Jump to content

kolory ps - 3dsmax vray


Juzwa
 Share

Recommended Posts

Pamiętam jak kiedyś mnie wkurzało, że jakieś takie mało ostre kolory w photoshopie mam, a okazało się że przez przypadek klawiszami Ctrl+Y włączyłem CMYKa, więc możliwe że tak jak Pawelkos mówi że niewłaściwy profil w ps.

Link to comment
Share on other sites

profil w psie jest okej. Ale kumpel mi tez cos mowi ze to moze chodzic o gamme, ale sam nie czai dokladnie. Bo zauwazylem tez ze jak renderuje sobie to ladnie wyglada, ale jak zapisuje to jest strasznie wyblakle. Nigdy tak w zadnym rendererze nie mialem, vraya pierwszy raz uzywam wiec winie jego :D

Link to comment
Share on other sites

A ja troszeczkę się zgodzę z Juzwa. W 2014 nie można już samemu (a przynajmniej ja nie potrafię) ustawić input/output gamma, co dla mnie jest dużym utrudnieniem. W tej chwili trzeba już zwracać uwagę czy Srgb jest włączone czy nie, pamiętać jaka output gamma jest przypisana do danego formatu pliku, zwracać uwagę z jaką gammą są wczytywane tekstury, a to w połączeniu daje już sporą możliwość "pomyłek" przy rendrze i zapisie. W 2013 ustawiałeś w customize i działało globalnie, a teraz "figa z makiem"

Link to comment
Share on other sites

Dzięki xmass. Ja skupiłem się na przeszukiwaniu helpa. Pierwszy sposób fakt, działa. Tylko to przecież śmieszne żeby tak skomplikowany program jak 3ds max wymagał takiej "ekwilibrystki" dla ustawienia podstawowych parametrów. Skrypt (jaki prosty :-) ) dużo lepsze, tylko przerobić tak, żeby uruchamiał się z maxem i automatycznie zmieniał gamma na ustawioną w skrypcie :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy