Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

mam P4 2,5GHz + 512 MB RAM - hdd raczej nie jest zapchany - na C mam blisko 5 Gb wolnego. Zastanawiam sie czy nie dorzucic jeszcze jednej kosci ram'u 512. Będe się zastanawiał do godziny 15tej później pójdę do sklepu :)

 

Edit:

Teraz jestem w pracy i dopiero później zabiorę się za testy tabletki. Co do CS2 to być może masz rację ale pozwolę sobie zaznaczyć, że podobne zachowanie miałem podczas startowego tutka dot. obsługi wacka - "drawing&painting". Najpierw sprawdze stery - bo o ile się nie myle wogóle żadnych nie wgrywałem - przyzwyczajenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra komp wydaje się wystarczająco mocny ale może masz duże skoki zużycia procesora? Czy tylko PS chodzi kiedy malujesz? Wszelkie DC++ i pokrewne działają tu na niekorzyść. Tego problemu nie ma w Sketchbook Pro (co juz niejednokrotnie w tym wątku pokazywałem) więc jest to ewidentnie wina Photoshopa.

 

Spróbuj zainstalować np. PS 7 i zobacz czy przeskoki są równie dokuczliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w życiu - w tle działa azureus, winamp i komunikator - skoków procka nigdy nie odczułem - ale gdyby nawet, to podejrzewałbym twardego (a ten ma niecałe 6 miesięcy) - komp w pracy (nawet jak nic na nim nie robiłem - czyt. nie dotykałem klawiszy) robił mi takie akcje przez konającego maxtora. Póki co nie przymierzam się do drastycznej zmiany konfiguracji kompa, ale czy zwiększenie ramu w tym wypadku mogłoby coś dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie niewiele jeśli chodzi o te przeskoki. Może szybsza pamięć nico pomoże.

 

Oto przykład jak różnie reagują Photoshop i Sketchbook na wariackie machanie piórkiem:

1. Photoshop

photoshop2zi.th.gif

 

2. Sketchbook

sketchbook6ms.th.gif

 

Komputer to Celeron 600@845Mhz + 448MB RAM + Winp XP pro na starym 20GB dysku na ATA33.

Chyba nie trzeba komentować rezultatów. Machałem najszybciej jak sie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniec weekendu już na zakręcie, testy przeprowadzone i w końcu mogę już śmiało powiedzieć że jestem zadowolony z wydanych pieniążków na volito2 :) Nic się nie tnie, idzie jak przecinak ;) Praca w zbrush kompletnie się odmieniła - na plus w moim odczuciu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie oplaca sie inwestowac w G4 A6 jesli jestes poczatkujacy. Kup sobie Volito2 i zobacz wogole jak Ci sie rysuje. Tablet wacoma zawsze mozesz sprzedac i zawsze znajdziesz kupca :)

 

pojawila sie nowa cena, graphire4 - 395zl; volito2 - 210zl; pewnie roznice sa w jakosci, bo w innych bajerach roznicy raczej nie widze. wiesz Deus, grafika zajmuje sie od paru lat, rysuje i koloruje sporo artow ale za pomoca myszki, wiec calkiem poczatkujacym nie jestem; poczatkujacym jesli chodzi o tablety. dziwie sie ze do tej pory nie zakupilem takiego%) teraz serio mam dylemat, bo czytajac opisy nie widze wiekszej roznicy miedzy tymi tabletami - a jakas musi byc skoro cena jest prawie drugie tyle wyzsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam wacom'a volito 2 i czy to normalne że po kilku godzinkach mazania prawie cały obszar tabletu po którym się jeździ piórkiem jest pełen rysek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już niedługo nowy wątek dotyczący tabletów. Tam znajdziecie odpowiedzi na takie pytania jakie zadał Bushi.

 

Póki nie ma wątku odpowiem tu.

Volito2 to nic innego jak Volito (1) w nowym opakowaniu i nowym piórkiem które ma 2 przyciski zamiast jednego.

Tablet sprawuje się świetnie. Nie ma żadnych dziwnych zachowań, problemów z wykryciem tabletu przez system czy programy graficzne.

Krótko mówiąc nie ma się co zastanawiać tylko zasuwaj do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie zasmiecac

zakupiłem wacom volito2, i męczy mnie jeden taki detal, jak zbliże końcówke długopisu do tabletu, to odrazu sie uaktywnia i przejmuje funkcje lpm i nic niemoge narysowac bo mi sie ciągnie linia za końcówką, zmiejszyłem czułość końcówki w opcjach ale na niewiele to sie zdało

i tu sie nasuwa moje pytanie czy i jak mozna zmienic ustawienia końcówki żeby nie pełniła funkcji lpm, czy musze sie przyzwyczaić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak chyba musisz dotknąć powierzchni tabsa by coś nabazgrać? Co z tego, że kursor się przesuwa. Albo pracujesz myszą albo pen'em - zdecyduj się.

niechodzi mi o to

jak zbliże końcówke do tabletu to juz mi zaczyna rysować, a ja tego niechce

a tak wogole to uzywam ps cs2

moze w cs tego niema??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj się stałem posiadaczem G4 A6. Na razie nie rysowalem nic konkretnego, bo zaraz wychodze i nie zdążylem, zaledwie w PS spróbowalem tym pobazgrać - nie ma podstaw do marudzenia. :) jdyne, co wkurza, to łatwośc wychodzenia poza krawędź czujnika tabletu, no, ale to chyba jasne, że musi miec on jakieś swoje granice. to chyba kwestia przyzwyczajenia...

No, dobra... może powinien lepiej wyczuwac rysik na odległość ponad powierzchnią. U mnie konczy się ona 2,5 cm. ponad nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

petep: tzn ze nie mozesz przesunać kursora (jeli jest brush ofkoz) w csie bez narysowania czegokolwiek? to wyglada jakby rysiki byl wpadniety i zblokowany. Nigdy czegos takiego nie mialem ale soft chyba raczej wyklucza skonfigurowanie tab. zeby tak dzialal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petep: tzn ze nie mozesz przesunać kursora (jeli jest brush ofkoz) w csie bez narysowania czegokolwiek? to wyglada jakby rysiki byl wpadniety i zblokowany. Nigdy czegos takiego nie mialem ale soft chyba raczej wyklucza skonfigurowanie tab. zeby tak dzialal?
to znaczy ze jak zblize koncówke pióra do tabletu to juz zaczyna rysować, niemusze dotykać

a tablet pracuje w trybie pen a nie mouse

mi sie wydaje ze trzeba zmniejszyc czucie tabletu, ale jak dam na najminiejszą czułość to nic nie daje, moze da sie jakoś mechanicznie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

jak dla mnie to wyglada na uszkodzenie mechaniczne. Piórko nie powinno rysowac zanim sie nie dotknie powierzchni tabletu. U mnie tak sie dzieje jak palcem przytrzymam rysik i zblize do powierzchni. Probowałeś wyjąć i włożyć rysik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petep, volito2 chyba nie ma "gumki" ale pewnie cos podobnego... w kazdym razie. kiedys na starym graphire mialem ten sam problem, rozwaizeniem okazalo sie pokrecenie przyciskiem "gumki" w prawo, wydawal wtedy takie dzwieki jakby przeskakiwal jakis plastik w srodku, to niby ustawia to piorko jakos. moze w volito jest cos podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ryzykowałbym.

 

a wiecie co się stało z moją myszką od wacoma ?! kółko się zaczeło ślizgać po zawiasie... czyli ta gumowa część po tym plastukowym kółku w środku... I jak przewijąłem okno to musiałem mocniej zawinąć kulką, bojak lekko to się nic nie działo.

 

No ale wpuściłem kropelkę kleju do środka i już jest jak nowa..

 

Coś nie mam szcześcia do tego tableu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.mam pewne zapytanie czy te większość prac 2d (szkice aut i inne ) to z reguły wykonywane są tabletem i głównie photoshopie Cs??!! Czy w innym programie. Odnośnie tabletu to przymierzam się do kupna chcę przeznaczyć ok. 2000zł.naco powinienem zwrócić uwagę przy zakupie i morze znacie jakieś dobre strony gdzie by można luknąć. pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 tysiaki jeżeli jesteś jeszcze w miejscu w którym nie wiesz w jakim programi robi się obrazki które oglądasz (zabrzmiało;) ale bez urazy, wszyscy znają to miejsce), albo to twój 1szy tablet to schowaj 3/4 tej kasy na potem i kup sobie wacoma za 400-800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie jest tak źle zemną meceo ale i znawcą też jakimś nie jestem , no ale nabyłem już A4 (dorwałem na allegro akurat za 2000zł jeszcze jedna sztuka chyba jest) wacomy i cieszę się zabawą heeheh pozdro.

 

 

 

P.s. nie jest to mój pierwszy tablet pierwszy to był jakiś medalion czy jakoś tak zresztą nie był mój nawet tylko pożyczony a efekt tego pseudo tabletu to nie samowity inaczej różnica ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem, że wątek był wałkowany wzdłuż i w szerz, ale mam jeszcze wątpliwość czy wybrać Quadpena od Pentagram'ów, czy Volito2 od Wacom'ów z dwóch powodów:

Quadpen ma prawie 2,5 raza większą rozdzielczość niż Volito2, poza tym 1024 poziomy nacisku Quadpena to 2x więcej niż Volito2... co z tym zrobić? Osobiście skłaniam się bardziej ku Volito, jednak Quadpen też nei jest zły - jak na początek. Z drugiej strony dużo osób mówi, że parametry Quadpena są mocno przesadzone i wcale nie różni się od Volito2, ba... czesto jest od niego relatywnie gorszy. Czy to prawda? Proszę o poradę :).

 

Rzecz czysto techniczna: spytałem się na stronce Świata Wacom'ów czy jest jakaś podstawka na piórko dla Volito2 (okazało się że nie ma). Zatem wiecie moze gdzie ja mam go schować? :D ;p

 

Pozdrawiam (po)ziomki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz Volito - pentargamy maja zafalszowane parametry troche. Poza tym - chyba nie chcesz non-stop korzystac z pomocy technicznej pentagrama, prawda? :D

 

 

na volito powinno byc specjalne wyzlobienie na piorko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wyżłobienie, ale nie wiele warte. Co prawda jeśli położysz piórko w tej wnęce, to nie przeturla się samo gdzieś, ale i bez tego samo się nigdzie nie potoczy (przyciski z boku).

 

U mnie piórko zawsze ukrywa się gdzieś na biurku pod stertą kartek, wydruków i wielu innych rzeczy, więc nigdzie się nie zgubi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności