Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aspiracje mam ogromne, a wykorzystywał? - głównie do malowania, czasem przyda się do odrysowania konturów z jakiejś kartki (nieraz potrzebowałem, a myszką, to sobie można... - dlatego jeśli wybiorę a6 to Graphire nie Volito) no i jeszcze raz do malowania (głównie tekstur, ale nie tylko)

Jeszcze nigdy nie trzymałem takiego czegoś w ręku, więc jeśli będzie wygodniej niż myszką, i będzie działać, to do Mayki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli malowanie jako zawodowy 2d grafik odpada?

 

Poza tym... co takigo ma graphire, czego nie ma volito, a co przydaje sie do przerysowywania ? Ta przezroczysta plytka do "przytrzymywania" kartki? Nie wiem jak to rozwiazali w g4, ale w g3 to totalna porazka byla - ciezko to zdjac z tabletu, a co dopiero zapiac z czyms pod spodem (istnieje ryzyko, ze zlamiesz sobie ta cholerna plytke i jakies 150zl nie Twoje :/ )

 

IMO do przerysowywania najlepszy jest skaner + przezroczysta warstwa w szopie + jakikolwiek wacom. Duzo latwiej i przyjemniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jełśi chodzi o przerysowywanie, to tak robiłem + myszka, ale chyba szybciej tabletem.

Noo zawodowy CG2D to ja nie jestem i raczej nigdy nie będę :/

Z tym graphire to dokładnie - płytka (i oczywiście większa rozdzielczość)

 

Tylko czy a6 nie jest za mały na sterowanie Maya/StudioTools ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w mayce tablecikiem sie miodzio dziala :], sculpt, 3DPaint, malowanie fluidow, wszystko wykrywa zmienny nacisk...

a co do rozmiaru to ci chyba nikt nie powie, bo to imo bardzo indywidualna kwestia, i tez kwestia przyzwyczajenia, najlepiej wyprobowac samemu (ale odkrycie :p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Graphie miały ciut wygodniejsze piórko (pokryte gumą i takie tam). Jednak Volito2 ma już piórko bardzo zbliżone do Graphire. Jedyna różnica w przypadku Volito2 i Graphire3/4 to wyższa rozdzielczość tych drugich. Trzeba jednak wiedzieć czego szukać żeby to zauważyć ;) Jednak jeżeli masz kasę to bierz Graphire jest taki Apple'owy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie pół roku temu graphire 3... i za dwa miechy już zdaje się było g4.. i dało się kupić bez fajerwerków typu mysza i ps elements.

To co mogę powiedzieć to wszystko jest gites, ale przeszkadza jedna rzecz - piórko jest do dupy jak na taką cenę. działało jak tani długopis - to znaczy "rysik" ruszał się w obudowie. To tak, jak w tanim długopisie kiedy jak naciskasz to wkład Ci zmienia położeie w średnicy obudowy, bo obudowa ma większą średnicę niż wkład. Strasznie utrudniające rysowanie. Naszczęście udało się to wyeleminować wkładając do środka kawałek papieru...

Także to był wielki zawód na firmie wacom. Inny zawód był taki ze nie dostarczyli seriala do ps elements..;) ale przysłali mailem jak do nich napisałem.

Po za tymi niewygodami jak już pisałem sprawdza się nieźle. Mysz też przypadła mi do gustu, ale wszyscy którzy próbują coś zrobić na mojej myszy szybko się irytują. no nic kwestia gustu chyba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maceo, w moim piórku też "rysik" minimalnie się rusza ale to absolutnie nie przeszkadza w rysowaniu bo:

-tablet nie jest tak czuły żeby to wyczuć (to przecież przy najdelikatniejszym dotknięciu rysikprzesuwa się w obudowie).

Albo masz gówniane piórko albo bardzo dziwaczną metodę rysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o rysowanie nawet, bo jak robisz coś np. przesuwasz coś, albo chcesz trafić w punkt to od chwili dotknięcia piórka do powierzchni a naciśnięcia jest przesów na ekranie. nie wiem jak to wytłumaczyć. Bo teraz z tym papierkiem też mi się rusza delikatnie (i to jest ok), ale bez to poprostu skacze strasznie jakby miał luz z 1,5 mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie:

 

a) jestes przewrazliwony

b) masz zepsutego wacoma (LOL! :D )

c) masz tablet pentagarma i wydaje Ci sie ze to wacom

 

innych rozwiazan nie widze :) Pierwszy raz czytam opinie, gdzie ktos narzeka na piorko od wacoma o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

1. już nie narzekam bo włożyłem tam kawałek papierka :D

2. być może przewrażliwiłem się, kiedy spodziewając się wiele rozpakowałem pudełko i dostałem grzechotkę - jak się go potrząśnie wszystko lata.. no i generalnie wg. mnie nie wygląda to max solidnie. myślalem, że będzie chociaż jeden element gumowy i wrażenie super eleganckiego pióra :D wiem że oczekiwałem zadużo ;)

3. Pentagrama ? hmm.. na pentagramie to się chyba szatany rysuje tylko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu kupowac kredensu! ludzie o czym wy tu gadacie? mam wacoma graphire 2 :\ czy jakos tak. texturki sie maluje super. jest myszka, piorko- bez kabli i baterii. mysle, ze dla grafika, 450zl to nie jest wydatek Bog wie jaki > no raz na te 5 lat trzeba wydac i koniec. a im wiecej masz hajsu tym kupujesz wiekszy. i koniec...nie ma o czym gadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maceo narzeka, ze piorko jest be :D Fakt, jak si epotrzasnie piorkiem to wszystko w srodku sie obija (glownie gumka robi zamieszanie), ale rysik jest jak najbardziej stabilny. Co to gumowych czesci, to mozesz sprobowac sciagnac gume z jakiegos dlugopisu i zalozyc ja na piorko. Ja mialme taki patent przez kilka dni, ale uznalem ze niewygodnie mi sie tak rysuje i wroilem do wersji fabrycznej :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to żeby nie było, że mi się źle nim rysuje, bo się rysuje baaardzo dobrze i wszystko co robię się robi nim bardzo dobrze. Tylko, że z włożonym skrawkiem między "wkład" a obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ty masz taki problem ;P

Pewien luz jest nieunkniony (w tych starszych piórkach) ze względu na użyte materiały, w końcu rysik nie jest osadzony w tytanowej tulei tylko w plastiku więc musi się nieco ruszać.

Nie mam natomiast jakichkolwiek przeskoków czy drgania wskaźnika a mam ponad roczne już Volito. Nigdy nie było ani jednego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, kupiłem sobie dzisiaj tablet i mam w zwiazku z tym małe pytanko

ogólnie jest to bardzo fajny sprzęcik [WACOM Graphire 4 A6] - tym badziej jak porównuję go do mojego starego pentagrama:)

 

Chodzi o to żę przy szybkim rysowaniu "zygzaków" na koncach pojawiają sie małe przeskoki.

[oznaczone na czerwono]

 

tabletskoki8ru.th.jpg

 

Będę wdzięczny za odpowiedź czy to normalne czy nie, [byćmoże ten temat był już omawiany tutaj ale nie mogłem go znaleźć, wieć ew. nakierujcie mnie gdzie...].

 

Pozdrawiam, dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to dobre miejsce na zadanie tego pytania ale niewiem czy

sie przypadkiem niepowtarzam

Mam Pentagrama ShitXXL jest zmorą początkującego grafika w dziedzinie

rysunku/szkicu. Tak jak przedmówcy są straszliwe przeskoki , piórko sie zacina jak diabli. Wg mnie to był zbyt pochopny zakup ,zbyt szybki.

 

I teraz chcialłem sie zapytać:

2012355.jpg

 

Jaka jest różnica miedzy WACOM Graphire 4 Studio XL(971zł) a WACOM Graphire 4 Classic XL(834zł)

Chodzi mi nie tylko różnice cenowe :D ale szczegóły przy pracy jesli

ktos taki posiada. Bo wkońcu 1000 zł wyrzucic to raczej niemało jesli jeszcze samemu sie kasy niezarabia :)

 

Wiem tylko ze przy obu:

Obszar roboczy: 208,8x150,8mm

Rozdzielczość: 2000lpi

Ilość poziomu nacisków: 512

...

 

I wogóle który radzicie wybrać? Jeśli już ...

 

A własnie o mały włos zapomniałbym co do powierzchni tych tablecików.

Czy jest taka samo slisko jak na Pentagramie XXL ? Czy moze powierzchnia przypomina

papier?

 

--- edited #01 ---

Belus ->Rzekłbym wybornie. To spoko ogólenie PS RULEZ , kupując Pentagrama XXL też dostałem

oprogramowanie które zainstalowałem i odinstalowałem :) w ciągu 1 minuty wiec lepiej

kupic bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żę przy szybkim rysowaniu "zygzaków" na koncach pojawiają sie małe przeskoki.

[oznaczone na czerwono]

 

tabletskoki8ru.th.jpg

 

 

to normalne - testowalem to na 3 tabletach. :)

 

Mam pytanko - wie ktos cos moze na temat budowy i działania tabletów? (budowa piorka itp) Kolega potrzebuje tego do pracy dyplomowej i niegdzie nie moze nic znalezc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anomal: calkowicie normalne. I co ciekawe nie jest to wina tabletow, a windowsa (chyba, bo na innym systemie nie probowalem). Dokladnie to samo dzieje sie na myszach optycznych. Na kulkowych ciezko zrobic taki przeskok, bo nie da sie takiej myszy szybko przesunac.

 

 

saskybody: powierzchnia tabletu Graphire3 przypomina powierzchnie sciany grubej szklanki. Mysle ze w G4 tez tak jest.

 

Classic i Studio roznia sie tylko opogramowaniem, wiec nie ma sensu za to placic. Lepiej wydac ta kase na dodatkowe koncowki, czy dodatkowy RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja obecnie tez uzywam Pentagrama XXL i nie narzekam ani na przeskoki ktorych albo nie ma, albo sie pojawiaja bardzo rzadko (czyli pewnie z winy systemu/kompa) a piorko tnie sie tylko jak baterie siadaja (co jest wada- ze jest na baterie ;-) ) albo jak system domaga sie restartu ;-)

 

Przed chwila wlasnie testowalem to z tymi przeskokami, i albo wy machacie rekoma z predkoscia swiatla, albo moj tablet jest jakis cudowny;-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zdarzają przeskoki, ale dużo mniejsze - w photoshopie nieczęsto, ale za to w painterze 9 dość często. Sporadycznie, gdy robię prostą kreskę, pojawia mi się dziwny artefakt - tak, jakbym bardzo szybko zrobił poziomą kreskę w lewą stronę. Nie jest to upierdliwe jakoś bardzo, tymbardziej że zawsze można Ctrl+Z nacisnąć ;) Poza tym, zauważyłem że ma to związek z pracą hdd - jak mam za dużo softu w tle, to painter potrafi się dławić.

 

BTW, korzystam z Intuosa 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus - ok, sprawdzilem i pojawiaja sie faktycznie, ale raczej sporadycznie i nie sa takie duze jak te ktore tutaj ktos wczesniej prezentowal ;-) W sumie pojawiaja sie jak macham na tyle szybko, ze przy takim niemalym dokumencie moj komp ma problemy z odswiezaniem obrazu na czas :]

No nic, fajnie ze w ogole mowicie ze cos takiego jest;-) Ja dotychczas tego nie zauwazylem, bo tak szybko nie macham jak maluje :P za mocno bym sie zmeczyl ;p

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad zakupem tabletu Volito 2 ale mam kilka watpliwosci, ktore chcialbym rozwiac przed kupnem :)

 

Czy tabletem Volito 2 da sie uzyskac gradient bezproblemowo?

Pytam, poniewaz dawno temu kupilem volito 1 ale nie uzywalem raczej. Ostatnio chcialem go odswiezyc, lecz zauwazylem ze piorko przy bardzo niewielkim nacisku osiaga juz max. Gdy prawie nie naciskam, uzyskuje przedzial okolo 1-20% sily nacisku, potem jest od razu max wartosc koloru badz grubosci kreski. O uzyskaniu posrednich wartosci mozna zapomniec :/ W przypadku Graphire 2 kolegi, problemu takiego nie bylo. By osiagnac max, trzeba bylo na prawde troche przycisnac, prawie jak miekki olowek. Roznica kolosalna w porownaniu do mojego Volito.

W zwiazku z tym chcialbym zakupic Volito 2, lecz troche obawiam sie czy nie bede miec z nim takich problemow.

 

Mam tez pytanie o sterownik. Czy w Volito 2 mozna wyregulowac krzywa nacisku jak np w Graphire 2 (badz czy taka regulacja, niekoniecznie w takiej samej postaci, jest dostepna w programach typu Photoshop czy Painter) i czy mozna przypisac przyciskom np konkretnie prawy ALT a nie ogolnie ALT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy wyzej wymieniony Tablet Volito 2 jest wart kupna? To jego cechy:

Obszar roboczy	127,6 x 92,8 mm
Rozdzielczość	1 000 lpi
Ilość poziomów nacisku	512
Piórko	tak (bezprzewodowe i bezbateryjne)
Interfejs	USB 2.0
Oprogramowanie	ArtRage Wacom EditionEdition
Wymiary	210 x 208 x 17 mm
Dodatkowe informacje	obsługa systemów operacyjnych: Windows 95/98/ME/NT/XP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macburlak możesz spokojnie brać, powiem to po sobie, bo od dzisiaj jestem posiadaczem volito 2. Zapłaciłem za niego 170 zł i było warto :). Na początek jest doskonały :) i bez problemu dziala z ps cs2 :) Teraz malowanie tekstur nabrało nowy wymiar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy wyzej wymieniony Tablet Volito 2 jest wart kupna? To jego cechy

 

 

pierwszy raz widze, zeby ktos "nowy" nie rzucil sie na pentagowno. Bierz bez zastanowienia, tylko poszukaj dobrej oferty bo roznice cenowe sa czasem naprawde duze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie odnosnie tabletu Wacom Graphire 4 A6; (link do aukcji allegro: http://allegro.pl/item93353353_tablet_wacom_graphire_4_classic_dark_computers.html ) czy jest on adekwatny do ceny (419zl)? a moze lepiej wybrac cos innego w tej cenie? bede wdzieczny za wszelkie info. by the way, czy Volito 2 jest dobrym tabletem? moze bylby wystarczajacy na poczatek i nie trzeba doplacac do Graphire 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej można dostać Graphire3 ale w 4 jest poprawione piórko i ładniej wygląda :D Nie ma alternatywy jeśli chodzi o inną firmę. Tylko Wacom. Napewno się nie zawiedziesz, chyba że nie jesteś stworzony do tabletu bo to też się zdarza raz na 17 milionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Graphire 3 XL i nie ma nic takiego jak opóźnienia. To może być wina kompa, jak uruchamiałem go na jakimś lapie 800 Mghz + 256 (?)Ram to np. w Gimpie były lagi i w PS też, ale mniejsze...

 

Ale za równo na Ath 3000+ 2GB jak i PowerPC1.33 + 512MB chodzi dobrze bez opóźnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to wina Photoshopa gdyż jak już tu wcześnij pisałem jest on bardzo wrażliwy na skoki zużycia procesora i zamiast zbuforować to co rysowaliśmy w czasi skoku to on sobie olewa i daje przeskok kiedy już odzyska zasoby mocy procesora dla siebie.

Jedyne wyjście to albo zmienić komputer na szybszy albo zmienić program :D

Można też zmienić priorytet PS na above normal albo high w task manager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności