Skocz do zawartości

[Wiz] - old&new


MPająk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Dawno niczego nie publikowałem – trudno znaleźć trochę wolnego czasu na prywatne projekty, gdy głowie dzielę czas pomiędzy rodziną i pracą.

 

Poniżej, już trzeci prywatny projekt w tym stylu - old&new.

Mam nadzieje, że ostatni, ale bardzo podoba mi się tę styl, a wam?

 

Projekty powstawał od początku roku, ahh ten czas, zapewne dostrzeżecie pewne różnice ;)

Może z czasem wrócę jeszcze doi niego...

 

Zaprojektowane i z wizualizowane w 100% przez mnie.

oprogramowania: 3ds Max 2013, Vray, Gimp

 

pozdrawiam i życzę miłego przewijania

 

Marcin%20Pajak_design%20-%20o&n%20-%20widok%2001%20L.jpg

Marcin%20Pajak_design%20-%20o&n%20-%20widok%2002%20L.jpg

Marcin%20Pajak_design%20-%20o&n%20-%20widok%2003%20L.jpg

Marcin%20Pajak_design%20-%20o&n%20-%20widok%2004%20L.jpg

Marcin%20Pajak_design%20-%20o&n%20-%20widok%2005%20L.jpg

Marcin%20Pajak_design%20-%20o&n%20-%20widok%2006%20L.jpg

Marcin%20Pajak_design%20-%20o&n%20-%20widok%2007%20L.jpg

Marcin%20Pajak_design%20-%20o&n%20-%20studio%20-%2001%20L.jpg

Marcin%20Pajak_design%20-%20o&n%20-%20studio%20-%2002%20L.jpg

Marcin%20Pajak_design%20-%20o&n%20-%20studio%20-%2003%20L.jpg

Marcin%20Pajak_design%20-%20o&n%20-%20studio%20-%2004%20L.jpg

Marcin%20Pajak_design%20-%20o&n%20-%20studio%20-%2005%20L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo ładnie, bardzo mi się podoba, lubie takie klimaty :) Pierwsze ujęcie z jakiegoś powodu bardzo mi się podoba i te ze schodami :) Może nad włoskami na płachcie na krześle mógłbyś jeszcze posiedzieć. Modele bardzo fajne, szczególnie sofa i poduszki :) Świetny design łazienki/natrysku/tego obrazka z taboretem :) no i światło nienaganne. To tyle ode mnie.

Pozdrawiam.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Bardzo ładnie, bardzo mi się podoba, lubie takie klimaty :) Pierwsze ujęcie z jakiegoś powodu bardzo mi się podoba i te ze schodami :) Może nad włoskami na płachcie na krześle mógłbyś jeszcze posiedzieć. Modele bardzo fajne, szczególnie sofa i poduszki :) Świetny design łazienki/natrysku/tego obrazka z taboretem :) no i światło nienaganne. To tyle ode mnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne rendery, super operujesz światłem. Wszystkie światłocienie są miękkie, ale cały obrazek nie wychodzi blado.

 

na 3 ujęciu razi tło, trochę jedno coś mogło się ponad tymi krzakami dziać, chqwila w PS-ie a efekt byłby lepszy. Tutaj też dziwny efekt robi lampa wisząca, niby świeci, ale źródeł światła mimo przeziernego materiału nie widać, nie potrzebnie dałeś invisible źródłom światła

 

Ujęcia schodów prześliczne, kuchnia taka luzem ez kontekstu akurat na jednej ścianie umieszczona mnie nie przekonuje.

 

Generalnie mimo wypisanych uwag prace super, bardzo dobracowane shadery. Stanowczo całość zasługuje na fronta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda. Najbardziej przypadło mi do gustu ujęcie ze schodów na fotel bujany. Dof z żarówkami - czad :)

 

Jedynie można by się przyczepić do tego o czym wspomniał Xiz0r, szczególnie brak żarówek w lampie zwrócił moją uwagę. Od siebie jeszcze dodam zbyt ciemny ogień w kominku i jak na mój gust zbyt mocne odbicia na ścianach. Dlatego zmniejszyłbym kontrast refl. mapy. Ale może taki był zamierzony efekt.

 

Myślałeś o wieczornych ujęciach? Mógłby się przyjemny klimacik zrobić, bo projekt na prawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że ostatni
czemu masz nadzieję, że ostatni?;) Co do projektu nie podoba mi się podłoga taka betonowa. Zimne wrażenie sprawia. Ale ogólnie bardzo fajny styl. O wizkach nie musze chyba pisać, wyszły świetnie . Najbardziej podoba mi się widok na to krzesełko bujane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Bardzo dziękuję za komentarze.

 

@xamass

Może kiedyś się zbiorę i jeszcze podłubie w tym projekcie. Włosy można było by jeszcze skorygować tak jak piszesz, teraz wyglądają na wysiedziane – dlatego tez pasowały mi do całej koncepcji i je zostawiłem.

 

@Xiz0r

Uwierz mi bardzo się biłem z myślami aby dociążyć ten widok za oknem i zrobić bardziej widocznymi chmurami (ba nawet deszczowe) Nawet powstała taka wersja, ale zapytałem żony i powiedziała nie;) No i zostało tak jak widać.

Co do lamy wiszącej, masz racje żarówki które tam się znajdują mogły być zdecydowanie bardziej widoczne.

 

@MicInc

Tak, masz racje coś tu z ogniem nie do końca.

A co do ścian, nie chciał bym być odebrany za snoba albo coś. Ale po takim czasie spędzonym w maxie to zdecydowana większość to efekty zamierzone.

Ujęcia nocne, pierwotnie miały być takie – ale z biegiem czasu odszedłem od tego pomysłu. Ale może kiedyś :)

 

@rdawlud

Czemu ostatni, tak mi się spodobał ten styl – surowe, zniszczone wnętrza, stare meble i inne elementy pierwotnie stworzone do czegoś innego, że powstały już trzy projekty. A przydało by się zrobić coś może bardziej nowoczesnego i luksusowego.

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazki świetne! Nie zamierzam wyszczególniać co jest najfajniejsze, a co mniej, bo całość prezentuje się wyśmienicie.

Bardziej mnie zainteresowały projekty mebli i wnętrza. Bardzo fajne połączenie starego z nowym, świetne wyczucie stylu i podejście do zestawień materiałów. Ścianka/parawan rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chciał zobaczy czyste siatki tych scen :) bez postpro :) Bo coś mam uczucie że rozpływanie się nad super światłem nie ma sensu jeśli to tylko model są wstawione do ujęć ze stocków :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPająk to nie był bynajmniej zarzut chodziło mi o to że widziałem kilka bardzo fajnych prac dla kominków nie będę podawał firmy bo to nie blog reklamowy gdzie dałem się skutecznie nabrać optycznie na kominkach które były świetnie osadzone na lokacjach zdjęciowych, stąd była ciekawość czy znowu mamisz mój wzrok w ten sposób czy jest to całkowite 3D :)

 

Trisquote przepraszam za pytanie ale zerknąłem do twojego portfolio i nurtuje mnie jedno pytanie po co umieszczasz w nim nie swoje prace transporter T1 to jest model od De espona wielu z tutejszych użytkowników jest wręcz wychowana na tych modelach :) Narobisz sobie tylko problemów zupełnie bez sensu patrząc po pracy jaką włożyłeś w Astona

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel3d zdaje sobie sprawę,że praktycznie każdy model samochodu został już wymodelowany w 3d ale absolutnie od nikogo nie pobieram i nie umieszczam w swoim portfolio nie swoich prac bo jaki tego sens? Moge tak zapewniac godzinami tylko po co:P Nie oglądam się na innych, modeluje to co na mam ochotę w danej chwili. O jakich problemach mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel3d - jestem bardzo Ciekawy czym się zajmujesz, że moje projekty docierają do Ciebie, drukiem? Jeśli chodzi o wizualizacje kominków, będę mógł je wrzucić za parę miesięcy, ale już teraz mogę Tobie powiedzieć, że te które ja robiłem są w pełni 3d. - nie korzystam z montażu photo + photo, ani wiz + photo (oczywiście nie wliczając, ognia i widoków za oknem).

 

Bardzo doceniam, że Tobie i innym osobą na tym Forum podoba się mój projekt.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za siateczki, mógłbyś powiedzieć coś o ustawieniach rendera i świetle albo dać jakieś screeny? przede wszystkie o świetle bo bardo mnie to interesuje bo efekt jaki udało ci się uzyskać jest naprawdę dobry i chciałbym wiedzieć jak go uzyskałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności