Skocz do zawartości

kolory ps - 3dsmax vray


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pamiętam jak kiedyś mnie wkurzało, że jakieś takie mało ostre kolory w photoshopie mam, a okazało się że przez przypadek klawiszami Ctrl+Y włączyłem CMYKa, więc możliwe że tak jak Pawelkos mówi że niewłaściwy profil w ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profil w psie jest okej. Ale kumpel mi tez cos mowi ze to moze chodzic o gamme, ale sam nie czai dokladnie. Bo zauwazylem tez ze jak renderuje sobie to ladnie wyglada, ale jak zapisuje to jest strasznie wyblakle. Nigdy tak w zadnym rendererze nie mialem, vraya pierwszy raz uzywam wiec winie jego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troszeczkę się zgodzę z Juzwa. W 2014 nie można już samemu (a przynajmniej ja nie potrafię) ustawić input/output gamma, co dla mnie jest dużym utrudnieniem. W tej chwili trzeba już zwracać uwagę czy Srgb jest włączone czy nie, pamiętać jaka output gamma jest przypisana do danego formatu pliku, zwracać uwagę z jaką gammą są wczytywane tekstury, a to w połączeniu daje już sporą możliwość "pomyłek" przy rendrze i zapisie. W 2013 ustawiałeś w customize i działało globalnie, a teraz "figa z makiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki xmass. Ja skupiłem się na przeszukiwaniu helpa. Pierwszy sposób fakt, działa. Tylko to przecież śmieszne żeby tak skomplikowany program jak 3ds max wymagał takiej "ekwilibrystki" dla ustawienia podstawowych parametrów. Skrypt (jaki prosty :-) ) dużo lepsze, tylko przerobić tak, żeby uruchamiał się z maxem i automatycznie zmieniał gamma na ustawioną w skrypcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności