Skocz do zawartości

zmiana sprzetu do 3dmaxa


makej

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie zawsze się to sprawdza , czasem droższy nie znaczy lepszy , tak miałem z grafika tańsza karta miała lepsze taktowanie i nie tylko

Jeśli ktoś siedzi w temacie to bedzie wiedział i dlatego pytam bo technika z dnia na dzień mknie do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sobie sprawdź wyniki procesorów spod Twojego socketa w teście Cinebench, który opiera się na bazie Cinemy 4D, czyli softa do grafiki 3d. Zobacz który wypada najlepiej i zakręć się wokół tego procesora. Jednak nie spodziewaj się cudów, płyta już chyba 6cio letnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kolega poscinal nozem wtyczke zasilania twardego dysku, tak by mu weszla odwrotnie do slotu:) Autentyk. Konsekwencje oczywiscie byly:)

 

A wracajac do tematu to polecam wymienic procek (i co za tym idzie plyte), na Intela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze widze to na stronie producenta plyty pisze ze wejdzie tam Phenom. Swego czasu Phenom II 1045T byl bardzo dobrym prockiem jesli chodzi o cena/wydajnosc. Jak nie chcesz zmieniac platformy i nie masz za duzo kasy do wydania to poszukaj takiego uzywanego procka. Ale jako ze z AMD dawno nie mialem doczynienia, to upewnij sie pierw ze twoja plyta obsluzy ten procek.

 

 

a szczerze mówiąc nawet nie bardzo chciałem

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja że intel jest lepszy , tylko zmiany płyty to zmiana całego kompa

Płyta + procek + na pewno mocniejszy zasilacz to są już koszta a co się z tym wszystkim wiąże to ekonomia

Jeśli zapnę zasilacz 800 W to jak pracuje kilka godzin dziennie to za prąd rachunek też jest ładny

800 W x 4 h dziennie = 3,2 kW dziennie x 30 dni = 96kW miesięcznie x 0.60 zł = 57.60 zł

Takie są realia

Zastanawiam się nad kupnem laptopa do pracy nad grafiką 3D

Sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie chodzi o kasę bo grafika, muzyka ,foto to moje hobby na które poświęcam dużo czasu

Z drugiej strony nie jest to mój chleb powszedni czyli trzeba się dobrze zastanowić na co wydać kasę

Jeśli najtańsza opcja to np 2000 tyś zł to tyle trzeba będzie wydać

Jest jeszcze sprawa aby dobrze wydać pieniądze

Obecnie myślałem nad lepszym prockiem i później pamięci dowalić

Teraz poważnie zastanawiam sie nad lapkiem

Tu na forum jest wiele mądrych głów i liczę że znajdzie się coś mądrego bo wywalić pieniądze i nie widzieć różnicy ( jakiejkolwiek ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cpubenchmark.net/ - sprawdz ktory procek bedzie pasował do Ciebie i czy skok wydajnosci bedzie istotny. Jak nie, to trzeba myslec o zmianie plyty glownej. Lapek to faktycznie nie najlepsza opcja przy ograniczonym budzecie.

 

p.s. zasilacz nie ciągnie nomninalnej mocy, tylko tyle ile potrzeba. Jak średnio polowa tego wyjdzie to będzie już absolutny max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX

Podnosi parametry średnio o 118% no i cena jest przyzwoita bo ok 320 zł

Tylko ja mam gniazdo AM2+ o on jest AM3 czyli chyba jakieś przejście trza będzie myknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy Totalna porażka

Nie wiem co jest grane

A więc tak

Miałem procesor AMD Athlon 64 x2 dual core 6000+ 3.0 GHz i wynik w cpubenchmark.net/ był ok 1100

I w tym programie pisało jeśli zmienię na Phenom x4 955 quad-core to będzie lepiej średnio o 120%

Kupiłem wymieniłem procesor i co i wielkie Gów.o

oto wynik po teście to ok 600 czyli mniejszy o połowę i na dodatek pisze że jak zmienię na procesor phenom x4 955 to mi się poprawi o

250% a przecież ja ten procesor założyłem,,, i opadła mi szczena

i co dalej ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności