Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dobra, mysle że się opłacało, troche się poucze i zaczne malować jakotako, tablecik miodzio, dla mnie tylko do malowania teksturek w sam raz ;)

 

a to moje pierwsze namalowane tabletem (i chyba w ogóle bo jako tako nigdy nawet na papierze nie malowałem :?) dzieło - różyczka http://img220.imageshack.us/my.php?image=roza2tz4.jpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michael14789

No wlasnie. Jak to jest, czy jak mam monitor widescreen to czy jak dojade do krawedzi tabletu to na monitorze kursor zatrzyma mi sie 2 cm przed krawedzia (Pytam bo niedawno zmienilem monitor na wide a gdzies w szafie lezy stary tablecik i mialem zamiar go troche odkurzyc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie w corelu szablony i wlepy i chce sie dowiedziec czy np. tablet wacom a5 wystraczy mi do pracy nigdy nie pracowalem na tablecie. a nie stac mnie na nic wiekszego. prosze o pomoc odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się przejrzeć wątek choć jest to mission impossible, więc wybaczcie jeśli już było takie pytanie.

 

Wiem, że wacomy to klasa sama w sobie - sam pracowałem na takim. Jednak obiektywnie rzecz patrząc, nie potrzebuje do pracy większości "bajerów", nie użytkuje go do malowania w szopie, sculptowania, etc.. Nie potrzebuje gumek, kontroli nacisku i tilta i tym podobnych. To co potrzebuje to precyzja i duży rozmiar - A4 minumum. W tym momencie z wacoma zostaje mi intuos3 A3 wide przy którym zapłacę za masę zbędnych dla mnie ficzerów.

 

Czy jest jakaś droga by zaoszczędzić? Piórka z bateriami w innych markach dość skutecznie mnie odstraszają, ale jak to jest z ich jakością? Czy użytkując tablet jako literalnie rozumiane urządzenie wskazujące mogę się pokusić na przykład o jakiegoś Aipteka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu czesci tego watku mam niezly zamet w glowie:P Chce kupic sobie pierwszy tablet i nie za bardzo wiem co w koncu mam wybrac...juz prawie bylem przekonany do bamboo fun small ale wczesniej w watku smugie pisal ze proporcje obszaru roboczego sa przystosowane do monitorow panoramicznych... podobno da sie to dostosowac do zwyklego monitora ale jakos nie jestem do tego przekonany. Wiec teraz zastanawiam sie nad graphire4 classic... Czy nie bede zalowal tych 350 zlotych? Chce go uzywac do rysowania tekstur w photoshopie glownie i rysowania obrazkow a raczej nauki rysowania:P...pomozcie bo juz niedlugo zamierzam dokonac tego przelomowego zakupu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jakies dwa lata temu kupilem pentagram o pen xl , bylo to wyrzucenie pieniedzy w bloto,wiadomo z jakiego powodu. Odpowiadajac na pytanie Glob a powiem ze kupujac wacoma pieniedzy w bloto na pewno nie wyrzucisz. Sam planuje kupic graphire, ale jesli nie uzbieram tych 400 zlotych do czasu splacenia rat za komputer(czyli mam jeszcze 3 miesiace na uzbieranie), to po prostu po splaceniu kompa wezme intoiusa a5 na raty i mysle ze problem tabletow bedzie dla mnie rozwiazany definitywnie;)

Z kolei ktorejs nocy nudzilo mi sie okrutnie i przejrzalem ten watek od poczatku do konca i doszedlem do wniosku ze mozna go skwitowac w ten sposob -jak masz malo pieniedzy kup taniego Wacoma, albo jak masz ich wiecej tez kup Wacoma ale drozszego;]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Z tabletami nigdy nie miałam doczynienia i chcę kupić swój pierwszy. Starałam się przeczytać większość stron w tym wątku, jednak powstało pytanie: Bamboo fun small czy Graphire4 A6 ? Który polecacie? Zamierzam używać go do rysowania i obróbki zdjęć. Z góry dziękuje za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chcę zakładać kolejnego watku o tabletach więc podepne się ze swoim pytaniem tutaj. Moze nie jest to pytanie typu co lepsze czy pentagram czy wacom... ale dla mnie dośc istotne. Mianowicie chce sobie zamówić tablet wacoma bambo. Znalazłem dwa modele w hmm "przystepnej" cenie. Różnią sie rozdzielczością, oraz droższy jest szerszy o jakieś dwa cm. Prosze o opinie fachowców czy ten tanszy mi wystarczy czy też jednak lepiej dołożyć i kupić droższy.

 

a Tutaj linki do tabletów o których mowa:

1. tańszy http://wacom.tami.pl/index.php?id=2&idp=19077&np=Wacom_Bamboo_One

2. droższy http://wacom.tami.pl/index.php?id=2&idp=11574&np=Wacom_Bamboo

 

Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi i wiadomo kasa tez sie liczy i wolałbym zaoszczedzić jesli sie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :)

 

Mam jedno pytanie co do wyboru tabletu z modeli Intuos3 A5:

 

- Waham się pomiędzy Intuos3 A5 , a Intuos3 A5 Wide, nie mam szerokokątnego monitora i pracuję tylko na jednej 17'. Zastanawiam się, czy z A5 Wide nie będzie mi się jakoś gorzej pracować ,niż z A5 nie mając takiego monitora, no ale z drugiej strony, jeśli, przypuśćmy za rok bym kupił nowy monitor to już będzie źle :p.

 

PS. Jeśli to byłoby przydatne, chociaż wątpię, to tutaj jest fotka monitora:

 

http://www.erenumerique.fr/images/moniteur/20030130/samsung_171n_1.jpg

 

Z góry dzięki !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hagelades: wystarczy przemapować w A5 wide proporcje do 4:3 a jak będziesz miał nowy monitor będzie jak znalazł. (też narazie mam 19stke 4:3)

 

leszek_lenia: wkurzyłem się z początku, ale nie chciało mi sie bawić w odsyłanie, bo to nie ma żadnego wpływu na działanie :) zresztą na takie rzeczy patrzy sie tylko zaraz po zakupie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze za odpowiedzi ! :)

 

Zakup tabletu to jest dla mnie spory wydatek, dlatego chciałbym się jeszcze co do jednego upewnić :

 

- W dodatku do A5 Wide Special Edition jest airbrush, który osobno kosztuję 700 zł. Zastanawiam się czy on mi się do czegoś przyda ? Bo jeśli to jest "zwykły gadżet", którego i tak się na poważnie nie używa, to chyba jednak zdecyduję się na zwykłego A5, licząc, że za rok czy dwa tablety LCD będą tańsze niż dotychczas. Liczę na Waszą pomoc w tej kwestii ! :)

 

PS. Dodam jeszcze czego chciałbym się nauczyć za pomocą tego tabletu - sculptowania, malowania konceptów i ilustracji. No to teraz już pewnie wiecie czy ten airbrush mi się przyda czy nie :).

 

Z góry dzięki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakim oprogramowaniu będziesz pracował. W Photoszhopie nie wykorzystasz wszystkich możliwości nawet tradycyjnego piórka (np. tilt nie działa poprawnie). Przypuszczam że pełne wsparcie dla airbrush ma tylko Corel Painter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze w tabletach w wersji Wide nie ma w zestawie myszek, tylko dlaczego nie ma?

 

drugie zapytanie to właśnie chce dokonać ostatecznego wyboru, tylko na który sie w ostateczności zdecydować?

Tablet Wacom Intuos.3 Special Edition A5 Wide Czarny

Powierzchnia robocza: 271 x 159 mm

Myszka: NIE

Piórko: TAK

Podłączenie: USB

Systemy operacyjne: MAC, WIN, Linux

Oprogramowanie: Corel Painter Essentials3 + Airbrush

cena: 1.710 zł

czy

 

Tablet Wacom Intuos.3 A5 Wide + PSP XI PL Gratis

Powierzchnia robocza: 271 x 159 mm

Myszka: NIE

Piórko: TAK

Podłączenie: USB

Systemy operacyjne: MAC, WIN, Linux

Oprogramowanie: Corel Painter Essentials3

cena: 1.600 zł

Powyżej ktoś w poście pisał że nie opłaca się kupować wersji SE ze względu na to ze nie ma myszki a jest Airbrush który jest zbędny...

ale myszki tez nie ma w starszej wersji Wide, tylko jest w normalnym A5 4:3

(powierzchni roboczej 152x203mm). Dlatego w tym wypadku SE w wersji Wide w porównaniu ze starszym modelem Wide jest raczej bardziej opłacalny bo taki sam Airbrush osobno to bagatela 577 zł.

 

Dla posiadaczy wersji SE lub tych co mieli do czynienia ze stara i nową wersją, jakie różnice w wykonaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm..chcialbym zakupic w najblizszym czasie tablet..powiedzmy do ok 1200pln. czy ktos ma pojecie gdzie powinienem szukac i jakimi kryteriami sie kierowac przy jego wyborze..bo szczeze niemam pojecia.. wszelkie rady milewidziane ..pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm..chcialbym zakupic w najblizszym czasie tablet..powiedzmy do ok 1200pln

 

Widze ze jestes w Anglii. Ja tez kiedys bylem i z pomoca kolezanki ktora sie tam edukuje :) kupilem sobie Wacom'a. Za mniej wiecej 300zl wiecej dostalem intous3 A4. Musisz znalezc kogos kto uczy sie w jakims collage'u i jest w stanie zalatwic zaswiadczenie ze sie uczy, badz poprostu zeskanowac swoje student ID. Wtedy uderzasz np tu:

 

http://www.software4education.co.uk/acatalog/Wacom.html#aWACPTZ930GX

 

Masz tam intos3 A4 za 269Ł, A5 wide za 211Ł itp...

Skladasz zamowienie, wysylasz mailem papiery i dogadujesz sie na jaki adres maja przyslac tablet.

 

Co do tabletu oczywiscie Wacom, raczej nic innego nie wchodzi w gre. Co do rozmiaru, hmm... ja mam A4 i szczerze powiem ze jak dla poczatkujacej osoby to troche przesadzilem. Nie jestem w stanie w pelni wykorzystac jego zalet, od dluzszej pracy boli reka, jakby nie bylo jest dosc duzy. Gdybym teraz mial kupic tablet bralbym cos mniejszego, moze A5, A5 wide

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie, czy opłaca się wydawać 70zł więcej na tablet Wacom Bamboo Fun S w przypadku gdy od modelu Bamboo różni się tylko tym, że w zestawie jest oprogramowanie Adobe Photoshop Elements 4.0 i ArtRage2?

A może jakaś alternatywa dla tej dwójki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam To mój pierwszy post na forum. Czytałem dużo tego tematu mniejwiecej 10 stron i dochodze do wniosku że przez to mam jeszcze wiekszy mentlik w głowie. CHciałem kupić sobie tablet na którym będe mógł rysować np. twarze ludków z anime. I sie zastanawiam na trzema modelami oczywiście wacom już koledzy i oczywiście wy wybiliście mi z głowy pentagrama. Mianowicie Bamboo one, bamboo fun a6, albo volito jakie kolwiek ale najlepiej a5 o ile takie istnieje. To które mam wybrać, to najwiekszy dylemat w moim życiu. A więc jeszcze raz prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za d-p ale dodam jeszcze ze nie mam panoramicznego ekranu(jeżeli ma to jakieś znaczenie) Doradźcie mi pls, bo głowa mi pęka od myślenia na temat tych parunastu modeli(czyli wszystkich wacomów) nie mam zbyt dużo kasy a chciałem sobie porysować coś(ja rysować szkice takie jakby) wiec plsssssss doradzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tonislaw

Witam, mam ok. 700 zł do wydania na tablet, zastanawiam się nad modelami:

- Wacom Graphic Classic XL A5

- Wacom Bamboo FUN A5

 

Który model wybrać? Czym się różnią? A może wybrać jeszcze coś innego?

Proszę o pomoc,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacom Graphire4 Classic XL A5 już nie produkują... oba natomiast ten sam rozmiar powierzchni roboczej,

 

Bierz Wacom Bamboo FUN A5 jest w/g mnie lepszy z kilku powodów:

1. Tańszy (o ok. 100 zeta)

2. Fun5 ma 2540 lpi a Graphire 2000 lpi

3. Szybkość odczytu 133 pkt/s a Graphire bodajże 100 pkt/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karollo76

Witam wszystkich.Krótko...mam 1000 zetów.Zamierzam "pobawić" sie poważniej PS CS2.Interesuje mnie tablet o formacie A6 bądź A5 (inne formaty są poza zasięgiem mojej kieszeni :( ...mówię tu o poważnych tabletach).Wacom?Jak tak to jaki....kurdę bym zapomniał ,..Wesołych Świąt i nie zapomnijcie polać Św.Mikołajowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności