Skocz do zawartości

v-ray lustro zamiast szyby okna?


kuba098

Rekomendowane odpowiedzi

Robię wizualke pomieszczenia, własnie oteksturowałem szybę i co ??

Po renderze zero przezroczystości a duże odbicie.

 

P.S Gdy robię render z zewnątrz budynku szyba jest ok...

 

W czym rzecz ?? Czego nie zaznaczyłem, bądź nie odchaczyłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

7d0513ef89.png

To moje ustawienia.

Frasnel włączony, Szyba nie jest zrobiona z plane'a i ma jakąś tam grubość. Zrobiłem gotowe okno postawione na wall'u.

 

W viewportcie szkło faktycznie jest niewidoczne, ale po renderze środka pomieszczenia szyba jest mniej więcej jak lustro weneckie, a nawet dokładnie.. Szkło w środku pomieszczenia wychodzi bardzo ciemne i tylko daje odbicia, a z drugiej - na zewnątrz budynku jest idealnie przeźroczyste.

 

To też sztuka... Ledwo co modeluje najprostszą scenę, a tu już lustro weneckie mi wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic nie wiem... Tak wygląda render. Pokój jest prześwietlony bo wyłączyłem sufit żeby spróbować go lepiej doświetlić. To czarne to szyba, a ta biała obwódka z tyłu to rama okna którą wysunąłem na zewnątrz. Czyli wychodzi na to, że szyba jednak przepuszcza skoro rame widać...

0b92f54c6a.png

 

Tylko czemu nie widzę mapy hdri która tam troche wystaje... Czemu szkło nie jest białe i przejrzyste ??

Może coś pomoże.

-Okno przekonwertowałem z casement window do edytable poly

- za oknem jest v-ray ligh jako plane, ale zaznaczyłem invisible i odznaczyłem affect spectular i reflection. -Czy widoczne czy ukreyte problem dalej jest

- obracanie szyby, mirror, flip nic nie pomaga - dalej z zewnątrz działa a w środku nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wyjaśniło...

l3337 miałeś racje... Ciapa zaznaczyłem checkboxy, ale zapomniałem przeciągnąć mapy.

Kombinowałem z materiałem, oświetleniem, ale w tamto miejsce nie przyszło mi nawet do głowy by zaglądać bo byłem pewien, że już tam te mapy ładowałem.

Jeszcze raz dzięki l337

 

Swoją drogą wiecie już jak zrobić lustro weneckie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności