Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dylemat, czy wybrać Pentagram Titan XLL czy WACOM Graphire 4 Classic XL A5.

 

Z opisu wychodzi, że Pentagram i Wacom mają 2000 DPI, ale tylko Pentagram ma 1024 poziomy nacisku i wielkość A4. Wiem, że Wacom jest technicznie lepszy i każdy go poleca, ale czy warto płacić 200 zł więcej.

 

Będę go wykorzystywał do obróbki zdjęć w Photoshopie i GIMP'ie, oraz do obróbki 3D.

Poza tym to mój pierwszy tablet i nie wiem czy warto dorzucić trochę kasy i kupić sprzęt bardziej renomowanej firmy czy zadowolić się troszkę gorszą nazwą firmy i niższą ceną (oczywiście jeśli Pentagram jest dużo gorszy od Wacom'a to wybiorę tego drugiego)

I który mam wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a jak ja gdzieś na początku tego wątku pisałem że mam Intuos3 A5 i jest zaje***ty, to marudy pisały że drogi, że pentagram to prawie to samo itp.

 

jak ktoś z was chce kupić tablet, to gwarantuje wam że nie będziecie żałowali ani jednej złotówki za INTUOS3 (bez względu na rozmiar), mój ma już 2lub3 lata i nie widać po nim tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smugie

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum. Temat cały przejrzalem, jednak nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Otóż od dluzszego czasu planuje zakup tabletu za mniej-wiecej 400 zł, kiedys myslalem tylko o Graphire, jednak ostatnio wyszedl nowy model od Wacoma- Bamboo (ofkorz biore pod uwage tylko produkty Wacoma :) )

 

Teraz: w czym tkwi problem.....

Zastanawiam sie nad proporcjami obszaru roboczego w Bamboo, na stronie wacoma jest napisane wyraznie ze jest to 16:9, wiec optymalny dla posiadaczy panoramicznych monitorow. Ja mam standardową 17tkę i nurtuje mnie pytanie czy takie proporcje tabletu, przy moim monitorze nie beda stanowic problemu (chodzi o odwzorowanie ruchow piórka na monitorze). Na innym forum czytalem sytuacje odwrotną (ktos kto posiadal monitor panoramiczny pracowal na standardowym tablecie Wacoma i zamiast kółek odrysowywanych od monety, powstawaly elipsy).

Generalnie Bamboo jest dla mnie nie lada gratką, pieknie wykonczony, parametry techniczne lepsze od graphiree+ te przyciski ;).

Nurtuje mnie tylko to jedno pytanko ktore przedstawilem powyzej. Jesli znalazlby sie ktos, kto borykal sie z takim samym problemem, badz ma jakiekolwiek pojecie na ten temat, to slicznie prosze o pomoc w dokonaniu wyboru :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tablecie Intuos3 włączasz opcję Force Proportion i nie ma żadnych jajek z kółek działa tak samo w dwie strony jak masz szeroki monitor a zwykły tablet i szeroki tablet a zwykły monitor. Z tabletu obcina tyle ile nie mieści się na monitorze. Sterowniki do Intuos i Graphire są identyczne więc mają te same opcje. Tylko Volito ma słabsze stery i tego tam może nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smugie

nie, tablet bambooo wystepuje tylko w jednej wersji i to wersji Wide, na innym forum zadalem podobne pytanie, i dowiedzialem sie ze pracujac np na volito i monitorku panoramicznym, nie OTRZYMUJE sie idealnych krawedzi (np odrysowujac od monety etc).

 

Dlatego zdecydowalem sie na Grahpire :) te kilkaset pikseli rozdzielczoci wiecej w Bamboo to raczej taki chwyt marketingowy, bo w specyfikacjach technicznych nijak przeklada sie to na dokladnosc tabletu.

 

Pozdrawiam

 

PS. A6 obszaru to nie jest takie "kartkowe" A6, pamietajcie ze obszar roboczy tabletu jest proporcjonalny do rozmiarow monitora :) dlatego wlasnie wychodza inne wersje na standardowe monitorki i inne na panoramiczne.

Mam nadzieje ze komus pomoze to przy wyborze tabletu dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko małe...

 

 

..powoli zaczyna mi się cofać na moje volito 2 i zastanawiam się nad intuosem... mam wręcz obsesję na jego punkcie i jestem coraz bliżej wywalenia tych kilkunastu stów na tablet z prawdziwego zdarzenia.

 

Tu pojawia się pytanie A4 czy A5???

 

Jakie macie? co doradzacie jeśli chodzi właśnie o rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz rączkę rozmachaną. milej stawia się łuki i rysuje, możesz sobie poszalec. A5 to spoko format ale wtedy gdy jesteś pewien że A4 nie wykorzystasz. A jako że doświadczenie z papierem masz to raczej mała na to szansa.

 

bigleb, oj wodzisz mnie na pokuszenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misterfool

Mam pytanie.Zastanawialem sie od dawna nad kupnem tabletu wacoma.Zastanawiam sie nad graphire4 zwyklym a xl.Od dawna rysuje wiec chcialbym przeczytac opinie innego rysownika, czy graphire4 sa pod wzgledem rysowania i malowania dobre?Tzn czy bede zadowolony z zakupu?I czy to jest duza przeszkoda w mniejszym formacie, tzn czy jest to bardzo uciazliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iisjah

Wiem ze pewnie gdzies na forum jest odpowiedz ale prosze xD wybaczcie mi.

Mam maly acz irytujacy problem z tabletem Wacom Volito2. Otóż gdy chce za szybko zrobic pare linii - łączą się.

Czy jest to problem z piórkiem czy może coś mi w portach USB nie styka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

floo: no chyba tam kupie ;) tylko czekam na wyplate....:D

i doszedlem jednak do wniosku ze se trzasne intousa3 a5 ;)

a co tam ;)

pozdro...thx ;)

 

 

 

kup chłopie tam, bo naprawdę warto... Solidna firma...

 

Mają tanio, dostawa jest za free kurierem i wysyłają po zaksięgowaniu pieniędzy. No jak bym to robił przelewem to na trzeci dzień jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Własnie zaczynam swoją przygodę z tabletami i w zwiazku z tym pytanie. Volito2 czy Graphire4? Oczywiście format A6 bo na wiekszy mnie nie stać:) Czytałem wszystkie posty w tym wątku i jestem lekko zdezorientowany opiniami. Dodam, że mam zamiar używać tabletu do rysowania. W rachubę wchodzi też różnica cen(Graphite 2x droższy niż Volito2), no i to że będę pracował na laptopie z widescreenem. Czy stery do Volito poradzą sobie z tym? A może tylko Graphite/ew. Bamboo(WIDE) sobie z tym ekranem radzi? Osobiście myśle, że na początek warto sie sprawdzić z Valito i później zainwestować w lepszy tablet. No ale jako początkujący mogę się mylić:) Stąd moje zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antraxis

Ja wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Wacom Bamboo Fun A5, jest to mój pierwszy tablet, ale muszę przyznać, że sprawuje się rewelacyjnie :D nie mam jeszcze wprawy wy rysowaniu na tablecie, dlatego rysuję, jak rysuję http://antraxis.livenet.pl/photos/tablet/...

 

Obawiam się tylko jednego, że powierzchnia tabletu po której rysuję może pozostawić na sobie ślady użytkowania, a nigdzie nie mogę się doszukać folii ochronnej pod mój model, szukałem też folii uniwersalnej, czyli takiej, która była by nieco większa i można by wyciąć potrzebny jej rozmiar, ale takiej też nie znalazłem, gdyby ktoś znał rozwiązanie tego problemu był bym bardzo wdzięczny, pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Naczytałam się dużo na temat tabletów i powiem szczerze,że mam jeszcze większy zamęt w głowie niż wtedy, gdy nie wiedziałam nic. Kupiłabym sobie pewnie Pentagrama Titan i byłby spokój. Nigdy nie pracowałam na żadnym tablecie ale bardzo chcę zacząć. Problem w tym, że nie mam teraz kasy. Stać mnie na Pentagrama, lub tanie Wacomy tj. Volito, Graphire classic. Tablet wykorzystywać chcę do rysowania i malowania głównie w Photoshopie. Ten pierwszy tablet potrzebny mi jest do nauki. Może wkrótce go wymienię na lepszy. Który polecacie jako starzy wyjadacze???:) Dodam jeszcze, ze mam dosyć duże poczucie estetyki:))))Z zawodu jestem grafikiem lecz raczej warsztatowym. Od niedawna zajmuję się grafiką cyfrową. Badziew mnie nie zadowoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli badziew Cię nie zadowoli to tak naprawdę nie masz wyboru, pozostaje tylko Wacom i to raczej nie Volito, Graphire jest o wiele lepszy. Niestety trzeba się spieszyć, ponieważ AFAIK Wacom zaprzestał produkcji Graphirów i niedługo ciężko będzie dostać nowy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wacom bamboo kosztuje na wacom.tami teraz 150zł, to tyle co voilto2 którego już tam nie ma (ale np jest na Vobisie za 149), różnica wynosi 1zł, pytanie więc mam co brać? starego sprawdzonego i zachwalanego voilto czy (jak piszą, następce voilta) bambusa?

 

to będzie mój 1szy tablet, nah :)

 

[ediit]

 

oh stupid me, 150 to cena netto... więc wybór mam jeden xE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wczoraj byłam w Vobisie żeby kupić sobie Volito 2, lecz facet w sklepie skutecznie mnie zniechęcił słowami, że nawet dla początkującego grafika Volito jest za słaby. Pogadaliśmy sobie i muszę stwierdzić, że ma rację, tym bardziej, iż koleś sam zajmuje się grafiką(dlatego mu wierzę:)) Z najtańszych polecił mi bamboo fun. Pozdrawiam wszystkich co muszą dozbierać kasy tak jak ja:)

 

koszt volito2-149zł

bamboo fun small-399zł

ceny vobis

 

Format tych maleństw jest dla mnie przerażający. Lubię rysować, czy toto nie będzie za małe? Np. do malowania grafik w PS. Odpowiedzcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruta - mam nadzieję że pan się mylił i voilto jednak do czegos się nadaje, zresztą pare osób mi go zachwalało, a róznica 150 a 400zł to jednak nie jest taka mała i chyba lepiej zaczynać od czegoś tańszego, zawsze można pozniej opchnąć komuś voilta za stówke i kupic cos lepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruta - mam nadzieję że pan się mylił i voilto jednak do czegos się nadaje, zresztą pare osób mi go zachwalało, a róznica 150 a 400zł to jednak nie jest taka mała i chyba lepiej zaczynać od czegoś tańszego, zawsze można pozniej opchnąć komuś voilta za stówke i kupic cos lepszego :)

 

Ja też mam taką nadzieję:) Ludzie są różni jednemu coś odpowiada drugiemu nie. Ja cały czas zastanawiam się nad tym volito. Zobaczymy. Jak kupisz to napisz jak się sprawuje. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś nie zauważył to ...

na 25 rocznice powstania firmy Wacom wprowadził

specjalną edycje Intuos'ów w czarnym kolorze zawierającą Aerograf Intuos3 Airbrush

 

WACOM INTUOS3 A4 SE - 2150PLN

WACOM INTUOS3 A5 WIDE SE - 1750PLN

 

czyli około 100zł więcej od zwykłej wersji..

 

head_intuos3_se_en.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności