Skocz do zawartości

Papuga Short - reaktywacja


Qbikster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu postanowiliśmy reaktywować papugę i dziś nastał dzień publikacji

http://www.dashdot.pl/blog/index.php/2013/06/a-parrot-short-animation/

 

Dla tych którzy pamiętają - short został skrócony i nieco przemontowany i zyskał swóją własną muzykę więc można go oficjalnie pokazywać.

 

Dla tych którzy nie pamiętają - życzę miłego oglądania i zapraszam do artykułu o tworzeniu papugi:

 

http://www.dashdot.pl/blog/index.php/2010/02/making-of-papuga/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja pamiętam pierwszą odsłonę filmiku. I uważam, że pozbycie się z ilustracji muzycznej tego angielskiego szlagieru daje jednak gorszy efekt. Tamta odsłona była zdecydowanie bardziej, nie wiem czy to dobre słowo - emocjonalna.

W pozbyciu się tamtej muzyki chodzi o ew. problemy z prawami autorskimi?

Nie jestem specem, ale przy niekomercyjnym użycie wystarczy chyba podanie autorów muzyki w napisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do muzyki. Wcześniejsza wersja dużo bardziej mi się podobała. Montaż w poprzedniej też jakby bardziej, z tego co pamiętam, ale ten też jest OK.

Żeby nie był, że mi się nie podoba... Wciąż to jest bardzo dobre, sympatyczna historyjka, bardzo to jest fajne wizualnie, ale muzyka jest niestety nie najlepsza i trochę ciągnie całość w dół. W dodatku początek jest nagrany w słabej jakości, trochę jakby komórką w garażu było to nagrywane.

 

Nie jestem specem, ale przy niekomercyjnym użycie wystarczy chyba podanie autorów muzyki w napisach.

 

To nie jest oczywiście ogólna zasada. Niektóre licencje Creative Commons pozwalają na takie wykorzystanie utworu, ale muzyka z pierwotnej wersji raczej nie jest na tej licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mallow

To nie jest oczywiście ogólna zasada. Niektóre licencje Creative Commons pozwalają na takie wykorzystanie utworu, ale muzyka z pierwotnej wersji raczej nie jest na tej licencji.

 

To był jakiś normalny ichniejszy przebój, więc raczej pod takie licencje faktycznie nie podpadał.

Szkoda bo dużo lepiej podkreślał euforię doznań papugi i później ich "upadek". Można było odczuć, że historia która jej się przydarzyła była wyjątkowa i niepowtarzalna. Przy teraźniejszej ilustracji muzycznej brak jest tego dramatyzmu. A to jest przecież najistotniejsze clou filmu.

 

Oczywiście tak czy owak animacja jest bardzo fajna. Ale to "coś" miała absolutnie tamta wersja. Tak to widzę.

"Mówię jak jest" Mariusz Max Kolonko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za informację - jakiś czas temu mieliśmy jakiś syf na stronie - może to przez to?

 

Na pewno przez to. Swoją drogą nawet kara była za linkowanie do Was! Ten syf musieliście mieć niezły.

 

Dlaczego nie zamieszczacie filmów na Vimeo na przykład (dodatkowo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności