze czy coś.

i dalej:

W procesorze masz zintegrowana karte hd 4000 o ile to ivy bridge ktora jest naprawde niezla, problem z nia jest taki ze plyta ktora wybrales zintegrowanych kart graficznych z procesora nie obsluzy.

 

mógłbym poprosic o jakiś model który dałby radę to obsłuzyć? i jaki jest model i7 z tym hd4000 skoro w tym który podałem jest to hd3000?

 

ps. Morele nie posiada w asortymencie Noctuy pod ta podstawke. Jezeli chcialbys ja kupowac to w innym sklepie.

 

Przemyslę jeszcze podkręcanie, i wtedy zdecydowałbym się na tą Noctuy jak tak. Bo w sumie dobrze miec chyba porządne chłodzenie. Tylko teraz morele ma jakąś noctue, gdzie typ gniazda pasuje jeżeli to o to chodzi:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-l12-120mm-nh-l12-503418/

plus

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-2600k-3-4ghz-lga1155-8mb-bx80623i72600k-372029/

 

P.S.

Wolałbym kupić wszystko w 1 sklepie, bo karze im to złożyć i wysłać do mnie gotowe. Tylko podłączyć i pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesory

i7 2600 - sandy bridge = hd3000 - starszy wciąż bardzo dobry procesor (fizycznie to samo co i2700)

i7 3770 - ivy bridge = hd4000 - nowszy proc nieznacznie lepszy ale zintegrowane gpu znacznie lepsze

hd3000 i hd4000 - gpu zintegrowane w procesorach intela - ten drugi znacznie wydajniejszy ale obydwa tak naprawdę do pracy się nadają tylko w ostateczności.

i72600K i pozostałe z literką "K" na końcu - procesory z odblokowanym mnożnikiem - podkręcanie takich jest bajecznie proste i każdy da rade (moim subiektywnym zdaniem kupowanie proca "nie K" jest bez sensu)

poza "K" istnieją jeszcze oznaczenia "S" i "T" - mniej istotne - odsyłam do googla

 

chipsety

ogólna zasada:

P67 - umożliwia OC, nie obsługuje zintegrowanego iGPU

Hxx,Bxx,Qxx - obsługują iGPU, uniemożliwiają OC (prawie)

Zxx - obsługują iGPU oraz umożliwiają OC

więcej i dokładniej http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155

ważne jest też żeby sprawdzić czy dany chipset obsługuje wybranego proca z i7 sandy bridge nie będzie problemu ale z nowszym ivy bridge to już nie jest takie oczywiste.

OC - overerclocking - podkręcanie coś jak chiptuning silnika :D

iGPU - integrated graphic processing unit - grafa zintegrowana w procu

 

grafika

nie ufaj integrze kup sobie cokolwiek. sam ostatnio upolowałem używanego gtx460 1gb za 300 zł, nawet za 400zł to wciąż dobra grafa. (zwróć uwagę że piszę o wersji 1gb). karta łatwo się podkręca więc można liczyć na jakieś gratisowe 20% wydajności.

 

zasilacz

na pclabie jest wątek o polecanych zasilaczach. nie ma sensu kupować czegoś za mocnego (gdzieś na tym forum już tłumaczyłem dlaczego) 500-600W spokojnie wystarczy nawet jeśli podkręcisz wszystko na maxa. grunt żeby to był produkt jakiejś sensownej firmy a nie szrot - odsyłam do pclaba.

zasilacze mogą być modularne (odpinane kable) te lepsze zwykle są. tak naprawdę to przydaje się to tylko na początku ew. jeśli często grzebiesz w kompie

 

pamięć

zajmujesz się tym co ja (archwiz) więc dam ci rade - pamięci nigdy za wiele. kup sobie 16gb ale koniecznie 2x8gb żebyś mógł kiedyś dorzucić jeszcze drugą szesnastkę. kupowanie pamięci 1333mhz dzisiaj trochę jest bez sensu bo kosztują one praktycznie tyle samo co 1600mhz. faktem jest że różnica pomiędzy jednymi a drugimi jest mało odczuwalna ale chyba jednak jakaś jest.

 

buda

kup se ładną jak lubisz ładne rzeczy (polecam poślinić się do lian li ;) ) a jak nie masz kasy a czasem budzi się w tobie majsterpopsuj to kup coś taniego i potnij, powierć zmodyfikuj tak żeby ci pasowało. taniego nie żal jak zepsujesz :)

dokup sobie do budy jakieś wiatraczki żeby był jakiś przewiew.

jak nie masz w zwyczaju rozkręcać budy raz na miesiąc to zainwestuj w filtry kurzowe.

 

chłodzenie

jak nie podkręcasz zostaw boxa. da rade, jak go od czasu do czasu odkurzysz.

osobiście uważam że niepodkręcanie to głupota więc skoro chcesz podkręcić :D to chłodzenie trzeba dopisać do listy zakupów. ja lecę na mugenach 2 (nie 1 nie 3 tylko właśnie 2). jak ci się uda namierzyć jakiegoś na allegro za około 100 - 120 zł to bierz w ciemnio. z nowych to nie wiem więc nie pomogę ale wydawanie 300 zł na chłodzenie to przegięcie. noctua jest super, piękna jak biżuteria ale w ciasnym budżecie i przy braku planów na ostre OC to zupełnie bez sensu... poszukaj czegoś od scythe.

 

dysk

7200rpmów

żadne green (bo planujesz zainstalować na tym system)

jeśli WD to seria black

jeśli segate to może ktoś inny podpowie bo ja na segate sie nie znam

grunt żebyś nie połasił się na dyski do systemów security (one nie sprawdzają błędów zapisu, co jest kluczowe przy nagrywaniu obrazu z kamer i tragiczne w skutkach przy normalnym użytkowaniu).

 

no to tyle się mi nasuwa rad... jak coś to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi pomogłeś. Złożyłem taki komputer:

 

WERSJA 1

 

1) Procesor Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K) 1193,00

 

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 700W modular SLI PSU (OCZ700MXSP-EU) 309,01

 

Dysk Western Digital Black, 3.5'', 500GB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD5003AZEX) 277,00

 

Lite-On DVDRW 24xSATA gen. bk (iHAS124-04) Wewnętrzny PC 68,00

 

Obudowa Antec One (0-761345-15970-8) 224,01

 

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 313,01

 

Pamięć Kingston KHX1600C10D3B1/8G 198,00

 

Karta graficzna Gigabyte GV-N550D5-1GI 376,01 ??

 

Suma 2958,04

http://www.morele.net/koszyk/

 

Obudowe i zasilacz wziąłem lepsze mając na uwadze, że jak sobie na spokojnie dozbieram coś kasy to kupię chłodzenie i podkręce procka i drugie 8GB Ramu jak będzie brakować. Plus jakiś monitor wtedy.

 

Myślicie, że mogę zamówić coś takiego?

 

Edit:

Jeszcze tak zobaczyłem co to sa te filtry przeciwkurzowe i może warto kupic jakąś obudowe przeciwkurzową? coś to daje czy nie bardzo?

http://chlodzenie.net/reviews/filtry-przeciwkurzowe-w-obudowach-komputerowych-mity-i-fakty/3/

 

i przykład obudowy: http://www.morele.net/obudowa-xigmatek-midgard-ii-midi-tower-czarna-ccc-am36bs-u01-496567/

 

Bo ja komputera za często nie odkurzam ;)

 

 

I jeszcze WERSJA 2

ta jest bez kręcenia i od razu finalna. Jedyne co bym dokupił w przyszłości to RAM jak będzie mi mało. Trochę lepsza grafika. Da się kupic niepasującą karte do płyty czy procka? Plus dorzuciłem chłodzenie żeby było cicho.

 

[TABLE=class: items]

[TR]

[TD] [TABLE=class: items]

[TR]

[TD][/TD]

[TD] Dysk Western Digital Black, 3.5'', 500GB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD5003AZEX) [/TD]

[TD] 277,00[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

[TABLE=class: items]

[TR]

[TD][/TD]

[TD] Lite-On DVDRW 24xSATA gen. bk (iHAS124-04) Wewnętrzny PC[/TD]

[TD] 68,00[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

[TABLE=class: items]

[TR]

[TD][/TD]

[TD] Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 [/TD]

[TD] 313,01[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

[TABLE=class: items]

[TR]

[TD]Pamięć Kingston KHX1600C10D3B1/8G [/TD]

[TD] 198,00[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

[TABLE=class: items]

[TR]

[TD][/TD]

[TD] Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) [/TD]

[TD] 135,00[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

[TABLE=class: items]

[TR]

[TD]Procesor Intel Core i7-2600 3.4GHz (BX80623I72600) BOX [/TD]

[TD] 1112,00[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

[TABLE=class: items]

[TR]

[TD]Karta graficzna Asus GF GTX 550Ti 1024MB (ENGTX550 TI DC/DI/1GD5) [/TD]

[TD] 425,55[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

[TABLE=class: items]

[TR]

[TD]Zasilacz OCZ ZS Series 650W, 80 Plus Bronze, ATX12V v2.2 and EPS12V (OCZ-ZS650W-EU) [/TD]

[TD] 272,01[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

[TABLE=class: items]

[TR]

[TD]Chłodzenie CPU Scythe NINJA 3 (SCNJ-3000) [/TD]

[TD] 179,57[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

Razem 2980 zł. Będzie to współgrać?

Edytowane przez rdawlud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ciągle bierzesz za mocne zasilacze. lepszy nie znaczy mocniejszy.

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=87417&p=1148984#post1148984 tu na końcu pisałem czemu za mocny zasilacz jest bez sensu. i tam tez masz linka do kalkulatora mocy.

2. w drugim zestawie masz niekręcącego się proca... naprawdę chcesz zaoszczędzić to 80 zł ? jeśli tak to poco bierzesz płytę na P67 ?

3. kupujesz droższą grafe która jest znacznie mniej wydajna niż to co ci poleciłem, oczywiście jest nowa i z gwarancją ale żebyś miał świadomość: http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=647&card2=632# :) da się niepasującą grafe kupić do kompa ale jest to baaardzo mało prawdopodobne bo kart na AGP już praktycznie nie ma, a jak są to tak śmiesznie wydajne, że na pewno się nie pomylisz ;)

4. filtry można kupić osobno uniwersalne i przykleić w dowolnej obudowie. a jak już chcesz zaoszczędzić to stara firanka się nada ;) a jak chcesz przyoszczędzić i nie masz ochoty się bawić w klejenie firanek to ... odkurz kompa raz na dwa miesiące...

 

tu można jeszcze sporo oszczędzić, nie masz żadnego znajomego w poznaniu, który za browara ci w składaniu pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Grafike wolę kupić nową jak już zdecydowalem się na wszystko nowe, modelu który poleciłeś nie ma w ofercie także starałem się znaleźć coś podobnego. Jak pisałem wcześniej grafikę chcę tylko do maxa, photoshopa i filmu. Nic więcej nie robię także chcę znaleźć jak najtańszą na której będzie się dobrze pracować. Grać z dnia na dzień raczej nie zaczne ;) a ta tańsza da radę?:

Karta graficzna Gigabyte GV-N550D5-1GI 422,00

zasilacz taki?:

Zasilacz OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze (OCZ-ZS550W-EU) 251,00

 

A co do znajomych to właśnie speca od kompów nie znam, jedni znaja się troche lepiej, inni trochę gorzej a nie chcę kupic czegoś co miałoby się popsuć bo bez kompa na architekturze to tragedia ;) pytam więc tutaj gdzie są ludzie dłużej w tym siedzący.

 

Chciałbym też kupić wszystko na raz w 1 sklepie, niekoniecznie morele bo jak jakiś inny jest też dobry to mi to bez różnicy.

Jak będziesz miał chwilę to poprosiłbym Cie o wrzucenie jakiegoś zestawu skoro ten mój się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to finalny zestaw byłby taki. Ciagle grafiki nie mam tylko. Procek spoko, płyta pasuje, dysk wersja black czyli najlepsza, zasilacz jest 550W dobrej firmy, na chłodzeniu i obudowie trochę musiałem oszczędzić ale wydają się ok, pamięci jakby co moge dokupić potem. Łącznie: 3027,58zł

 

1)Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 313zł

2)Procesor Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K) 1193zł

3)Dysk Western Digital Black, 3.5'', 500GB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD5003AZEX) 271zł

4)Karta graficzna Gigabyte GV-N550D5-1GI 420zł - wystarczy taka?

5)Pamięć Kingston KHX1600C10D3B1/8G 197zł

6)Chłodzenie CPU Scythe NINJA 3 (SCNJ-3000) 179zł

7)Zasilacz OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze (OCZ-ZS550W-EU) 251zł

8)Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) 135zł

9)Lite-On DVDRW 24xSATA gen. bk (iHAS124-04) 68zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim subiektywnym zdaniem kupowanie proca "nie K" jest bez sensu

 

To zależy od założeń. Między I3770K a I3770 bez K różnica w cenie często sięga ok. 160-200 PLN. Jeżeli budżet jest napięty ma to znaczenie, bo np. zamiast na OC można zainwestować różnicę w dodatkowe 8GB RAM, a to może być znacznie bardziej przydatne, niż podkręcanie. Jeżeli jest pole manewru to oczywiście możliwość podkręcania jest fajna, tyle, ze wzrost wydajności przy OC wcale znowu tak imponujący nie jest.

 

A tak z ciekawości czemu I7 2600 a nie I7 3770?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci cos zaproponuje, na podstawie zestawu z purepc.pl za 5200zl

1)Procesor Intel Core i7-3770K 1229zl - wydajniejszy, nowoczesniejszy, mniejszy pobor energii, z lepsza grafika http://www.youtube.com/results?search_query=hd+4000+gaming - obadaj sobie tutaj, wystarczy ci do wszystkiego czym sie zajmujesz, do tego mniejsze zuzycie energii i cisza co jest wg mnie ważne. Cenowo drozej o 30zl.

2)plyta główna - oni tam proponuja ASRock Z77 EXTREME4, za 496zl warte rozwazenia sa płyty z nizszego przedziału cenowego, nie chce mi sie wnikac jakie sa miedzy nimi róznice ale gdzies kolo 400zl znajdziesz taka która spełni twoje oczekiwania

np: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z77-pro4-464642/

3) -

4) karte graficzna jezeli nie renderujesz ani nie grasz w nowe gry w full detail sobie odpuść

5) -

6) czytajac pare opinii na necie raczej http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-517031/ bedzie lepszy a do tego tanszy

7) zasilacz całkiem spoko, ja swego czasu kupiłem

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

moge polecić bo cichy i jak narazie odpukać nic sie nie działo z nim

8) i 9) moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare slow na temat I7 3770 vs 2600.

 

http://warmbit.blogspot.com/2012/05/intel-core-i7-3770k-vs-core-i7-2600k.html

 

cyt. "Biorąc pod uwagę także wyniki podkręcania i problemów z temperaturą Ivy Bridge muszę przyznać, że zakup procesora z tej rodziny nie jest w ogóle opłacalny. Osoby, które posiadają i7 2600K lub 2700K nie powinny zmieniać procesora. Natomiast osoby, które szukają procesora z wysokiej półki powinny się zainteresować kupnem i5 2500K lub i7 2600K. Spodziewałem się lepszych rezultatów nowego procesora Intela, niestety zawiodłem się i myślę, że nie tylko ja..."

 

I to wie kazdy kto zna te dwa procki. I7 2600K jest bardziej odporny na stres, i lepiej sie kreci.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moją największa bolączką jest ta karta. Nie mam zielonego pojęcia co zrobić.

 

Procesor postawie na sprawdzony, zostawie ten co mam bo jakby mi zaczął się przegrzewać czy coś w sesji to leże.

I teraz w sumie czy karta zintegrowana czy nie to cenowo podobnie wychodzi, bo jak oszczędzam na karcie to musze mieć droższą płyte i procesor. Jaki model tej karty ewentualnie by pasował? Ten co wkleiłem jest ok? Bo jakby okazało się, że jednak integra nie daje rady to juz wolę wydac to 200 zeta więcej i do kompa się już nie dotykać tylko pracować.

Tyllko używek też nie chce brac.

 

Mam już szczerze dość tych zakupów...za dużo opcji.

 

Na obudowe zdecyduje się chyba na tą bo ma te filtry wbudowane a ja w środku grzebać nie lubię

http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-elite-430-czarna-bez-zasilacza-rc-430-kwn1-326666/

Edytowane przez rdawlud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zgadzam się z Traitorem. Komp do grafiki z zintegrowaną grafiką, to się mija z celem, chłopie jak komp pod maxa to na dzień dzisiejszy tylko GTX 460, 480 itd. w końcu po coś się tu radzisz. To są karty testowane i polecane przez setki użytkowników, dla jasności - lepszy używany GTX niz nowe sramty tamty:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsza grafa szybsze viewporty w 3dsie. ta którą wybrałeś da rade.

na pclabie jest wielki test schładzaczy. ew. obadaj czy nie znajdziesz czegoś wydajniejszego/tańszego od ninji.

filtry zrób sobie z firanki. jak jesteś na arch to tą odrobinę technicznego ogarnięcia powinieneś mieć żeby zrobić jakąś makietę. więc i z tym sobie poradzisz :) potraktuj to jako zajęcia z wzornictwa przemysłowego :) (swoją drogą, jeśli można zapytaç, który rok?)

reszta spoko choć da się za tą kasę wydajniej, ale na używkach i składajaąc samemu.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. To już nie mam wątpliwości, dorzucę jakąs kartę. Chętnie bym kupił tego gtx460 ale na morele go nie ma, gtx 480 kosztuje prawie 800zł czyli wypadam z budżetu a używanej elektroniki na allegro boje się kupować.

 

(swoją drogą, jeśli można zapytaç, który rok?)

 

3 rok teraz, nie cierpie makiet ;) wolę rysować albo w 3d siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego. Na gwarancji jeszcze 7 miesięcy:

 

http://allegro.pl/gainward-gtx-460-ddr5-768mb-192bit-gwarancja-7m-i3067215617.html

 

Bo to różne firmy widzę tez produkuja tego gtx'a, to robi jakas różnicę?

 

Chciałem wszystko złozyć w jednym sklepie i dostać gotowe ale do tego to już jakiegoś kumpla mogę w sumie tez poprosić. Chociaż ludzie chwalą sobie składanie w morele, albo sami te komenty piszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wersja 756mb wbrew pozorom różni sie od wersji 1gb czymś więcej niz ilosc pamieci ;)

szukaj 1gb.

nvidia produkuje tylko chip a karty skladaja rozne firmy. cos jak z plytami glownymi. karty pozzczegolnych producentow roznia sie glownie chlodzeniem ale czasem tez sa lekko podkrecane przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdecyduje się jednak na używana karte, boje się, że mi się spali czy kupię zajechana, allegro pod tym względem nie ufam a nie mam nikogo znajomego kto by sprzedawał. Także ostatnia prośba. Która karta, jeżeli nic innego nie da rady:

 

1) Karta graficzna MSI GeForce GTX 560 SE, 1GB DDR5 (192 Bit) N560GTX-SE-M2D1GD5/OC

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-560-se-1gb-ddr5-192-bit-n560gtx-se-m2d1gd5-oc-481238/

- to jest polecane przez juri36 w innym temacie

 

2) Karta graficzna EVGA GTX480, DDR5 1,5GB (015-P3-1480-KR)

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-gtx480-ddr5-1-5gb-015-p3-1480-kr-426744/

- ta kosztuje 800zł. Dla mnie za dużo na chwile obecną. Piszą, że głośno chodzi, mocny zasilacz potrzebny i w jakie to gry nie grają na dużych detalach. Ja nie gram w nic.

Co zyskuje kupując tak drogą karte w pracy tylko w maxie? Bo w ostateczności mogę przełozyć zakup kompa i sobie doskładać. Bo mam odłożone równo 3000zł, teraz komputer wychodzi 2638zł bez karty graficznej.

 

3) jakiś odpowiedniejszy model z morele.net

 

edit:

4) czytając forum wpadłem jeszcze na takie cos:

Karta graficzna Hewlett-Packard Quadro 600 1GB

http://www.morele.net/karta-graficzna-hewlett-packard-quadro-600-1gb-ws093aa-338068/

cena : 607zł

 

Na tą chwilę mam Radeon HD8450 512 MB i żadnych problemów z viewportem nie mam. Oprócz podglądu w nim większych tekstur rzędu 4000x4000px, które się nie wyświetlają.

Edytowane przez rdawlud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówiłeś że masz jeszcze jakiegoś kompa.

planujesz go sprzedać w całości ?

może coś z niego dało by się przełożyć do nowego. dysk? zasilacz? ram? chyba mnie znielubisz za te kolejne opcje i możliwości ;)

jak nie chcesz kupować karty póki co, to przełóż tego radeona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten komp na którym teraz pracuje to planowałem go sprzedać całego , dołożyć trochę kasy i kupić monitor albo trzymać w szafie jakby mi mój nowy coś odwalił i mieć jakiś zapas na którym bym projekty w sesji pociagnął jakby co ;)

 

Oglądam jeszcze zestaw tutaj kolegi z forum i wydaje się fajny:

http://www.morele.net/inventory/info/GJqav8/

 

 

Tutaj co prawda procek nie do podkręcenia Procesor serwerowy Intel Xeon® Processor E3-1240V2 [8M Cache, 3.40 GHz], ale podobno tak samo dobry jak i7 2600k. I coolera bym nie potrzebował wtedy czy mieć lepiej?

 

Co sądzicie o tym i7 2600k vs. Intel Xenon?

 

 

I miałbym 16GB ramu, dysk bym zmienił na ten WD mój tylko bo chyba szybszy i lepszy? Pojemność mi wystarczy 512.

No i na kartę coś by zostało jeszcze, tylko zawsze byłem przekonany że karty to tylko do gier albo GPU a przy pracy tylko w 3dsie nieistotne dlatego tak sie bronię przed zakupem takiej karty drogiej. Szkoda że tego gtxa 460 nie ma na morele bo byłoby z głowy.

 

W życiu bym nie pomyślał, że taki długi wątek wyjdzie. Mój zestaw z xenonem:

http://www.morele.net/inventory/info/cggVk/

 

3028 zł, wydaje się optymalny. Dużo gorszy będzie od i7 2600k?

 

I jeszcze musze się zastanowić czy nie lepiej słabszą kartę MSI GeForce GTX 560 SE, 1GB DDR5 (192 Bit) N560GTX-SE-M2D1GD5/OC zamiast EVGA GTX480, DDR5 1,5GB a różnice dołożyć do lepszego monitora, wtedy zestaw wyszedłby ok 2800zł.

Edytowane przez rdawlud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię chyba tak, bez karty kupię, wrzucę swojego Radeona HD8450 512 MB i najwyżej kartę potem zmienie zanim cenami do mnie zaczną strzelać znowu.

 

Będzie ta karta grać z płytą jaką mam?

 

Moim zdnaiem takie cos to jest chyba najbardziej wydajna opcja.

 

1 324668 Chłodzenie CPU Scythe NINJA 3 (SCNJ-3000) 1 179,57 179,57

2 360678 Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 1 320,01 320,01

3 372029 Procesor Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K) 1 1199,38 1199,38

4 413359 Zasilacz OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze (OCZ-ZS550W-EU) 1 239,00 239,00

5 453422 Lite-On DVDRW 24xSATA gen. bk (iHAS124-04) 1 65,00 65,00

6 472796 Pamięć Kingston KHX1600C10D3B1/8G 1 200,00 200,00

7 486603 Dysk Western Digital Black, 3.5'', 500GB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD5003AZEX) 273,00

8 529266 Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077)

 

I do tego jakiś monitor za 500/600 zł. Wiem, że mało ale ja nie jestem profesjonalnym grafikiem narazie i nie mam 1500 na monitor ;). Czytałem że ten jest ok cena/jakość. Głównie mi zależy na tym żeby kolory jakie mam na monitorze w miarę się pokrywały z kolorami wizek jakie wydrukuje na planszy.

 

http://www.morele.net/monitor-nec-accusync-as221wm-60002791-279056/

 

A jak nie to celowac w lcd czy led?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myslales poczekac do maja-czerwca ze skladaniem zestawu ? Maja sie pojawic 4770k cenowo beda zapewne w granicach 3770 a wzdajnosc ma wyrosnac o ok.15%. Przekladajac to na lopatologiczna metodologie cinbencha procek bedzie mial ok 9-10pkt + realna szansa na dobre OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności