Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam.. ostatnio zniszczyło mi sie piorko od tabletu marki LIFETEC .Chciałbym sie sptac czy jest jakas osoba ktora ma do sprzedania takie piorko i czy jakbym ewentualnie kupił piorko do tabletu innej marki to czy by działało ??

A jasli tak, to jakie mi byscie mi polecili... dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko...

decyduję sie na zakup tabletu - albo wacom volito2 (200zł) albo wacom graphire4 (400 zł).

ktorego z nich polecacie bardziej, czy róznice 200 zlotych w cenie bede odczuwał tak mocno? duzo sie naczytalem ze volito 2 ma nie wystarczającą rozdzielczość? z tego co czytam tu na forum to oba tablety polecacie, wiec czy warto zebym kupowal graphire4? dzieki za pomoc z gory

 

EDIT:

hmm... stac mnie tylko na a6 jesli chce wacoma... tyle wystarczy zeby sobie troszke autka porysować i w zbrushu potworzyc?;) sorki ze was tak męcze, czytalem ten caly wątek juz z 3 razy ale co tam...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POmocy !!!!!!!!!!!

. ostatnio zniszczyło mi sie piorko od tabletu marki LIFETEC .Chciałbym sie sptac czy jest jakas osoba ktora ma do sprzedania takie piorko i czy jakbym ewentualnie kupił piorko do tabletu innej marki to czy by działało ??

A jasli tak, to jakie mi byscie mi polecili... dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POmocy !!!!!!!!!!!

. ostatnio zniszczyło mi sie piorko od tabletu marki LIFETEC .Chciałbym sie sptac czy jest jakas osoba ktora ma do sprzedania takie piorko i czy jakbym ewentualnie kupił piorko do tabletu innej marki to czy by działało ??

A jasli tak, to jakie mi byscie mi polecili... dzieki

 

Nie lepiej poprosić Św. Mikołaja o Volito2?

Na Allegro można znaleźć piórka do różnych tabletów, ale szczerze doradzam zakup nowego tabletu firmy Wacom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 weekendy w McDonald's i będziesz miał na Volito2 :)

Mowię Ci, że nie opłaca się kupować (ew. sprowadzać od producenta) piórka do tego tabletu. Sprzedaj to na Allegro, poproś rodziców o jakieś wsparcie, może babcię, i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GRIM1337

Czy ktoś wie gdzie mogę kupić piórko do tableta MEDION XXL? Próbowałem wszystkiego... (a piórko od pentagrama xxl-ltóre by basowało- nie moze zostać mi sprzedane bo muszę być w posiadaniu takowego tabletu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post.....Ciesze się, że trafiłam na to forum....poświeciłam się i przeczytałam całe 72 strony....uff.....wiem już co chce :-).......tylko zostaje jedna kwestia, która ma zależyć ode mnie...a jednak trudna do podjecia...mimo wszystko..

Nie pracowałam jeszcze na tabletach....ale odkąd wiem o ich istnieniu ciągle marze o jednym...

Kwestia: A5(Graphire4 Classic XL) czy A6('Graficzna tabliczka'?[ah ta pixmania] Volito2 ) wacom.........umieszczenie owego rysunku jak działa tablet....pomogło mi zrozumieć........wcale nie musze się bać A6...ale.....

zawsze jest to ale..........

 

co do pentagramow to nie tykam sie nawet opuszkiem palca...mam parę produktów z tej firmy i nei jestem zadowolona...

Kolega który zajmuje sie grafika komp. też radził mi wacom....wiec nei ma tu co gadać.........

tylko czy ja sie przyzwyczaje do A6.........

 

(a lubie machać nadgarstkiem...robie to ciągle przed sztalugą więc nic mi nei grozi;-) pozatym na codzien zajmuje sie tez grafika 'tradycyjna' i przyznam sie ze zawsze mialam chec tworzyc 'inaczej' robie duzo zdjec do ktorych potrzebuje odpowiednich narzedzi zeby wywolac zameirzony efekt)

a jesli chodzi o wybor....to mam kase i nie zawacham sie jej uzyc!!;-p (maxmalnie na Graphire4 Classic XL)

 

P.S. Forum jest Świetne...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kesz i chcesz sie piac w grafice do przodu to classic XL jest simply awesome ;)

 

Od zdjec sie zaczyna a na choice galerii na cgtalku sie konczy ;) Raczej warto zainwestowac w graphire :)

 

 

Jezeli nie, to zawsze mozesz kupic volito2 za 200zl, przetestowac a pozniej go sprzedac z niewielka strata. W kazdym razie A6 to na pewno nie jest za malo, a przy A5 nadgarstkiem machac nie bedziesz (wiem, bo mam ;) ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)..........no to zaczne nowy rok z nowym sprzętem:-D....nie ma to jak spełnianie marzeń....tak niewiele do szczęscia potrzeba;-)

ah coś mi odbija jestem pod amokiem sylwestrowego balowania i refleksji,w koncu to kolejny roczek zycia ...

i pomyśleć...że ...za classic xl...moglabym miec piekny historyczny, oryginalny luk refleksyjny...O_o..........padam na pyszczek......

dlaczego kupilam ta nowa lodowke....%$^$%&$!!!!!

mialabym na 2 marzenia naraz...;-(...chlip.........

tak to jest jak ma sie za duzo aspiracji i hobby.....>_<......>

no ale w czyms musze trzymac jedzenie;-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo nie wiesz.. przecież tam sie piwa trzyma :p a łuk reflecośtam .. hm..może to jakaś fajniejsza lodówka ma :) ja takiej nie mam ;)

 

a co do tabletu to G4 classic xl to dobry zakup.. ;) mam volito i jestem zadowolony więc z większym i lepszym nie powinno być problemów.

 

(+)aaa łuk Oo ... mi to tam pierwsze co do głowy przyszło to fotony i caustic jaka powstaje po wewnętrznej części torusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łuk refleksyjny...to w reklamie Dębowego bylo!:)

 

Graphire 4 rox!tak ci powiem...mam a6 i w sumie to boje sie jak by to bylo gdybym mial a4!no chyba ze bym robil szkice ołówkiem na kartce a potem wsuwal pod tablet!..wtedy to sie przydaje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem jedną rzecz... a mianowicie powierzchnia robocza mojego tabletu (Wacom Graphire4) jest większa niż A6. Tzn. Gdy wyjezdrzam z naciskiem za pole tabletu dioda dalej się śeici z naciskiem, albo jak się załączy tryb myszy to można działać na większym obszarze. Wysokość standardowa to 9,2 cm a można wyjechać na 12 cm. Szerokość standardowa to 12,7 a można wyjechac na około 16cm. Tzn postuje tutaj z zamysłem że może da się jakoś zmodyfikować sterowniki do tabletu tak by w trybie działania tabletu rozszerzyć jego oryginalne wielkości absorbowane przez sterowniki. Albo może juz ktoś o tym pomyślał i wynalazł takie cudo :) Heh... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszar roboczy wcale nie jest większy, tylko dioda nacisku się zapala i tyle. Zauważ, że wskaźnik nie drgnie, gdy wyjedziesz poza wyznaczony obszar. Nic się nie da zmodyfikować. To, że poza obszarem piórko sygnalizyje nacisk jest najprawdopodobniej efektem zasięgu indykcji elektromagnerycznej, która nawet poza obszarem roboczym działa na nacisk (pozycja się nie zmienia, bo dany obszar, czyli ten poza ramkami, nie jest podzielony na sektory odczytujące położenie).

Podsumowując - Ameryki nie odkryłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to na trybie myszy i... poza obszarem nawet niecałe 2 cm poza działa nacisk i kursor się rusza ale w górnym czy bocznym obszarze albo poziomo albo pionowo, nie rusza się na wszystkie strony jak się wyjedzie poza obszar roboczy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje spostrzeżenia odnośnie tabletów:

 

kupiłem pentagrama open xl używałem go jeden dzień i co chwile się wkurzałem kiedy mi jakoś sam przeskakiwał albo się zawieszał i trzeba było użyć przycisków na piórku do odwieszenia, rysowało się nim jak plastikowym wkładem po pleksi bardzo nie naturalnie, rysik chodził nie tylko góra dół ale także na boki, i jestem skłonny przekonywać że rozmiar wcale niema znaczenia (przynajmniej dla mnie), bo i tak obszar roboczy rozłożyłem na dwa monitory 17 calowe i wyszło tak jak bym rysował po A6 albo nawet mniejszym

po tym jednym dniu mogę śmiało powiedzieć że jest bardzo ale to bardzo słabym wyrobem i w żadnym wypadku nie trzeba się sugerować rozmiarem, nie wyobrażam sobie ile trzeba się namachać na tablecie A3 choć pewnie jakieś dobre strony to ma, ale nie są mi znane

 

Następnego dnia

dzięki uprzejmości sieci sklepów reklamującej się pod hasłem "żer dla skner"

wymieniłem pentaDRAMA na Wacom Volito 2 o rozmiarze A6...

 

…po otwarciu pudełka mym oczom ukazał się piękny lśniący "wacuś" w obudowie koloru grafitowego i teraz mogę powiedzieć, że była miłość od pierwszego wejrzenia, od razu podpiąłem do usb i po chwili działał bez instalacji, ale oczywiście oryginalne stery poszły w ruch do systemu...

 

i co dalej...

Wacom działa bez zająknięcia, piórko bez baterii, naprawdę jest różnica, poza tym piórko ma bardzo miły materiał w miejscu trzymania i przy spoconej ręce nie wyjeżdrza z palców, sprawnie chodzące przyciski (nie jak w pentaDRAMIE) rysik pracuje w jednej osi i jest naprawdę dobrze wywarzony,

wrażenia z używania i rysowania: dzięki specjalnemu materiałowi na obszarze roboczym uczucie rysowania jest porównywalne do rysowania ołówkiem B4 p kartonie o gramaturze przynajmniej 180 ;) a to uczucie było po prostu genialne... :)

soft pozwala skonfigurować działanie piórka np. do działania tylko na jednym monitorze (co dla mnie okazało się wręcz idealne), poza tym chyba nie ograniczona możliwość przypisania funkcji dodatkowym przyciskom na piórku, i oczywiście dowolne ustawieni obszaru roboczego...

 

 

mam nadzieje że udało mi się tym opisem rozwiać wątpliwości odnośnie jakości pentaDrama i że udało mi się komuś pomóc, teraz najlepiej za taką reklamę :))) niech Wacom się jakoś zrewanżuje heh..., i pamiętajcie że rozmiar dla początkujących na pewno nie będzie miał znaczenia (w zasadzie tylko rozmiar skłonił mnie do zakupu pentaDRAMA),a uwierzcie mi, teraz wiem, że rozmiar nie jest tak istotny, najistotniejsza jest niezawodność i komfort pracy

 

Pozdrawiam i życzę dobrych kresek...

sroczan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sroczan - dobrze gadasz , pentagram to jedna wielka pomyłka i pracując na nim traci się tylko nerwy i czas. Poza tym człowiek uświadamia sobie ze jest kiepskim rysownikiem poprzez to ,że nie umie narysować prostej kreski :/ tym dziadostwem :) chyba ,że z Shiftem :)

 

#1 W sumie to mam pytanie troszke innego rzędu...

W jakim okresie tanieją akcesoria komputerowe , chodzi mi własnie o tablety czy one w ogóle tanieją czy cały czas ich ceny stoją tak samo ???

Zastanawiam sie nad zakupem:

Intuos3 A5

przeglądałem też ten sam tablet lecz wersje "wide" i nie wiem jak wy ,ale

sądze ze powierzchnia Intuos3 A5 (20cm/15.2cm) w zupełności wystarczy.

Tak patrząc jak sie mazia ręką po tablecie to tyle wystarczy.

Dotych czas rysowałem sobie na PenXXL i wydaje mi sie ze nie uzywałem

całej jego powierzchni dotykowej.

 

#2 Niewiem czy tutaj ale coś mi sie obiło

o oczy że Intuos3'y mają takie coś ze po przechyleniu piórka

reaguje on tak samo jakbyśmy rysowali ołówkiem i kształt , szerokość

lini się zmienia , cos jakbyśmy rysowali prawdziwym ołówkiem czy

innmym mazidełkiem.

 

Czy to prawda ?? czy sie myle ??

 

Ps. Jesli już moje zapytania były poruszone we wczesniejszych postach,

przepraszam z góry.

 

pozdrawiam Marcin / lord_saskybody /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lord_saskybody - te pytania juz tu na pewno nie raz padły i odpowiedzi też ale ci odpowiem.

1 - tablety nie tanieją, tak samo jak profesjonalne monitory itp., możesz jedynie szukac tańszych ofert, ja korzystam z skapiec.pl albo ceneo.pl

Ja mam graphire4 classic XL A5 i rozmiar jest ok, też miałem wątpliwości co do rozmiaru ale obejrzałem swoje szkice i zauważyłem że większość mieści się w rozmiarze A5, tylko bardziej dopracowane prace ze zdjęć lub z modela są duże.

2 - Intuosy reagują na kąt pochylenia piórka i możesz temu przypisać takie same właściwości jak naciskowi (zmiana przezroczystości, rozmiaru, barwy itp.).

Mam tylko jedną uwagę, myślę że różnica w cenie dyskwalifikuje Intuosa A5(1423zł), ponieważ za 800zł możesz miec Graphire4 classic XL A5 a za 2000zl masz Intuosa3 a4. Jeśli cię stać na intuosaA5 to myślę że powinieneś poczekać i uzbierać kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro uda mi się w końcu sprzedać pentagrama i mam zamiar kupić Volito2. No i mam w związku z tym dwa pytania:

1. Czy występuje w Volito takie coś jak ruszanie się rysika na boki podobnie jak w długopisie za 30gr (co mnie w pentagramie doprowadzało do pasji)?

2. Czy zachodzi tam takie zjawisko jak drganie przy wolnym rysowaniu kresek, co też mnie bardzo denerwowało. Dało się w miarę normalnie pracować rysując tylko szybkie linie.

 

Z góry przepraszam jeśli moje pytania wydadzą Wam się głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Po przeczytaniu większości postów w tym wątku jestem pewny, że nie stracę na zakupie Volito.

 

edit: Mówiąc o ruszaniu się rysika miałem na myśli to, że w Pentachłamie miał prawie 2mm luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez - dzięki za wypowiedz :) , własnie w tym cały szkopół ze nie wiem czy bede miał 2100 zł na Intuos3 A4 :/ , wydaje mi się ze i tak naciągam sporo budżet.

Sądze ze te 20x15.2 (cm) wystarczy bo przecież każde oprogramowanie oferuje teraz ZOOM +/- i wsumie taka powierzchnia wzupełności wystarczy.Pole rysowania sie jeszcze chyba

zwęża na zoom'ie wiec chyba bedzie OK . Nie wiem to takie moje spostrzeżenia :)

Nie jestem jakis taki "ulala" zebym machał ręką nie wiadomo na jakim obszarze , raczej

dziubdziam :).

 

Wg ciebie Wacom'iki mają jakies wady :D , oprócz ceny oczywiscie :)

 

a własnie zapomniałbym o najważniejszym , czy wacomem którego posiadasz da rade narysować

w miare prostą linię w róznych płaszczyznach ?? bo pentagramem to .... :/

Cieszyłbym się ,gdyby Intuos3 był jeszcze lepszym :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pwq -> Buahahhahahaha...cała prawda w tych kilku słowach zawarta:D na temat Pen...

 

Bruneq -> na tym obrazku który załączyłes to chociaż widac ze

Wacom nie zacina sie ani nie przerywa :) ; Jesli byłbyś tak miły na maziałbyś

jeszcze jakies kilka kółeczek , kreseczek ala \ , / | , jaką bryłe przestrzenną i zeby Ci jeszcze uprzykszyc to Opacity i Flow na 100% ustaw

orajt ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki chyba już wyjaśnili wszystko. Graphire też ma śliską powierzchnię ale nie ma na pewno żadnych przeskoków, wydaje mi się że wszystkie krzywe linie są moimi błędami. Czy intuosy mają wady... hmm. Mam Graphire a nie Intuosa ale wiem że nawet Intuos nie da ci takiego czucia jak ołówek i papier. Na pewno Intuos ma lekko porowatą powierzchnię i 2x tyle poziomów nacisku co mój graphire więc jest świetny.

To mój pierwszy tablet i mam go od 2 tygodni więc nie chcę cię wprowadzić w błąd ale jestem zadowolony z zakupu. Przed chwilą naszkicowałem coś żeby zobaczyć jak bardzo różni tablet od ołówka i powiem szczerze że przydałby się intuos. Po prostu brakuje poziomów nacisku do idealnego cieniowania. Można jednak zmieniać przezroczystość tak jak twardość ołówka i powinno być ok. Jeśli rysujesz cały czas z tą samą przezroczystością to zaczynają się kłopoty przy jasnych odcieniach, trudno jest utrzymać ten sam odcień gdy próbuje się uzyskać te najjaśniejsze a tych najjaśniejszych wogóle nie odczytuje. To jednak zależy czy masz twardą rękę czy miękką. Ja rysuję bardzo miękko i może stąd takie odczucia - moje rysunki na tablecie wyglądają bardzo twardo (może to kwestia wprawy na tablecie i używanych technik). Myślę że najpierw w zupełności wystarczy graphire a jeśli ktoś nabierze wprawy i zdecyduje się na zawodową pracę wtedy można go sprzedać z niewielką stratą i kupić Intuosa A4.

Zrobiłem mały szkic i kilka gradientów, może wrzucicie swoje i porównamy różne tablety. Może ktoś ma Intuosa ;D Wiem że Ania ma.

untitled1ry0.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności