Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozumiem usiłujesz malowac powiedzmy 2% szarość czarnym kolorem bardzo lekko przyciskajac pisak. Da się to zrobić ale to raczej niepraktyczna metoda.

Mój graphire 4 ma czasem problemy z załapaniem przy bardzo lekkim nacisku ( ale to chyba kwestia zużycia samej końcówki )

A wracając do cieniowania:

Wybierasz po prostu odpowienią szarość z palety ( bądź z rysunku wciskając alt ) , a naciskiem pisaka regulujesz opacity.

no to gradienty moje :)

bazgrolyva5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobrze zrozumiałeś, chciałem użyć tabletu jak ołówka żeby sprawdzić różnicę i ograniczenia tabletu no bo jak komuś wytłumaczyć czy tablet jest dobry - jakie są różnice w poziomach nacisku itp? Ten gradient na dole jest zrobiony inna metoda - zmieniałem "master opacity" a naciskiem regulowałem opacity. To podobna metoda do twojej z ta różnicą że twoje gradienty są nieprzezroczyste, jak oleje a moje bardziej jak akwarele.

Te gradienty robiłeś swoim sposobem czy moim, bo to ważne jeśli mamy porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no moje są jak najbardziej przezroczyste.

Tu masz ustawienia pędzla. braszuy9.jpg

kolor czarny ofkoz, hardness koło 100%.

 

Próbowałeś zmieniać ustawienia nacisku w Pen Tablet Proporties ( w panelu sterowania )( mozesz tam zmieniac twardosc na bieżąco, im twardszy tym łatwiej kontolować najjaśniejsze odcienie )

Na moich gradientach widać ze nie mam idealnego wejścia na początku ( zaczyna sie gdzies od 3-5 % szarości )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem Wacom'a VOLITO 2 za równe 200 zł.

Myślicie, że to to był dobry wybór w porównaniu do ceny (jak dla początkującego)?

(Wiem, że powinienem spytać wcześniej, ale byłem po paru % to się nie zastanawiałem długo nad kupnem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tipsa, nie zauważyłem tego, teraz jest super :D

Co do przezroczystości to chodziło mi o to

masteropacityri2.jpg

jak ustawię to na 20% to przezroczystość przy największym nacisku będzie 20%, w ten sposób próbowałem uzyskać ładniejsze przejścia tonalne. Często malujesz w ten sposób? Widziałem jakiś twój speed który mi się bardzo spodobał (ten ze smokiem w jaskini) i próbowałem moim sposobem coś takiego zrobić. Teraz wiem czemu nie wychodziło.

 

Faye - gratuluję :) a co konkretnie, pochwal się ;)

 

Gremlinek - "dla początkującego" - właśnie to zależy jakie masz zaplecze w tradycyjnych technikach oraz do czego jest ci potrzebny (na pewno do tekstur wystarczy 100%). Jeśli nie wielkie to b. dobry wybór moim zdaniem bo masz jakość i niezawodność za rozsądną cenę (czyli tzw. złoty środek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem zamówiony we wtorek na emarkecie Voilto2!

OMG! OMG! OMG!

Po roku używania pentachłama tego się nie spodziewałem! Volito jest super, extra, mega, wyczes! Jestem w 100% zadowolony z tego zakupu!

Jednym zdaniem można powiedzieć: Ludzie, kupujcie tablety Wacoma!

(ale wyszła mi reklama!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah.....doszedł dziś jak byłam na uczelni wacomek volito2 *_*..mialam mila niespodzianke....:-)....i konsternacje rodzicow na co to 'dziecko' wydaje pieniadze..nauczylam mame kozystac..zreszta to zadna filozofia:-) i teraz mam za swoje!ciagle cos maluje nei mozna jej oderwac;-p....co do mnie...to zacznie sie teraz przygoda..a mam co robic...poznac narzedzie i do dziela~!:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś spotkał się z takim problemem ale niestety we wszystkich aplikacjach gdy trzymam w dłoni pióro i nie dotykam do powierzchni tabletu to rysuje mi kreski. To samo mam podczas pracy w Windowsie przesuwa mi ikony itp. Pióro jest na wysokości 5 mm od powierzchni. Nie wciskam żadnych przycisków na piórze.(dioda LED pali się na zielono)

 

Proszę o pomoc. Ah, zapomniałem że to mój pierwszy kontakt z Wacomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej posiadam tableta pentagrama (wiem wstyd się chwalić), no ale zamierzam właśnie kupić sobie wacoma graphire4, i tutaj mam pare pytań: czy warto wywalić drugie tyle kasy aby mieć dwa razy większy obszar roboczy (na pentagramie te A6 jakoś mi wystarczało tutaj na forum czytałem różne opinie skrajne więc uwzględnie pierwszą odpowiedź from now) i kolejne pytanie chyba ważniejsze czy w sterownikach do tego wacoma moge sobie przełączyć opcje tak aby uwzględnić to że mam monitor panoramiczny (jak wkładałem rysunek do przerysowywania pod folijke na pentagramie to w efekcie miałem na monitorze szerszy obraz, podejrzewam że z tego powodu ciężej się mogło się gorzej rysować np kwadraty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obszaru roboczego... jak chcesz kupić a6 to nie wywalaj kasy i kup volito2 ... jak a5 to śmiało graphire4 xl.... (g4 a6 imho ie wykorzystuje potencjału matrycy )

ja jestem zdania : jak a6 to volito , jak a5 to graphire , jak a4 to intuos :)

 

a co do dostosowania do monitora..-jest taka możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu ja z pytaniem. No więc kupiłem sobie Wacoma Graphire A5, odpiąłem starego pentagrama, wrzuciłem sterowniki wacoma, podpiąłem go i uruchomiłem photoshopa i nic, tzn. rysuje owszem, ba większy obszar roboczy, ale żeby byłą jakaś olbrzymia różnica między pentagranem a nim? czytająć tę forum spodziewałem się naprawdę jakieś wielkiej różnicy (poprawy) a tutaj rysuje kółko nowym rysikiem po nowym tablecie i wychodzi mnie takie coś: (rysunek poniżej), podpiąłem pentagrama, sprawdziłem - nie widziałem żadnej różnicy (tak jak i parę innych osób)

No więc teraz pytania:

1 czy możliwe że wcześniej trafił mi się zajebisty penragram quadpen który bezproblemowo rysował jak wacom?

2 a może to wina sterowników, bo niby stare wywaliłem ale jak podłączam pentagraa to bez problemu chodzi, to raz, a dwa - w panelu sterowania mam dwie ikonki (działające) do tabletów, jedna ta od wacoma ("pen tablet" v. 4.94-3) i druga którą miałem wcześniej z pentagramem ale nie moglem jej w zaden sposob wywalić ("tablet" ver. U-310PEN i w nim pisze ze mam tablet 16 na 12 " i rozdzielczość 1000x1000 dpi i 1024 poziomów nacisku ) na moje oko to powinienem w panelu sterowania mieć tylko jeden tablet i być może wacom korzysta ze sterowników pentagrama w takim wypadku jak je wyrzucić? wywalałem wyłączałem wszystkie urządzenia typu HID)

 

no i na koniec rysunek jak działają mi oba tablety

wacomnf8.gif

 

Przpraszam że sie tak rozgadałem jak łysy u fryzjera, ale siędzę już pare godzin i próboje rowiązać ten problem owszem jak zaznaczę opcję smooth w photoshopie to koła są okrągłe i ładne ale tak samo jest z kołami narysowanymi przez pentagrama :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jakby komputer nie nadążał za tabletem ;)

Ale tak na serio, takie schodki powstawały, gdy renderowałem coś w maxie i w tym samym czasie bazgrałem sobie z nudów w PS'ie.

Czy tak samo to wygląda u Ciebie w innych programach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pwq: tak samo to wygląda w photoshopie 6 i 7 i tak samo w firefoxie (w paincie podobnie) więcej programów nie sprawdziłem bo nie mam.

Komputer to laptop hp nx 7400 z celeronem m420 i 1 giga RAMu myślę że nie jest to jakaś stacja graficzna, ale powinien wyrabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opcjach brusha zaznacz "smoothing".

 

 

1 czy możliwe że wcześniej trafił mi się zajebisty penragram quadpen który bezproblemowo rysował jak wacom?

 

 

niemozliwe.

 

 

 

 

 

o co Ci chodzi z tymi kolami? zeby sie nie lamalo musisz zaznaczyc ta opcje :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Pentagrama (mało istotne którego), poźniej Wacom Volito2 i wreszcie zdecydowałem się na Intuos3 A5Wide. Powiem krótko, róznica do Pentagrama oczywista, do Volito również. Wydaje mi się że jest to optymalny rozmiar tabletu to monitora wide jeżeli ktoś nie che za dużo machać ręką. Co do jakości, czyłości i komfortu pracy nie będę się rozpisyuwał bo już wszystko zostało powiedziane wcześniej - ale i tak jest masakra na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Wacom Volito2 od miesiąca i denerwuje mnie jedna rzecz. Mianowicie gdy naciskam piórem na tablet wszystko jest wpożo ale gdy uniosę pióro do góry kursor dalej pracuje jak wciśnięty przez 3s. Czy to jest coś z ustawieniami czy coś jest popsute??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się wymienia ten rysik?? Jak potrzęsę tym piórkiem to słychać że lata.

Ostatni zauważyłem że dzieje się tak jak mocniej wcisnę, bo jak tak leciutko wcisnę to normalnie się zachowywuje. Czyżbym miał za ciężką rękę ;-)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet Pentagram Quadpen vs Wacom Violitto 2

 

Mam pytanie co byście wybrali jako pierwszy tablet quad pena czy violito??? Cena jest taka sama praktycznie (20 zł różnicy to nie majątek). Tyle że quad pen ma 2500 dpi !!! na czułość piórka raczej nie patrze ale to DPI jest kuszące...

 

Prosił bym o radę tak na szybko, wiem pentagram ma ogólnie słabą opinie (wątek przeczytałem cały), ale mowa jest głównie o serii xx. A te dwa tablety konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejwid: dzies na swiecie wacoma jest instrukcja wymiany rysika.

 

 

pchelka - zamiast napisu "pentagram" na opakowaniu podstaw sobie "klamiemy w specyfikacjach i produkujemy sh!t". Bierz Volito i nawet sie nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku rozwiałeś moje wątpliwości... właściwie już licytowałem violitto 2 tyle że ktoś mi go sprzątną sprzed nosa (strzał snajper a jak nic...)

 

Przy okazji może warto by było przygotować zestawienie z najbardziej opłacalnymi typami względem przedziału cenowego... ktoś już o tym w wątku wcześniej pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeryłem wszystkie komentarze w tym poście, całe siedemdziesiąt kilka stron i...

Kupiłem sobie Wacoma Volito 2.

Nie mam porównania z innymi bo to mój pierwszy tablet, powiem tylko tyle że działa, narazie się wprawiam i podoba mi się.

Fajnie sie gra tabletem w pasjansa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej amigos mam zapytanko-jaki jest najlepszy tablet w granicach 500zl,a jaki w granichac 1000zl. Kumepl prosil mnie bym mu pomogl,ale ja sie nie znam na tabletach,wiec zwracam sie do fachowcow-dziekiwielkie za pomoc!pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarło do mnie violito2 .... wrażenie estetyczne mieszane – sam tablet jest naprawdę ok, ale piórko zalatuje tandetą. Źle obrobione (miejsca zgrzania plastiku nie wygładzone), trzyma się je ...hmmm dziwnie zwłaszcza na początku i coś w nim lata (rysik znaczy). Rysując ołówkiem trzymam palce blisko grafitu i ołówek prawie pionowo tu jest to problematyczne

 

Pierwsza godzina zabawy to walka z piórkiem, robi co samo chce. Ale z czasem idzie coraz łatwiej .. choć nadal jak chce narysować łuk, to zdarza się go ściąć...

 

Jednocześnie mam pytanie, dziwnie u mnie zachowuje się wyczucie nacisku przykład:

W opcjach tabletu dam suwak czułości na 'Frim' teraz jak rysuje i naciskam coraz mocniej rysik, mam cały czas linie tej samej grubości po czym w pewnym momencie nagle przeskakuje na dużo grubszą. Czy to normalne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach zabawy stwierdzam że .. jest lepiej choć nadal nie to czego bym się spodziewał.... Pędzle są ustawione prawidłowo (na tyle ile jestem w stanie powiedzieć dynamika>wielkość na pisak, reszta wyłączona narazie) -dysponuje photoshopą 6 w wersji CE, nie naj nowsza no ale jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun 3D – dzięki za informacje, niestety to chyba nie to gdyż pierwsze co zrobiłem to właśnie instalacja sterownika z płyty (poprzez ten zabawny setup programik). Nie wiem czy czasem piórko nie walnięte... albo to problem z moją osobą – niestety wcześniej nie miałem kontaktu z tym sprzętem więc nie potrafię nawet określić czy to awaria czy nie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zassałem shope cs2 trial – działa sporo lepiej, jednocześnie problem może być niewielki czas użytkowania, teraz zauważyłem iż centralna część się jakby wyszlifowała od rysika jest gładsza i lepiej reaguje. Krótko mówiąc jak najwięcej rysować :) Dzięki za pomoc jeśli za tydzień lub 2 nadal będę miał problemy skontaktuje się z support center od wacoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Circe

Witam :)

 

Niedawno dostałam się na to forum i właśnie skończyłam czytać ten wątek... I chyba całe szczęście, bo byłam baaardzo bliska kupna pentagramu xxxl...

Po przeczytaniu tematu zwątpiłam... Nie mam już pojęcia, co kupić.

Do pentagramu przekonała mnie głównie bardzo dobra cena, ale bardziej zależy mi na jakości i wygodzie używania tabletu...

 

W zasadzie na razie nie będzie on używany do ambitnych projektów graficznych przez najbliższy rok - przez ten czas posłuży raczej do zabawy. Mimo wszystko, chciałabym od razu zainwestować w dobry sprzęt, który posłuży długo, a którego nie będę musiała szybko wymieniać.

Zakup sponsorują mi rodzice, ale mimo wszystko, zależałoby mi na jak najlepszym sprzęcie za przystępną cenę ;)

Czytałam, że rozmiar obszaru roboczego A6 zupełnie wystarcza... No i tu w sumie myślę, że ja otrzebowałabym conajmniej A5, a A4 wydaje mi się wręcz idealne...

Myślałam o czymś w granicach 1000-2000 zł, no, w sumie dałoby się więcej, ale... Czy to wystarczy?

I jeszcze jedno - gdzie można kupić naprawdę dobry tablet? Na allegro są głównie pentagramy, u mnie w mieście nie ma szans na zakup takiego, a byle jakim firmom internetowym, które już kogoś kiedyś zawiodły, po prostu nie ufam...

 

Przepraszam, jeśli powtarzam pytania już zadane, ale trochę się pogubiłam czytając to wszystko i mogłam coś przegapić.

Się rozpisałam...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Circe

fikołek, dziękuję za adres :)

Świetna strona i chętnie skorzystam.

 

krzyhhh, mogę pozwolić, nie mogę - na razie muszę przyzwyczaić się do tabletu, a za jakiś rok będę go już po prostu potrzebować.

Chciałabym pogodzić te dwie sprawy i od razu kupić coś, czego nie będę musiała wymieniać bo będzie za małe/niedokładne/niewygodne. Lubię po prostu kupować raz a dobrze :)

I faktycznie Intuos A4 wygląda na świetny tablet. Muszę jeszcze o nim trochę poczytać, ale, jak na razie, jestem bardzo, bardzo za :)

 

Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Trudno sam sobie odpowiem. Wiadomość z pierwszej ręki. Bo tutaj było pytanie cz WIDE może służyć do obu typow monitorow. :)

 

kolo narysowane na tablecie moze byc lekko eliptyczne na ekranie monitora zwyklego.Oczywiscie mozna tez to oszukac w ten sposob ze w sterowniku tabletu mozna obciac powierzchnie robocza tabletu do formatu a6 zwyklego.

 

chyba przyszłosciowo lepiej wybrać wersje.wide nie sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka,

nie wiem na co sie zdecydowac: volito2 A6 czy graphire4 classic A6?

Czy warto dokladac te ~200 zeta zeby tylko miec 2000, a nie 1000 lpi

Niektorzy piszą, że nie odczuwa sie różnicy....

 

pzdrw

 

Mam dokładnie taki sam dylemat. Czy różnica w dpi jest bardzo istotna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności