Skocz do zawartości

New Mac Pro


Kramon

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka pomijająć tam nowe iosy itp... Apple zaprezentowało nową stację roboczą i prawdę mówiąc trochę się zastanawiam WTF?!

 

http://www.dobreprogramy.pl/Mac-Pro--Cube-powrocil,Blog,41857.html

 

Procesor to było wiadome że xenony raczej.. ale 2 karty graficzne od AMD? Dobra fakt Radeony są mocne w rysowaniu open GL (viewport) ale... tak po za tym to 80% programów jest akcelerowanych przez Cude Od Nvidi.

 

dziwne posunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Apfel nie lubi się z nvidią - czytaj wydajnosc zalosna. Tylko mimo wszystko cieawe jak na maku sklada sie te wszyskie amajzyn rzeczy bez wsparcia nvidii w adobe? Anyway chciałem kupić poprzednią generacje ale już rok temu to był straszny pasztet wydajnościony, teraz dogonili innych (byc moze, bo poprzednia generacja nie oferowala najlepszych CPU nawet w najdrozszej wersji), wyglada ciekawie, chodzenie też interesujące, ideane dla ludzi, ktorzy chcą wyglądać bardzo pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj troszkę info na temat wsparcia dla AMD:

 

(Opisane jako All but one Adobe After Effects GPU features use OpenGL, so work on AMD GPUs like those in new Mac Pro.)

 

http://blogs.adobe.com/aftereffects/2012/05/gpu-cuda-opengl-features-in-after-effects-cs6.html

 

W tym zastrzeżenie:

 

IMPORTANT: A common misconception is that After Effects requires one of a specific set of Nvidia GPUs. That is not true. Only the GPU-accelerated ray-traced 3D renderer requires this. The other GPU features work on any GPU that meets certain basic requirements, including AMD GPUs. See below for details.

 

One important point for users of previous versions of After Effects: The previous OpenGL renderer is gone. It was unreliable and problematic, and most people (rightly) turned it off except for OpenGL-Interactive mode. The OpenGL features in After Effects CS6 and later have been built fresh and do not attempt to solve the same problems as the previous OpenGL renderer. In other words, you no longer need to be scared by the appearance of the word ‘OpenGL’ as it relates to After Effects.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się Mac Pro dalej jest komputerem tylko do obrabiania filmów i zrobiony pod Final Cut Studio, na to wygląda skoro zrobili support pod AA, chociaż prawdę mówiąc Vray jeden z lepszych silników jest CPU od tego jest xenon. A viewport to jednak działka AMD nie Nvidi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kubeł Dartha Vadera to oprócz jakiegoś wydruku z drukarki 3d to wszystko na co stać było apple w tym roku.

Pewnie zabrakło Guru - ale Steve przebywa teraz z krainie wiecznego emejzingu...

Po zdjęciu obudowy robi efekt wizualny - ale co z tego wyjdzie to się okaże - czy w ogóle coś będzie.

6 gniazdek thunderbolt - gdzie najtańsze akcesorium to chyba kabel za 49$.

Po wporwadzeniu thundebolta nie było nawet co do tego podłączyć.

Jakimś dziwnym trafem apple promuje ten interfejs w swoim rezerwacie.

Ogólnie ostatnio apple pożegnało się z użytkownikami pro (zwłaszcza po super nowości - niekompatybilności wstecznej final cut)

Według mnie nie wierzył bym, że kozy dają nurka i będzie to stacja pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ęPo wporwadzeniu thundebolta nie było nawet co do tego podłączyć." największa bzdura na świecie o tuż.

 

Masz Macbooka Pro z dziadowską kartą od Nvidi z literką M która nie nadaje się do pracy/renderingu powiedzmy. Ale masz w domu np GFX Titana albo jakiegoś mocnego radeona do viewportu. Za 300$ kupujesz elegancką skrzyneczkę. wkładasz doniej tą kartę pakujesz wszystko do plecaczka.. idziesz sobię gdzieś popracować. wyjmujesz lapka kładziesz na biurko wyjmujesz skrzyneczkę wielkości karty bo to po prostu obudowa + zasilacz do karty, i przez thunderbolta podłączasz tą kartę i możesz cieszyć się kartą z PC w laptopie.

 

Fakt bezużyteczny ten thunderbolt :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dizajn Maca Pro jest intrygujący. Rzeczywiście przypomina trochę śmietnik, ale jak już, to taki z Gwiezdnych Wojen :)

 

Na pewno minus dla mnie, że nie ma to już wbudowanego DVD (lub najlepiej bluray). Plusy: wymiary, parametry. Ciekawe na ile będzie potem możliwości rozbudowy. RAM chyba można dołożyć, ale już np. wymiana karty graficznej - będzie możliwa?

No i ja w sumie nie wiem nic o tych kartach graficznych, które chcą tam zamontować. Ciekaw jestem przede wszystkim współpracy z Blenderem. No i na pewno ważnym dla mnie czynnikiem będzie cena.

 

Z oceną wstrzymam jednak do jesieni, kiedy Mac Pro trafi do sprzedaży. Jak się iPad pojawił, to myślałem, że to nie wypali, że nie będzie rewolucji, a jednak. Mam jakiś kredyt zaufania do Apple. Poczekamy, zobaczymy. Póki co na pewno jestem zaintrygowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dizajn Maca Pro jest intrygujący. Rzeczywiście przypomina trochę śmietnik, ale jak już, to taki z Gwiezdnych Wojen :)

 

A co ja napisałem? Kubeł Dartha Vadera

 

Co do wymiany karty jesteś w kolosalnym błędzie.

To jest komputer bardzo ZEN

Idealny i jedynie słuszny.

Aple nie przewiduje rozbudowy - kupiłeś ideał i się nim ciesz.

Napęd? Jaki napęd. Nie jest ci potrzebny więc go nie ma. Co najwyzej ty jeszcze o tym nie wiesz, że ci go nie potrzeba.

Tak samo było z gniazdem RJ - zostało usunięte bo kto teraz podłącza kable - jest wifi

 

darth-vader-vs-Mac-Pro.jpg

Edytowane przez infected
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300$ kupujesz elegancką skrzyneczkę. wkładasz doniej tą kartę pakujesz wszystko do plecaczka.. idziesz sobię gdzieś popracować. wyjmujesz lapka kładziesz na biurko wyjmujesz skrzyneczkę wielkości karty bo to po prostu obudowa + zasilacz do karty, i przez thunderbolta podłączasz tą kartę i możesz cieszyć się kartą z PC w laptopie.

 

 

albo:

komp.jpg

Oszczędzasz 300usd i po prostu w plecaczku masz kompa bez %&bania sie. Ba nawet dwa Titany możesz mieć (ten zestaw działa też z Radeonami).

Już widzę te akcje w biurze - "gdzie mi pani tą rure do odkurzacza wkłada, to komputer!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spieszyło - to mój zestaw podróżny, wróciłem tylko do małego wiatraka, bo musiałem Coller Mastera ciągle rozpakowywać na lotniku i mnie zawsze zawracali z samolotu do walizki, a teraz mieszczę w 'plecaczku'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności